Kredyt na sprzęt RTV/AGD

Kredyt na sprzęt RTV/AGD

Sprzęty RTV i AGD nie kosztują wprawdzie z reguły bardzo dużo, ale zawsze łatwiej ich spłatę rozłożyć na raty niż płacić od razu za całość. Dlatego bardzo popularne są w ostatnim czasie kredyty na ten cel. Oferty, które zebraliśmy w naszym rankingu, gwarantują pełną dostępność przez Internet i minimum formalności. Sprawdź, gdzie najlepiej wziąć kredyt na sprzęt RTV i AGD.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 12.12.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyt na sprzęt RTV i AGD - ranking

Spis treści:

  1. Kredyt na sprzęt RTV i AGD - ranking
  2. Czy warto brać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?
  3. Jak otrzymać zobowiązanie na sprzęt RTV/AGD?
  4. Kto może otrzymać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?
  5. Jak otrzymać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?
  6. Wymagane dokumenty
  7. Pożyczka ratalna na zakup sprzętu AGD
  8. Plusy i minusy kredytów i pożyczek na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego
  9. Pożyczki na wyposażenie RTV i AGD - informacje ogólne
Zwiń spis treści

Czy warto brać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie wzięcia kredytu na sprzęt warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Nie od dziś wiadomo, że lepszym i rozsądniejszym wyjściem dla nas i naszego portfela jest odłożenie potrzebnej kwoty na zakup potrzebnych produktów, niż wchodzenie w kredyt i jego kilku lub kilkunastomiesięczną spłatę. Spłacanie kredytu jest tak zwanym odwróconym oszczędzaniem. Chodzi o to, że gdybyśmy chcieli na wybrane produkty wydać na przykład 6000 złotych i co miesiąc moglibyśmy na ten cel przeznaczyć 500 złotych, to sprzęt moglibyśmy kupić dopiero po roku.

Życie pod wieloma względami jest jednak nieprzewidywalne i w każdej chwili lodówka, telewizor czy komputer mogą się zepsuć i nadejdzie pilna potrzeba wymiany uszkodzonego sprzętu, niemalże w trybie natychmiastowym. Wówczas najlepszą z możliwych opcji wydaje się być kupno nowego sprzętu za pożyczone pieniądze i spłacanie rat. Jednakże należy wiedzieć, że gdybyśmy spłacali raty kredytu w wysokości 600 złotych miesięczne to po roku nie spłacimy całego kredytu.

Spłata kredytu to nieodłączne od niego odsetki oraz opłaty dodatkowe, które najczęściej wynoszą praktycznie tyle, ile pożyczona kwota. Ta nadwyżka jest niczym innym, jak dodatkowym kosztem tego, że pieniądze chcemy otrzymać natychmiast, a nie czekać na ich zaoszczędzenie.

Jednakże, gdy podejmiemy już ostateczną decyzję w sprawie pieniędzy, których potrzebujemy “na już” i nie ma możliwości, żebyśmy mogli przez kilka następnych miesięcy odłożyć potrzebną kwotę, na pewno bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ofert kredytowych, a nie pożyczkowych.

W przypadku kredytu na pewno będziemy musieli nadpłacić mniej, niż przy pożyczkach wziętych od firm pozabankowych, lecz trzeba się przygotować na większą liczbę formalności oraz to, że banki nie akceptują posiadanych i niespłacanych długów oraz negatywnej historii kredytowej. W przypadku, kiedy posiadamy jakiekolwiek zaległości w spłacie wziętych pożyczek/kredytów, będziemy mogli skorzystać wyłącznie z pożyczek bez BIK. W każdym innym miejscu, a zwłaszcza w banku, nie otrzymamy pomocy finansowej.

Na co najczęściej pożyczamy przy zakupach RTV/AGD?

– lodówkę,
– pralkę,
– zmywarkę,
– telewizor,
– komputer/laptop,
– konsolę
– smartfon,
– słuchawki,
– głośnik bezprzewodowy.

Bardzo często z pożyczonych pieniędzy chcemy również pokryć koszty ubezpieczenia, transportu i wniesienia, usługi montażu kupionego sprzętu lub wywozu starego sprzętu. Zdarza się jednak, że niektóre z tych usług są całkowicie bezpłatne i sklep sam je proponuje w momencie robienia zakupów.

Jak otrzymać zobowiązanie na sprzęt RTV/AGD?

Aby otrzymać kredyt na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego należy przygotować się na standardowe procedury obowiązujące w bankach, które pozwalają na otrzymanie kredytu. Napisana przez nas i widoczna poniżej instrukcja jest w zasadzie uniwersalna, ponieważ proces kredytowy w bankach wygląda bardzo podobnie. Najważniejsze jest to, że oferty dostępne w naszym rankingu to kredyty gotówkowe, dlatego nasz opis dotyczy właśnie takiego typu finansowania.

Na samym początku musimy przygotować się na przejrzenie i porównanie różnych ofert. Aby to zrobić, można skorzystać z takiego rankingu, jak nasz. To, co na powinniśmy zwrócić uwagę, to maksymalna kwota kredytu oraz wysokość RRSO, czyli tak zwane oprocentowanie kredytu.

W momencie, kiedy dokonamy wyboru najlepszej dla nas oferty, należy złożyć wniosek. Po wybraniu jednej z ofert dostępnej w naszym rankingu, proces wnioskowania będzie bardzo prosty, ponieważ nie trzeba szukać oferty na stronie danego banku – wówczas wystarczy przycisnąć kafelek z napisem “złóż wniosek”, który przeniesie nas do odpowiedniej strony.

Wypełnianie wniosku wygląda standardowo tak samo. Podajemy w nim:

– dane osobowe,

– adres zamieszkania/zameldowania,

– liczba osób będących na naszym utrzymaniu,

– miesięczny koszt życia uwzględniający regularne opłaty za czynsz, prąd, wodę i gaz,

– kwotę pożyczki,

– preferowany okres spłaty,

– wysokość naszego dochodu,

– rodzaj zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza) lub źródło pobierania pieniędzy (np.: emerytura, świadczenie 500 plus, renta, zasiłek),

– informacje o zobowiązaniach finansowych (ratach kredytów, alimentach).

Wniosek musimy wypełnić bardzo skrupulatnie, bez jakichkolwiek błędów i literówek. Wszystko dlatego, że system bankowy będzie badał naszą historię kredytową i zdolność kredytową w oparciu o podane przez nas dane.

Od momentu, w którym złożymy wniosek do momentu wypłaty pieniędzy przez bank, pozostaje tylko jeden krok – należy czekać na decyzję kredytową, a następnie podpisać umowę kredytową. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia lub maksymalnie w dniu następnym (jeżeli najbliższy dzień po dniu otrzymania decyzji kredytowej nie jest weekendem). Najszybciej pieniądze trafią na nasze konto, jeżeli mamy rachunek w tym samym banku co nasz kredytodawca. Jeżeli bierzemy kredyt w tym samym banku, w którym mamy konto, pieniądze znajdą się na naszym koncie w kilka sekund.

Musimy wiedzieć, że ofert znajdujących się w naszym rankingu można skorzystać online, nie ruszając się z domu nawet na chwilę. Produkty o których piszemy to nic innego, jak kredyty online. Takie oferty są najbardziej popularne wśród osób, którym zależy na czasie oraz niewielu formalnościach. Dzięki temu, że są to kredyty online, można z nich skorzystać o każdej porze, nawet w środku nocy.

Kto może otrzymać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?

Pożyczka na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego mogą otrzymać wszystkie pełnoletnie osoby, które:

– mają pełnię czynności prawnych,

– posiadają własny dowód osobisty,

– mają regularne i legalne dochody,

– posiadają własne konto bankowe,

– nie są odnotowane w bazach dłużników.

Legalne, czyli potwierdzone umową i wpłatą na konto, zarobki to sprawa bardzo ważna, ponieważ pozwala bankowi na weryfikacji naszej rzeczywistej zdolności kredytowej. Jeżeli do kredytodawcy dotrze informacja, że nie stać nas na spłatę wziętego kredytu, nie otrzymamy pomocy finansowej.

Nadmierne zadłużenie działa niestety na naszą niekorzyść. Oczywiście nie chodzi o to, że nie możemy mieć żadnych kredytów, lecz o to, żeby żaden z nich nie miał zaległości w spłacie, ponieważ zaległości będą widoczne w bazach dłużników. Osoby posiadające negatywne wpisy w bazach nie otrzymają kredytu na sprzęt RTV/AGD, dlatego powinny się starać pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w bazach dostępne są także specjalne oferty pożyczek bez baz.

Jak otrzymać pożyczkę na sprzęt RTV/AGD?

Otrzymanie pożyczki na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego jest o wiele prostsze i szybsze od otrzymania kredytu. Wniosek bowiem zawiera o wiele mniej rubryk do wypełnienia – trzeba podać mniej danych i informacji o naszych zobowiązaniach finansowych. Znacznie większa ilość firm pozabankowych nie wymaga od swoich Klientów potwierdzania dochodów. Dodatkowo pożyczkodawca nie musi wiedzieć na co chcemy pożyczyć pieniądze.

Pożyczka na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego to tak naprawdę trzy proste kroki:

1. Wybór liczby rat i okresu spłaty.

2. Wypełnienie wniosku pożyczkowego.

3. Oczekiwanie na decyzję i wypłatę pieniędzy.

Podczas korzystania z pożyczek od firm pozabankowych, naszą tożsamość zazwyczaj potwierdzamy za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 gr lub 1 zł. Należy jednak pamiętać, że przelew musimy wykonać z naszego prywatnego i indywidualnego konta.

Nie może być to rachunek dzielony z małżonkiem, rachunek partnera lub członka rodziny. Przelew ma potwierdzić to, że jesteśmy dokładnie tą samą osobą, za którą się podajemy. Dowodem jest właśnie fakt, że możemy zalogować się na własne konto bankowe i wykonać z niego przelew.

Wymagane dokumenty

Aby skorzystać z kredytu lub pożyczki na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Bez tego dokumentu potencjalny kredytobiorca nie ma szans nawet na złożenie wniosku. Dodatkowo bardzo przydatny będzie także:

– własny adres e-mail,

– własny numer telefonu.

Pożyczki pozabankowe bardzo często wymagają od nas wyłącznie tyle informacji. Warto wiedzieć, że posiadając wyłącznie sam dowód możemy skorzystać z tak zwanych pożyczek na dowód. Oczywiście o wiele więcej dokumentów wymagają od Klientów banki.

Najważniejszym dokumentem, którego wymaga bank, jest potwierdzenie przychodów. W takim przypadku możemy przedstawić na przykład:

– umowę o pracę albo wyciąg z banku potwierdzający nasze zarobki,

– zaświadczenie z US o osiąganych dochodach (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej),

– zaświadczenie z ZUS lub KRUS o otrzymywanym świadczeniu emerytalno-rentowym.

Z dostarczenia dokumentu potwierdzającego przychód możemy być zwolnieni w przypadku, gdy staramy się o kredyt w tym samym banku, w którym posiadamy rachunek.

Kredyt na sprzęt AGD – nie tylko w sklepie

Jeśli chcemy kupić nowy sprzęt AGD, a niestety nie mamy obecnie wystarczającej liczby gotówki, to możemy skorzystać z opcji wzięcia sprzętu na raty w sklepie. Nie jest to jednak jedyna możliwość, dzięki której możemy kupić sprzęt, na który nie mamy wystarczającej gotówki. Co ciekawe, na sprzęt AGD można także wziąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę pozabankową.

Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy to środki na dowolny cel. A zatem także na zakup sprzętu RTV/AGD. Aby uzyskać środki, nie musimy podawać celu ich przeznaczenia. A zatem po uzyskaniu finansowania możemy nawet zmienić zdanie i wydać je jednak na inny cel. Dodatkowym autem jest także możliwość uzyskania pieniędzy bez wychodzenia z domu – w pełni online.

Podobnie jest z pożyczkami od instytucji pozabankowych. Dla firm pożyczkowych nie jest ważne to, na co chcemy przeznaczyć środki. Istotne jest jednak to, abyśmy spłacili zadłużenie w odpowiednim terminie. Z tego powodu należy najpierw dobrze zastanowić się, czy takie zobowiązanie rzeczywiście jest nam potrzebne, a nasz budżet będzie w stanie udźwignąć dodatkowe obciążenie.

Pożyczka ratalna na zakup sprzętu AGD

Osoby, które chcą zakupić sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego a nie mają oszczędności w odpowiedniej wysokości, zastanawiają się, które rozwiązanie będzie najlepsze. Jedną z opcji jest właśnie pożyczka ratalna. Jest to nic innego, jak jedna z popularnych chwilówek, którą przeznaczyć można na dowolny cel, czyli np. zakup sprzętu AGD.

Najczęściej, gdy planujemy zakup nowego sprzętu i potrzebujemy dodatkowych środków na ten cel, to korzystamy z możliwości wzięcia sprzętu na raty. W praktyce oznacza to, że w wybranym sklepie ze sprzętem RTV/AGD udajemy się do specjalnie przygotowanego stoiska, przy którym można skorzystać z oferty zakupów ratalnych. Banki często decydują się na taką ofertę, cieszą się one bowiem sporą popularnością.

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy takie rozwiązanie zawsze jest najlepsze? Pamiętajmy, że możemy skorzystać także z pożyczki ratalnej w pełni online. W takim wypadku środki na zakup nowego sprzętu uzyskać można w pełni bez wychodzenia z domu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranego pożyczkodawcy, który ma w swojej ofercie chwilówki ratalne, a następnie wypełnić wniosek pożyczkowy online. Decyzje o przyznaniu finansowania może otrzymać w bardzo krótkim czasie, a zaraz po niej zostaną przelane środki na nasze konto w banku. W efekcie dodatkowe środki można mieć już w ciągu jednego dnia roboczego.

Zakupy na raty 0% w sklepach RTV i AGD

Gdy przeglądamy oferty sprzętów RTV/AGD, to bardzo często możemy spotkać się z ofertą zakupy sprzętu na raty 0%. Czy w praktyce rzeczywiście są to raty 0% i oddamy tylko równowartość ceny wymarzonego sprzętu? Warto uważać, gdyż takie hasło bardzo często stosowane jest wyłącznie jak chwyt marketingowy. Najczęściej w przypadku takich ofert spotkamy się z niskimi ratami, jednak wcale nie tak łatwo je uzyskać.
Taka forma finansowania często wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowego ubezpieczenie czy innych produktów. Taka oferta ma więc często koszty ukryte, a zatem należy każdorazowo zachować ostrożność i przeczytać dokładnie warunki umowy. Najważniejszą kwestią w przypadku każdego finansowania jest wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Wartość ta informuje nas bowiem o rzeczywistych kosztach, jakie poniesiemy w związku z podjęciem zobowiązania. W przypadku, gdy RRSO wynosi 0%, to rzeczywiście raty mogą wynosić 0%.
Klienci mają możliwość rozłożenia rat na krótki okres lub dłuższy. Wiele zależy głównie od tego, jaką kwotę chcemy rozłożyć na raty. Przeważnie im wyższa, tym dłuższy okres spłaty. Warto wybierać takie rozwiązania, gdyż w przypadku, gdy ustalimy zbyt wysokie raty, to może okazać się, że nie będziemy w stanie ich spłacić.

Zakup AGD/RTV – lepiej wziąć raty w sklepie czy kredyt w banku?

Tak jak wspominaliśmy, zakup sprzętu RTV/AGD można sfinalizować korzystając z rat oferowanych w sklepie, pożyczki pozabankowej lub kredytu gotówkowego, który dostępny jest w większości banków komercyjnych. Czym więc różnią się te możliwości? Przede wszystkim celem – raty oferowane w sklepie to oferta finansowania na konkretny sprzęt. Z kolei kredyt w banku to oferta finansowania na dowolny cel. To my samy zdecydujemy, czy za dobyte środki kupimy nowy sprzęt, czy jednak wykorzystamy je np. na bilety lotnicze do ciepłych krajów.

Pieniądze z kredytu gotówkowego możemy więc wydać na każdy cel. Raty oferowane w sklepie nie przewidują z kolei takiej możliwości. Środki automatycznie przelewane są na zakup wskazanego sprzętu RTV/AGD. W praktyce oznacza to, że pieniądze te nigdy nie trafią na nasze konto. My uzyskujemy wyłącznie sprzęt, który następnie będziemy musieli spłacić. W przypadku kredytu pieniądze trafiają najpierw na nasze konto, a my następnie zanosimy je do sklepu w celu sfinalizowania zakupu.

Oferty te różnią się więc także wysokością kwoty i długością spłaty. Raty to środki w wysokości ceny produktu, kredyt gotówkowy natomiast jest finansowaniem, które wynieść może aż 200 000 zł. Przy takiej kwocie można więc liczyć na dłuższy okres spłaty – nawet do 10 lat.

Plusy i minusy kredytów i pożyczek na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego

Zalety kredytów i pożyczek na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego:

  • niskie oprocentowanie w przypadku kredytów
  • ograniczone formalności
  • szybka wypłata
  • możliwość natychmiastowej wymiany zepsutego sprzętu
  • nie trzeba oszczędzać pieniędzy
  • bez pytań o cel pożyczki/kredytu
  • spłata długu w ratach

Wady kredytów i pożyczek na sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego:

  • zobowiązanie na kilka miesięcy/lat
  • wysokie oprocentowanie przy pożyczkach w firmach pożyczkowych
  • często niska kwota maksymalna

Pożyczki na wyposażenie RTV i AGD - informacje ogólne

Jeżeli potrzebujemy elektronicznego wyposażenia naszego mieszkania lub domu to mamy sporo innych możliwości, niż kupowanie sprzętów za gotówkę. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach kredyt gotówkowy na sprzęt elektroniczny jest czymś archaicznym, lecz Polacy nadal korzystają z takiego rozwiązania. Wszystko dlatego, że takie zobowiązanie można rozłożyć na większą liczbę rat. W przypadku każdego kredytu konsumenckiego, oczywiście do danej kwoty ustalonej przez bank, Klienci mogą wybrać okres spłaty składający się z nawet 96 rat.

Z kolei kredyt ratalny 0% na np. sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego w sklepach można rozłożyć wyłącznie na 20 lub 30 rat. W przypadku płatnych kredytów okres spłaty dochodzi do 60 miesięcy – jest to nadal mniej, niż okres spłaty w przypadku kredytu gotówkowego. Do niedawna głównym bankiem od kredytów ratalnych był Santander Consumer Bank, lecz na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy do SCB dołączył np. Credit Agricole, który również dostępny jest kredyt ratalnym nawet ten z RRSO 0%.

W przypadku zaciągnięcia kredytu dokumenty fizyczne są raczej nie potrzebne. Wystarczy w formularze pożyczkowe wpisać odpowiednie dane, które wymaga bank. Może wyniknąć sytuacja, w której Klient musi dosłać kredytodawcy stosowne oświadczenie dotyczące swojego zatrudnienia lub zarobków, lecz zdarza się to bardzo rzadko. Banki i firmy stosują metodę potwierdzenia Klienta jaką jest przelew weryfikacyjny, w związku z czym klienci ze swojego rachunku bankowego muszą wykonać szybki przelew na konto wskazane przez pożyczkodawcę. Oczywiście całą kwota przelewu jest zwracana na konto Klienta, a ten przez cały czas może korzystać ze swojego rachunku bankowego.

Podsumowanie

1. Pieniądze na kupno sprzętu RTV/AGD można otrzymać od banku lub firmy pożyczkowej.
2. Banki zazwyczaj nie oferują kredytu celowego na zakup sprzętu RTV/AGD, dlatego należy szukać finansowania na ten cel wśród ofert kredytów gotówkowych.
3. Produkty oferowane przez bank będą o wiele bardziej opłacalne dla naszego portfela. Niestety negatywną historię kredytową na koncie lub problemami ze spłatą posiadanych zobowiązań, nie mamy szans na otrzymanie kredytu w banku.
4. Osoby zadłużone mogą skorzystać z ofert firm pozabankowych.
5. Pożyczkodawcy zazwyczaj nie zadają pytań dotyczących przeznaczenia zdobytych pieniędzy.
6. Pieniądze z kredytu lub pożyczki mogą trafić na nasze konto w ciągu kilku minut od podpisania umowy.
7. Do zaciągnięcia kredytu wystarczy ważny dowód osobisty.
8. Banki wymagają dokumentu potwierdzającego dochody.
9. Pożyczka lub kredyt pozwala kupić sprzęt elektroniczny wyposażenia domowego natychmiast, bez konieczności długotrwałego oszczędzania.
10. Nasz ranking zawiera w sobie sprawdzone oferty bankowe i najlepsze propozycje firm pożyczkowych.
11. Kredyt gotówkowy nie zawsze jest lepszą opcją niż kredyt ratalny z zerowym oprocentowaniem.

Przykłady reprezentatywne

1) Kasa Stefczyka
Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


2) Alior Bank
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney
Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


4) SuperGrosz
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


5) PKO BP
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak firmy odzyskują swoje długi ?

Serwis Oferteo.pl przeprowadził badanie dotyczące odzyskiwania zaległości finansowych przez polskie przedsiębiorstwa. W jaki sposób radzą sobie z tym firmy?

author
Aneta Jankowska
19 lipca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Polacy chcą niedzieli bez handlu dla wszystkich pracowników

Zakaz handlu w niedzielę? Tak, ale dla wszystkich pracowników bez wyjątków. To postulaty Polaków, które przeanalizował Havas Media Group - Intelligence Team. 

author
Aneta Jankowska
12 lipca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank BGK opinie

Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedyną instytucją w Polsce działającą jako bank państwowy. Sprawdź szczegółowe informacje, zalety i wady oraz opinie Klientów, którzy współpracują z bankiem.

author
Dominika Byczek
21 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

ING Bank Hipoteczny

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na otworzenie nowego banku. ING Bank Śląski zadebiutuje na rynku finansowym z bankiem hipotecznym. Wybrany i zatwierdzony został również skład zarządu ING Banku Hipotecznego.

author
Patryk Byczek
22 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Korzystne zmiany dla Dłużników

Dużo cięższe do wyegzekwowania i szybciej przedawniające się długi to powód do radości dla osób zadłużonych, a cios w stronę wierzycieli. PiS zgłosiło poprawkę do nowelizacji kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego, a sejm już nad nią pracuje. 

author
Patryk Byczek
28 marca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Program stypendialny „Klasa” – Fundacja BNP Paribas przedłuża rekrutację

Bank BNP Paribas poinformował w najnowszym komunikacie prasowym, że tegoroczną rekrutację do programu stypendialnego „Klasa” Fundacja BNP Paribas przedłużyła do 30 czerwca 2020 roku. Jest to najdłużej działający w Polsce program stypendialny.

author
Patryk Byczek
03 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj