Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

author
15 listopada 2021

Kredyty hipoteczne to wieloletnie zobowiązania finansowe, które umożliwiają nam posiadanie wymarzonego “M”. W naszym rankingu zebraliśmy oferty banków, które proponują kredyty hipoteczne na nawet 90% wartości nieruchomości. W kredyt można wziąć zarówno mieszkanie z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego. Sprawdź, który kredyt będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny.

Kredyty hipoteczne - ranking

1
pko2

PKO BP

8142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA KREDYTU

do 90% wartości

OKRES SPŁATY

35 lat

RRSO

9,13%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
2
citi handlowy logo

Citi Handlowy

7154 osób wybrało tę ofertę

KWOTA KREDYTU

do 80% wartości

OKRES SPŁATY

30 lat

RRSO

9,50%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

NIE

7154 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
3
bank-millennium

Bank Millennium

7721 osób wybrało tę ofertę

KWOTA KREDYTU

do 90% wartości

OKRES SPŁATY

35 lat

RRSO

10,39%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

NIE

7721 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
bnpparibas-logo

BNP Paribas

5032 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

200 000 - 4 000 000

OKRES SPŁATY

30 lat

RRSO

3,29%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5032 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
logo-pekao

Pekao

4611 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

do 90% wartości

OKRES SPŁATY

30 lat

RRSO

3,70%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

4611 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
NOTUS_logo_rgb.cdr

Notus Finanse

4521 osób wybrało tę ofertę

KWOTA KREDYTU

do 90% wartości

OKRES SPŁATY

35 lat

LICZBA BANKÓW

16

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

NIE

4521 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

Spis treści:

 1. Kredyty hipoteczne - ranking
 2. Kredyt hipoteczny – co to jest?
 3. Na co można wziąć kredyt hipoteczny?
 4. Kto może wziąć kredyt hipoteczny?
 5. W jakiej walucie można zaciągnąć kredyt?
 6. Dodatkowe środki przy kredycie hipotecznym
 7. Wkład własny przy kredycie hipotecznym - czy trzeba?
 8. Jak wziąć kredyt hipoteczny? Krok po kroku
 9. Kredyt hipoteczny - pytania i odpowiedzi
 10. Plusy i minusy kredytu hipotecznego
Zwiń spis treści

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Kredyt hipoteczny to zwykle jeden z najwyższych kredytów, które zaciągamy w życiu – kredyt na własne M, czyli dom lub mieszkanie. Nieruchomości nie należą do najtańszych rzeczy, które możemy kupić, dlatego też kwoty takich kredytów zawsze są wysokie (wynoszą kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy, a niekiedy liczone są nawet w milionach).

Kredyty hipoteczne udzielane w Polsce to wyłącznie kredyty celowe – kwoty nie możemy wydać na dowolne artykuły, musimy przeznaczyć je na konkretny cel związany właśnie z mieszkaniem/domem, a niekiedy także działką pod budowę domu.

Nazwa kredytów hipotecznych pochodzi od słowa “hipoteka”, które oznacza prawo wierzyciela do zabezpieczenia nieruchomości na wypadek braku spłaty kredytu. Co to oznacza w praktyce? Dopóki jesteśmy uwiązani kredytem hipotecznym (choćbyśmy spłacili jego większą część), nie możemy mieć 100% pewności, że nieruchomość ta pozostanie zawsze naszą własnością. Jeżeli powinie nam się noga i nie ukończymy procesu spłacania kredytu hipotecznego, każdy bank, który udzielił nam kredytu, może przejąć naszą nieruchomość na poczet spłaty naszego zadłużenia.

Kredyt hipoteczny to wielka szansa dla osób, które nie mają innego sposobu na posiadanie własnego lokum, ale także wielkie zagrożenie – raty wiążą nas z bankiem z reguły na aż 20-30 lat. Przy braniu kredytu trudno przewidzieć różne sytuacje losowe, które mogą nas w tym czasie spotkać, dlatego też podjęcie decyzji o tego typu zobowiązaniu musi wiązać się zawsze z silnym postanowieniem determinacji w dążeniu do terminowych spłat rat.

Kredyt hipoteczny to również sporo formalności i dokumentów, przez które niestety trzeba przejść. Dla osób ceniących sobie minimum dokumentów powstały pożyczki na dowód.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można wziąć przede wszystkim na zakup mieszkania lub domu. Może być to zarównomieszkanie/dom w stanie deweloperskim, jak i nieruchomość z rynku wtórnego. W ramach kredytu hipotecznego możemy także kupić nieruchomości jeszcze “nieistniejące” w sensie fizycznym – jeżeli np.: deweloper projektuje osiedle i wystawia na sprzedaż mieszkania w bloku, do którego nie wylał jeszcze nawet fundamentów, również możemy takie mieszkanie kupić z kredytem hipotecznym. Wtedy taka umowa zobowiązuje dewelopera do dokończenia budowy i wydania nam lokalu – w przeciwnym razie umowa jest rozwiązywana i nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów z tytułu niedotrzymania jej warunków przez dewelopera.

Kredyt hipoteczny można również wziąć na nadbudowę lub rozbudowę domu już istniejącego, jeżeli np.: mamy dom jednorodzinny, ale musi zamieszkać z nami członek rodziny wymagający stałej opieki, bez problemu uzyskamy kredyt na dostawienie tzw. dobudówki. W ramach pieniędzy z kredyty hipotecznego można również dokończyć zaczętą kiedyś budowę albo wykończyć kupione mieszkanie/dom.

W ramach kredytu hipotecznego możemy również:

– kupić działkę budowlaną,

– kupić miejsce postojowe lub garaż,

– zbudować garaż,

– przebudować pomieszczenie albo budynek niemieszkalny na cele mieszkaniowe.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny?

Aby wziąć kredyt hipoteczny, trzeba spełnić szereg warunków stawianych przez dany bank. Ze względu na to, że jest to ogromne zobowiązanie finansowe, potencjalni kredytobiorcy sprawdzani są przez bank pod każdym kątem. Dlatego też osoby, które widnieją w bazach dłużników nie mają szans na otrzymanie kredytu hipotecznego. W takim wypadku najlepiej rozejrzeć się za kredytem dla zadłużonych. Wskażmy najważniejsze kryteria kredytobiorcy hipotecznego.

1. Ktoś, kto jest pełnoletni.

To pierwszy i najważniejszy warunek – żaden bank nie udzieli kredytu hipotecznego osobie poniżej 18. roku życia.

2. Ktoś, kto posiada wkład własny.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy rozważaniu, czy stać nas na kredyt hipoteczny, jest to, czy posiadamy odłożoną odpowiednią kwotę wkładu własnego. Żaden bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego, jeżeli nie będziemy w stanie dać choć części (zazwyczaj jest to minimum 10-20% kwoty, którą chcemy uzyskać) pieniędzy w gotówce.

3. Ktoś, kto posiada stałe zatrudnienie.

To również warunek bezwzględnie przestrzegany przez banki. Potencjalny kredytobiorca musi posiadać stałe i udokumentowane zatrudnienie, z którego – co bardzo ważne – uzyskuje regularne i dość wysokie przychody. Zarobki muszą być adekwatne do kwoty, o którą się wnioskuje. Nie ma więc uniwersalnego poziomu zarobków, który trzeba mieć, by otrzymać kredyt hipoteczny. Osoba, która zarabia na rękę 2000 zł miesięcznie, otrzyma po prostu kredyt na niższą kwotę, a ten, kto zarabia 5000 zł netto, będzie mógł uzyskać wyższą kwotę kredytu. Łatwo więc się domyślić, że osoby nie posiadające stałego zatrudnienia mogą mieć ogromną trudność z pozyskaniem środków na zakup mieszkania. W takim przypadku można zainteresować się kredytem dla bezrobotnych.

4. Ktoś, kto posiada zdolność kredytową.

Bez zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym nie zdziałamy nic – zdolność to właśnie to, jak bank oceni naszą szansę na realną spłatę danego zobowiązania finansowego. Zdolność kredytową podwyższa duża regularna wypłata, brak innych zobowiązań finansowych oraz dobra historia kredytowa w przeszłości (brak historii kredytowej – czyli jeżeli nigdy nie kupowaliśmy czegoś np.: na raty – działa niestety na naszą niekorzyść). Warto wcześniej zainteresować się tym, jak zwiększyć zdolność kredytową.

W jakiej walucie można zaciągnąć kredyt?

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć w różnych walutach, jednak doświadczenie Polaków z kredytami we frankach skutecznie odstraszyło wiele osób od podejmowania decyzji o kredycie w obcej walucie. W związku z tym od lat najpopularniejszymi kredytami hipotecznymi są kredyty w złotówkach.

Sytuacja z frankowiczami nie sprawiła jednak, że kredyty w obcych walutach zupełnie nie cieszą się zainteresowaniem ze strony Polaków. Tego typu kredyty nadal znajdują się w ofertach największych polskich banków.

Kredyt hipoteczny w Polsce można wziąć w:

– złotówkach,

– euro,

– frankach szwajcarskich,

– funtach szterlingach,

– koronach szwedzkich,

– koronach norweskich.

Uwaga! Banki w Polsce (zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego) nie udzielają kredytu walutowego na życzenie – udzielają go w takiej walucie, w jakiej kredytobiorca uzyskuje dochody.

Dodatkowe środki przy kredycie hipotecznym

Niestety sam zakup nieruchomości to jeszcze nie wszystko – wymarzone mieszkanie lub dom trzeba jeszcze wykończyć (lub wyremontować w przypadku kupna nieruchomości używanej). Na to zwykle potrzebne są dodatkowe środki, które trudno uzbierać w krótkim czasie – całe oszczędności wydajemy przecież najpierw na wkład własny.

Jeżeli nie uda nam się odłożyć odpowiednich środków, zawsze mamy możliwość skorzystania z dodatkowego finansowania przy kredycie hipotecznym. Większość banków ma w swojej ofercie opcję wzięcia do kredytu hipotecznego dodatkowych pieniędzy w gotówce. Możemy przeznaczyć je zarówno na zakup materiałów budowlanych, jak i opłacenie kosztów robocizny. Środki te możemy także wydać na przykład na spłatę rat kredytów wziętych na cele mieszkaniowe (np.: ratalnej spłaty telewizora lub mebli). Warto także zainteresować się ofertą kredytu na oświadczenie.

Czytaj więcej w naszym artykule: Czy można zwiększyć kredyt hipoteczny?

Uwaga! Niemożliwe jest jednak dobranie do kredytu hipotecznego dodatkowych środków w gotówce, jeżeli pierwotnie w umowie kredytowej zawarty był tylko jeden cel – zakup nieruchomości. Dobranie pieniędzy na zakup mebli zmieniłoby bowiem przeznaczenie takiego kredytu (z “kredytu na zakup” na “kredyt na zakup i wykończenie mieszkania”), a takich zmian w umowie wprowadzać nie można.

Problemu nie będzie wtedy, kiedy pierwotnie wzięliśmy choćby drobną sumę na wykończenie mieszkania, a potem chcemy ją po prostu zwiększyć. Jeżeli natomiast chcielibyśmy wziąć dodatkowe pieniądze na wykończenie, a pierwotnie w umowie mieliśmy zapisany tylko “zakup nieruchomości”, będziemy musieli skorzystać na przykład z kredytu gotówkowego na ten cel.

Ranking kredytów hipotecznych

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym, powinny dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Bardzo pomocne w tym mogą być rankingi. Finansowanie na mieszkanie to zwykle kwota nawet kilkuset tysięcy złotych. Takie zobowiązanie musi być więc dobrze przemyślane. Nasz budżet musi być gotowy, aby udźwignąć wieloletnie spłacanie tak wysokiej sumy.

Pamiętajmy o tym, że do całkowitej kwoty kredytu zaliczamy również odsetki, marża, ubezpieczenia, prowizje i inne dodatkowe opłaty. Niektóre banki wymagają bowiem konieczności korzystania z dodatkowych produktów – w przeciwnym przypadku możemy spotkać się z odmową udzielania kredytu. Wszystkie te czynniki powodują, że ostatecznie spłacimy dużo więcej, niż pożyczyliśmy. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszą ofertę.

Istotne jest więc, aby korzystać z możliwości porównywania ofert, którą daje ranking kredytów hipotecznych – znajdziesz taki na górze naszego wpisu. Jak poruszać się po takim rankingu? To proste. Każda oferta zawiera informacje o kwotach możliwych do uzyskania, okresie kredytowania, wysokości RRSO i najważniejszych warunków finansowania. W wyborze ofert wiele zależy od oczekiwań i możliwości konkretnego Klienta. Dla każdego decydujące mogą być różne kwestie. Dlatego przed zapoznaniem się z ofertami, powinniśmy także określić, czego oczekujemy od kredytu hipotecznego, a także jakie są nasze możliwości do spłaty. Ważne więc będzie określenie kwoty, jaką jesteśmy przeznaczyć na wkład własny. Niektóre banki oferują finansowanie z wkładem własnym od 10%. Inne natomiast mogą wymagać wyższego, np. 20%.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym - czy trzeba?

Kredyty hipoteczne charakteryzują się tym, że do ich wzięcia konieczne jest posiadanie wkładu własnego, czyli części kwoty kredytowanej. Prawo wymaga od Klientów posiadania 20% wartości nieruchomości, którą chcemy wziąć w kredyt (lub 20% ogólnej kwoty kredytu, jeżeli bierzemy kredyt także na wykończenie). Zdarzają się oferty z wkładem własnym w wysokości 10%, ale wtedy z reguły zobowiązani jesteśmy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na brakującą kwotę (przez co łączny koszt kredytu jest oczywiście wyższy).

Istnieje oczywiście możliwość uzyskania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego, ale tylko przy założeniu, że posiadamy inne zabezpieczenie. Może nim być:

– posiadanie innej nieruchomości na własność,

– posiadanie na własność działki, na której ma stanąć dom, na którego budowę chcemy wziąć domu,

– pożyczka pieniędzy od dewelopera sprzedającego nam nieruchomość.

Jak wziąć kredyt hipoteczny? Krok po kroku

 1. Zaoszczędzamy pieniądze na wkład własny.
 2. Wybieramy nieruchomość, którą chcemy kupić.
 3. Porównujemy oferty kredytów w różnych bankach.
 4. Wybieramy bank, który może zaproponować nam najlepszą ofertę.
 5. Składamy wniosek kredytowy.
 6. Czekamy na zbadanie naszej zdolności kredytowej.
 7. Oczekujemy na decyzję kredytową.

Jeżeli otrzymamy pozytywną decyzję kredytową, cieszymy się nową nieruchomością. Jeżeli decyzja będzie negatywna, warto dowiedzieć się, jaki był powód odmowy – składanie takiego samego wniosku drugi raz przyniesie nam więcej szkody niż pożytku, więc takie pytanie może zaoszczędzić nam nerwów i czasu. W przypadku odmowy można zainteresować się kredytem online. Czasami zdarza się również sytuacja, w której bank udziela negatywnej decyzji kredytowej przez to, że Klient, nieświadomie, znajduje się w bazach dłużników. Wówczas decyzja negatywna pojawia się automatycznie. W takim przypadku warto pomyśleć nad pożyczkami bez baz.

Kredyt hipoteczny - pytania i odpowiedzi

1. Czy przy kredycie hipotecznym zawsze trzeba mieć wkład własny?

Tak, kredyt hipoteczny bezwzględnie wymaga od nas posiadania wkładu własnego. Nie ma możliwości, by w Polsce całkowicie sfinansować sobie zakup nieruchomości z kredytu – część pożądanej kwoty należy uzbierać samemu. W dodatku warto wiedzieć, że różne banki wymagają różnej wysokości wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Zawsze jednak kwota wymagana wyznaczana jest na konkretny procent wartości nieruchomości, którą chcemy kupić w kredycie (z reguły jest to 10, 20 lub 30%).


2. Jakiej wysokości wkład własny trzeba mieć przy kredycie hipotecznym?

Jeszcze niedawno sprawa była całkiem prosta – generalnie trzeba było mieć 20% wkładu, ale wiadomo było, że już posiadając 10% można starać się o kredyt hipoteczny i najpewniej się go dostanie (wtedy banki na brakujące 10% udzielały po prostu dodatkowego ubezpieczenia). Niestety obecnie kredyty hipoteczne z 10% wkładem to rzadkość. Banki zmierzają raczej w stronę tworzenia coraz bardziej restrykcyjnych warunków – standardem staje się obecnie już nie 10, a 20% wkładu, a niektóre banki decydują się nawet na podwyższenie wymaganego wkładu aż do kwoty 30% wartości nieruchomości.


3. Jaki jest minimalny wiek przy kredycie hipotecznym?

Kredyty hipoteczne, tak jak wszystkie inne produkty bankowe, są dostępne jedynie dla osób pełnoletnich. Nie oznacza to jednak, że bycie pełnoletnim wystarczy, by kupić nieruchomość na kredyt. Banki raczej w tej kwestii stosują politykę podwyższania minimalnej granicy wiekowej i udzielają kredytów dopiero osobom mającym z reguły około 21 lat.


4. Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na rynek kredytów hipotecznych?

W branży bankowej wprost mówi się o tym, że pandemia koronawirusa rzutuje właśnie najbardziej na rynek kredytów hipotecznych. Z jednej strony odpowiada za to popyt na mieszkania, którego spodziewają się bankowcy po zakończeniu całej sytuacji epidemicznej, a z drugiej jest za to odpowiedzialne również coraz ostrożniejsze podchodzenie banków do Klientów, głównie tych, którzy nie mają umów o pracę. Sytuacja z koronawirusem pokazała bowiem, że te osoby – bez specjalnego wsparcia od państwa – w sytuacjach kryzysowych stają się niewypłacalne, więc w przyszłości mogą w ogóle zostać wykluczone z grona potencjalnych kredytobiorców.


5. Jaki maksymalny wiek można mieć, by uzyskać kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne, inaczej niż pozostałe typy kredytów (np.: gotówkowe), mają z reguły ściśle ograniczoną górną granicę wieku, w którym można je uzyskać. Powszechnie mówi się, że po 40. roku życia szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego maleją. Nie jest to do końca prawda, ale rzeczywiście mniej więcej po 40. roku życia Klienci traktowani są przez banki z większą ostrożnością. O wiele trudniej na przykład w tym wieku uzyskać kredyt na 30 lat, a łatwiej o kredyty na lat na przykład 10. Po 50. roku życia szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w Polsce znacznie maleją, a po 60. roku życia są już bliskie zeru. Wyjątkiem jest PKO BP, który maksymalną granicę wieku klienta hipotecznego odnosi nie do wieku, w którym zaciąga on zobowiązanie, ale do wieku, w którym ma je on w całości spłacić (ta granica określana jest na wiek 75 lat).


6. Kiedy najlepiej wziąć kredyt hipoteczny?

Nie można oczywiście wskazać dokładnego wieku, w którym warto wejść w kredyt hipoteczny, ale z pewnością można wskazać, który czas jest do tego najlepszy. Z wzięciem tego typu kredytu, ze względu na jego stosunkowo dużą kwotę, nie powinniśmy czekać długo. Powinniśmy tak zaplanować wzięcie i spłatę kredytu hipotecznego, by zdążyć spłacić go jeszcze przed tym, kiedy przejdziemy na emeryturę. Potem bowiem – przy znacznie zmniejszonych dochodach miesięcznych – spłata może być utrudniona.

Plusy i minusy kredytu hipotecznego

Plusy kredytu hipotecznego to:

 • możliwość szybkiego nabycia nieruchomości/działki budowlanej,
 • szansa na skorzystanie z dobrej oferty cenowej mimo braku oszczędności,
 • zaoszczędzenie na wynajmie, jeżeli w zakupionej nieruchomości możemy zamieszkać,
 • kupienie nieruchomości po relatywnie niższej cenie rynkowej (względem ceny, po której kupilibyśmy nieruchomość po zakończeniu okresu oszczędzania na kupienie jej za gotówkę),
 • relatywnie niskie oprocentowanie,
 • szansa na zysk ze sprzedaży.

Minusy kredytu hipotecznego to:

 • długi okres spłaty,
 • wiele formalności,
 • konieczność spełnienia wielu warunków banku,
 • niewielka liczba ofert na rynku,
 • wysokie opłaty dodatkowe naliczane przez niektóre banki.

Podsumowanie

 1. Kredyt hipoteczny to ogromna szansa dla osób, które marzą o własnym domu lub mieszkaniu, a nie mają na ten cel odłożonej wystarczającej gotówki.
 2. Z kredytu hipotecznego mogą skorzystać tylko osoby, które posiadają tzw. wkład własny.
 3. Szans na kredyt hipoteczny nie mają osoby zadłużone (widniejące w bazach dłużników).
 4. Z punktu widzenia ekonomii własnego portfela – o wiele lepiej spłacać raty kredytu za własne lokum niż miesięczną kwotę za wynajem.
 5. Droga do uzyskania kredytu hipotecznego nie jest łatwa i wiąże się z wieloma formalnościami.
 6. Przed wybraniem oferty kredytu hipotecznego należy dokładnie porównać oferty różnych banków.
 7. Kredyty hipoteczne udzielane są tylko przez niektóre banki w Polsce.
 8. Decydując się na kredyt hipoteczny warto pamiętać o tym, że jest to zobowiązanie na wiele lat naszego życia (z reguły zaciągamy takie kredyty na 20-30 lat).
 9. Ważnym kryterium przy wyborze kredytu hipotecznego powinno być dla nas to, czy bank nakłada opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu (lepsza jest ta oferta, przy której nadpłata rat nie będzie karana dodatkową opłatą).
 10. Oferty kredytów hipotecznych można porównywać samodzielnie lub w rankingach takich jak przedstawiony w powyższym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Bogdan Gołębiowski
Bogdan Gołębiowski
2019-08-14 07:13:29

Witam Serdecznie proszę o kontakt telefoniczny. 733736425

Maciek
Maciek
2019-07-10 05:34:54

Witam serdecznie. Jestem zainteresowany kredytem hipotecznym na zakup mieszkania. Jestem na emeryturze, żona zatrudniona na czas nieokreślony. Spełniamy warunki otrzymania kredytu. Natomiast mam inny dylemat. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, iż nikt nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie, ba nikt dotychczas nie spotkał sie z takim pytaniem i wszyscy robili wielkie oczy nabierając wody w usta. Chciałbym poznać Pana zdanie i opinie na ten temat. Może Panu uda sie uzyskać odp. Oto moje nietypowe pytanie. Co się stanie w przypadku bankructwa naszego kraju, czyli Polska ogłosi niewypłacalność, a tym samym zostanę pozbawiony środków z tytułu emerytury? Albo trochę inne, a jakże podobne pytanie. Co się stanie w przypadku bankructwa ZUS (juz sie dyskutuje, iż bedzie duży problem za lat kilka) i nie otrzymam emerytury, renty? Bank mi odbierze wszystko? W banku nigdzie nie jest opisane co w takiej sytuacji? Zapewne jest Pan zaskoczony moim pytaniem jednakże muszę być przygotowany na każda ewentualność. Decyzja o zaciągnięciu kredytu jest zbyt poważna więc muszę mieć jasność sytuacji. Niestety wszyscy dookoła nawet nie dopuszczają myśli do takiej możliwości, bo niby dlaczego? Na dziś jest ok. Jednakze kto powiedział i zagwarantuje, że nic takiego nie będzie miało miejsca za lat naście? Co wtedy??? Czekam z zainteresowaniem na odp. Pozdrawiam Maciek

Podobne artykuły

Bank Pekao w Pułtusku
Oddziały
author
05 sierpnia 2019

Bank Pekao w Pułtusku

Garmin Pay w ING Banku Śląskim – zapłać zegarkiem
Bez kategorii
author
28 września 2019

Garmin Pay w ING Banku Śląskim – zapłać zegarkiem

Bank Spółdzielczy w Praszce – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN
Oddziały
author
06 września 2019

Bank Spółdzielczy w Praszce – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Nowy bank Orange Polska i mBanku
Wpisy
author
20 marca 2014

Nowy bank Orange Polska i mBanku

Pożyczka 3000 zł – gdzie wziąć?
Pożyczki
author
16 sierpnia 2022

Pożyczka 3000 zł – gdzie wziąć?

Jak bezpłatnie sprawdzić w BIG informacje na nasz temat
Poradnik
author
12 kwietnia 2013

Jak bezpłatnie sprawdzić w BIG informacje na nasz temat