Niższe ceny paczek w Poczcie Polskiej

Niższe ceny paczek w Poczcie Polskiej

author
Patryk Byczek
24 listopada 2019

Zmiany w Poczcie Polskiej. Instytucja państwowa podała w komunikacie prasowym, że od 15 grudnia bieżącego roku opłata za wysyłkę Paczki+ będzie niższa. Poczta Polska stawia jednak warunek – niższa cena będą obowiązywały po skorzystaniu z aplikacji „Nadaj Przesyłkę” lub z „Elektronicznego Nadawcy”.

Paczka+ jest najlepszą z oferowanych przez Pocztę Polską usług, w której osoby z niej korzystające najbardziej doceniają możność wyboru spośród wielu opcji dodatkowych oraz pewność doręczenie. Dodatkowo Poczta Polska daje Klientom gwarancję odnośnie do terminu, w którym paczka ma dotrzeć do wskazanego punktu click&collect lub pod wskazany podczas nadania przesyłki adres. Warto wspomnieć, że punktów odbioru, do których Poczta Polska może skierować paczkę jest w Polsce ponad 12 000.

Paczka+ w okresie świątecznym

Niższe ceny Paczek+ będą obowiązywały tych Klientom, którzy nadadzą przesyłkę za pomocą aplikacji „Nadaj Przesyłkę” lub „Elektroniczny Nadawca”. Świąteczne ceny przedstawiają się następująco:

Masa Opłata brutto (zł) za przesyłkę Paczka+
Odbiór w punkcie Doręczenie pod adresem
do 0,5 kg 8,50 9,90
powyżej 0,5 kg do 2 kg 11,50 12,90
powyżej 2 kg do 5 kg 13,50 14,90

źródło tabeli: Poczta Polska


źródło grafiki: Poczta Polska

Korzystając z oferowanej przez Pocztę Paczki+ można wybrać również dodatkowe opcje przesyłki:

– ekspres – 4 zł,
– pobranie – 4 zł lub 7,2 zł,
– ostrożnie,
– sprawdzenie zawartości – 6,15 zł,
– potwierdzenie odbioru – 2,5 zł.

Ponadto za złotówkę przesyłkę można ubezpieczyć przed utratą, zniszczeniem, czy uszkodzeniem. Ubezpieczenie sięga kwoty aż 50 000 złotych. Cennik usług dodatkowych dostępny jest tutaj.

Jak nadać Paczkę+

Nadanie Paczki+ jest bardzo proste. Zarówno serwis „Nadaj Przesyłkę”, jak i aplikacja „Elektroniczny Nadawca” są dostępne na stronie interetowej Poczty Polskiej. Oba systemu pozwalają na wprowadzenie danych adresowych, wycenę przesyłki oraz wydrukowanie etykiety, która będzie potrzebna do nadania paczki w wybranym punkcie wysyłkowym.

W trakcie nadawania przesyłki wystarczy przekazać pracownikowi paczkę i wydrukowaną wcześniej etykietę. Dzięki temu osoba, której przekazujemy przesyłkę z łatwością odczyta z niej kod przesyłki i bez jakichkolwiek formalności przyjmie od nas paczkę. Korzystanie z oferowanych przez Pocztę Polską systemów znacznie skraca czas wizyty w placówce oraz obniża cenę wysyłki.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/471873/poczta-polska-obniza-ceny-paczek

http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/Cennik-opłat-za-świadczenie-niepowszechnej-usługi-pocztowej-Paczka-dla-klientów-bez-zawartej-pisemnej-umowy-obowiązuje-od-20.05.2019r.pdf

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Oława
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
26 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Oława

Getin Noble Bank opinie
Banki
author
Patryk Byczek
14 listopada 2020

Getin Noble Bank opinie

PKO BP w Sulikowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 września 2019

PKO BP w Sulikowie

Darmowa pożyczka – konkurs Zaplo.pl
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 czerwca 2016

Darmowa pożyczka – konkurs Zaplo.pl

Getin Bank ostrzega przed oszustami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 marca 2021

Getin Bank ostrzega przed oszustami

Szybkie pożyczki Gorlice
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
14 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Gorlice