Platforma samochodowa Grupy PKO Banku Polskiego – Automarket

Platforma samochodowa Grupy PKO Banku Polskiego – Automarket

author
Patryk Byczek
08 lipca 2020

Grupa Kapitałowa PKO BP ruszyła z pierwszą na polskim rynku bankową platformą zakupu samochodów używanych i nowych. Na platformie Automarket Klienci mają dostęp do samochodów wyselekcjonowanych, objętych gwarancją i sprawdzonych technicznie.

Klienci w bardzo prosty sposób będą mogli sfinansować wybrane samochody. Nowo przygotowana platforma to element strategii cyfrowej usług Grupy PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje ogłoszoną pół roku temu strategię i zmienia się w platformę bankową. Chcemy, aby nasi klienci, mogli załatwiać swoje codzienne sprawy bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Uruchomiona dziś platforma Automarket to kolejny krok w tym kierunku. Dzięki dostępowi do zaawansowanych technologii IT i dużej skali działania, mogliśmy stworzyć pierwsze w Polsce narzędzie, które przenosi do świata cyfrowego cały proces zakupu nowych i używanych aut: od wyboru właściwej oferty, przez realizację płatności lub wybranie sposobu finansowania, po dostawę samochodu pod wskazany adres.

– mówił cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Automarket to pierwsza na polskim rynku internetowa platforma wspierająca podczas zakupu samochodów, która jest zintegrowana z elektronicznymi kanałami banku:

– serwisem internetowym iPKO,
– aplikacją mobilną IKO.

Samochody dostępne na platformie pochodzą z zasobów Grupy Kapitałowej PKO BP oraz od dealerów samochodowych, którzy od wielu lat współpracują ze spółkami Grupy. PKO Leasing planuje systematyczne rozbudowywanie partnerstw z dealerami w celu przedstawiania Klientom jak najszerszej oferty wyboru pojazdów w jednym miejscu.

Głównym celem Automarketu jest zapewnianie klientom wysokiej jakości obsługi. Chcemy to osiągnąć przez dostęp do szerokiej oferty samochodów, czytelną informację o każdym pojeździe i ich intuicyjne wyszukiwanie. Niezależnie od tego, czy auto będzie pochodziło z zasobów własnych spółek z Grupy Kapitałowej, czy od któregoś z naszych partnerów, klienci łatwo skalkulują ofertę finansową, a nawet zamówią samochód pod wskazany adres bez wychodzenia z domu. Dodatkowym, ważnym dla nas aspektem biznesowym, jest podaż samochodów pochodzących z zewnętrznych źródeł. Zależy nam, aby docelowo poprzez Automarket systematycznie zwiększać sprzedaż aut od dealerów, z którymi współpracujemy.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing.

Zaufane miejsce przy zakupie samochodu

Platforma samochodowa Automarket powstała w blisko sześć miesięcy. Dokonano tego dzięki zwinnemu podejściu do projektu i integracji zasobów:

– PKO Banku Polskiego,
– PKO Leasing,
– Masterlease.

Pomysł na platformę oraz jej główne elementy ukształtowano opierając się o bardzo szczegółową analizę potrzeb Klientów, którzy planują zakup samochodu. Dyrektor departamentu Strategii i Rozwoju PKO Leasing, Tomasz Otto uważa, że głównymi problemami w procesie zakupu samochodu są niepewność co do:

– bezpieczeństwa,
– stanu technicznego.

Dlatego właśnie Automarket to oferta stworzona w oparciu o samochody spełniające rygorystyczne kryteria stanu technicznego i prawnego. Pochodzą z polskiej dystrybucji, od zaufanych dealerów, z udokumentowaną historią i przebiegiem. Każdy samochód posiada co najmniej roczną gwarancję, a auto używane można zwrócić w ciągu pięciu dni i po przejechaniu nie więcej niż 300 km. Forma platformy ułatwia poszukiwania i daje możliwość szybkiego zapoznania się z ofertami.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Otto.

Platforma Automarket pozwala również na finansowanie samochodu. Klient ma możliwość wybrania wynajmu długoterminowego i korzystanie z samochodu, zlecając obsługę specjalistom. Usługa pozwala także na wzięcie leasingu dla firm z opcją pakietu serwisowego, który zapewnia wsparcie w użytkowaniu pojazdu. Ofertę finansowania dopełniają:

– dedykowana oferta Autopożyczki PKO Banku Polskiego,
– opcja zakupu za gotówkę.

Różne formy finansowania, nowe i używane samochody oraz gwarancja bezpłatnego zwrotu pojazdu pokazują Klientom, że wszystkie sprawy dotyczące zakupu samochodu można załatwić w jednym miejscu. 
źródło grafiki: PKO BP

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/101756-automarket-rusza-platforma-samochodowa-grupy-pko-banku-polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski udostępnia zdalną obsługę umów leasingu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2020

ING Bank Śląski udostępnia zdalną obsługę umów leasingu

Promocja: „I możesz więcej – edycja III” w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 grudnia 2020

Promocja: „I możesz więcej – edycja III” w mBanku

Alior Bank w Wyszkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 czerwca 2019

Alior Bank w Wyszkowie

PKO BP w Trzebnicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 sierpnia 2019

PKO BP w Trzebnicy

thumbnail
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
07 października 2021

Finansowanie do 3 mln zł na bieżącą działalność firmy w Alior Banku

Porównaj