Płatności kartą Visa w Apple Pay w Banku Pekao

Płatności kartą Visa w Apple Pay w Banku Pekao

author
16 września 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji mają już możliwość dodawania kart debetowych do Apple Pay. Usługa pozwala Użytkownikom urządzeń marki Apple na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem takich urządzeń, jak: iPhone, Apple Watch oraz iPad.

Chcąc skorzystać z szybkich i wygodnych płatności należy aktywować metodę płatności Apple Pay w aplikacji PeoPay, albo dodać swoją kartę do Apple Wallet.

Płatności zbliżeniowe

Płatności zbliżeniowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod transakcji bez używania gotówki w Polsce. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na płatności zbliżeniowe, wykorzystując do tego smartfon lub zegarek. Badanie Visa Digital Payments pokazało, że 86% Polaków uważa, że do końca bieżącego roku skorzysta z płatności mobilnych. Klienci Banku Pekao, którzy posiadają urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold lub Visa Business, które można dodać do usługi Apple Pay. Jeszcze do niedawna do usługi można było dodawać wyłącznie karty Mastercard.

Dodatkowo z płatności Apple Pay można korzystać na całym świecie. Usługa pozwala także na płatności w aplikacjach mobilnych w systemie iOS, a także na stronach internetowych odpalanych z poziomu przeglądarki Safari. Chcąc aktywować ten rodzaj płatności mobilnej należy zalogować się aplikacji mobilnej Banku Pekao – PeoPay, a następnie kliknąć w ikonę Apple Pay oraz wybrać kartę, którą chcemy dodać do usługi. Wszystko należy potwierdzić w Apple Wallet.

Warto również wiedzieć, że kartę można dodać z poziomu aplikacji Apple Wallet, wpisując w niej dane karty i zatwierdzając wszystko jednorazowym kodem lub w aplikacji mobilnej Banku Pekao. Klienci mogą korzystać z usługi w momencie podpisania umowy i aktywowania aplikacji PeoPay – Klient nie musi korzystać na wydanie karty do konta.

Niezwykle proste płatności

Płatności Apple Pay są bardzo proste. Klient Banku korzystający z tej usługi musi jedynie przyłożyć urządzenie Apple do terminala płatniczego. Bezpieczeństwo transakcji Apple Pay zapewniają sposoby uwierzytelnienia:

– Face ID,
– Touch ID.

Z płatności zbliżeniowych Apple Pay można korzystać we wszystkich punktach usługowych, które akceptują płatności zbliżeniowe. Apple Pay w swoich produktach stawia przede wszystkim na prywatność i bezpieczeństwo. Podczas płatności kartami debetowymi lub kredytowymi w ramach Apple Pay, wszystkie numery kart nie są przechowywane na serwerach Apple. Do konta danego urządzenia przypisany jest indywidualny numer, który zaszyfrowany jest przechowywany zgodnie ze standardami branżowymi.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/567390/bank-pekao-udostepnia-platnosci-karta-visa-w-apple-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Koronawirus a dopłaty dla rolników
Bez kategorii
author
28 marca 2020

Koronawirus a dopłaty dla rolników

Darmowe konta osobiste – październik 2014
Wpisy
author
13 października 2014

Darmowe konta osobiste – październik 2014

Najlepsze konto osobiste ?
Wpisy
author
22 marca 2016

Najlepsze konto osobiste ?

Kasa Stefczyka Myszków
Oddziały
author
23 października 2020

Kasa Stefczyka Myszków

SKOK Chmielewskiego Biała Podlaska
Oddziały
author
13 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Biała Podlaska

Polacy wydali w zeszłym roku 59,6 mld zł na mieszkania
Bez kategorii
author
19 listopada 2019

Polacy wydali w zeszłym roku 59,6 mld zł na mieszkania