PKO BP wypłacił subwencje PFR o wartości 6,5 mld zł

PKO BP wypłacił subwencje PFR o wartości 6,5 mld zł

author
Patryk Byczek
30 maja 2020

PKO BP w komunikacie prasowym poinformował, że za pośrednictwem instytucji 37 500 przedsiębiorstw, w których pracuje blisko 300 000 osób otrzymało subwencje pochodzące z Tarczy Finansowej PFR. Łączna kwota subwencji wypłaconych na konta pracowników wynosi około 6 500 000 000 złotych.

Wyniki te jasno pokazują, że PKO Bank Polski jest obecnie liderem wśród banków, które udzieliły pomocy dla mikro, małych oraz średnich firm. Polski Fundusz Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej przekazał 205 000 firm zatrudniającym ponad 2 000 000 osób łącznie 40 000 000 000 złotych.

Aktywne wspieranie polskich firm w tym trudnym czasie jest dla nas priorytetem. Co piąta firma, która skorzystała z subwencji z Tarczy Finansowej PFR, zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim. Dziękujemy za okazane nam zaufanie. Mam nadzieję, że 6,5 mld zł z puli 75 mld zł, które już trafiło do naszych klientów, pomoże ocalić ich firmy i miejsca pracy oraz powrócić na ścieżkę wzrostu.

– mówił cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Polski Fundusz Rozwoju kolejny raz docenił doświadczenie i kompetencje Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, wybierając ją na współpracownika podczas budowy oraz utrzymania systemu odpowiedzialnego za rejestrację oraz weryfikację wniosków i naliczania subwencji odnoszących się do programu Tarczy. PKO Finat zrealizował pracę nad systemem w ciagu zaledwie 2,5 tygodnia.

Jestem przekonany, że ten program pomocowy dla mikro, małych i średnich firm jest najnowocześniejszy i najsprawniejszy wśród krajów UE. Proces udzielania subwencji jest w pełni zautomatyzowany, a rozpatrzenie wniosku trwa 24 h. Po kolejnej dobie przedsiębiorcy mają na koncie należną subwencję. To nowoczesne rozwiązanie, bazujące na sztucznej inteligencji nie byłoby możliwe do wdrożenia, gdyby nie profesjonalny zespół PFR oraz duże zaangażowanie banków i instytucji finansowych. Dziękuję im za bardzo ciężką pracę. Najtrudniejszy moment w gospodarce za nami, ale jeszcze wiele trudnych miesięcy przed nami. Wierzę, że wspólnie – firmy i pracownicy wspierani rządowym pakietem antykryzysowym – przejdziemy przez ten największy od 100 lat kryzys bezpiecznie.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Klienci największego banku w Polsce reprezentujący mikro, małe oraz średnie firmy, wciąż mogą składać wnioski o subwencję finansową Polskiego Funduszu Rozwoju z poziomu bankowości elektronicznej iPKO oraz iPKO biznes. Środki pieniężne  trafiają do przedsiębiorców, na których negatywnie wpłynęła sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa. Maksymalna kwota subwencji jest uzależniona od:

– wielkości przedsiębiorstwa,
– spadku przychodów,
– liczby zatrudnionych w firmie osób,

i może wynieść do 324 000 złotych w przypadku mikro firm oraz 3 500 000 złotych w przypadku firm małych i średnich.

Decyzję o przyznaniu subwencji oraz jej wysokości podejmuje Polski Fundusz Rozwoju. Umowę z firmą zawiera się na trzy lata, natomiast właściwa spłata subwencji rozpoczyna się dopiero po dwunastu miesiącach od przyznania pomocy. Spłata będzie ponadto rozłożona na dwadzieścia cztery miesiące. Nawet 75% wsparcia może być pożyczką bezzwrotną, jeżeli Klient spełni określone warunki:

– kontynuowania prowadzonej działalności,
– utrzymanie na niezmienionym poziomie średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/98103-pko-bank-polski-liderem-dystrybucji-subwencji-z-tarczy-finansowej-pfr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Sępólnie Krajeńskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 lipca 2019

Alior Bank w Sępólnie Krajeńskim

ING Bank Śląski zachęca do działań proekologicznych
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 maja 2021

ING Bank Śląski zachęca do działań proekologicznych

Matura 2021 – sprawdź terminy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 stycznia 2021

Matura 2021 – sprawdź terminy

Bierzemy pożyczkę w Net Credit
Pod Lupą
autor wpisu
Maciej_Stanko
21 czerwca 2014

Bierzemy pożyczkę w Net Credit

Szybkie pożyczki Żnin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Żnin

Rynek kredytowy w Polsce – raport BIK
Blog
autor wpisu
Pawel-Zdunski
29 lutego 2016

Rynek kredytowy w Polsce – raport BIK

Porównaj