Podwyżki dla weterynarzy w 2019

Podwyżki dla weterynarzy w 2019

author
Dominika Sobieraj
20 czerwca 2019

Już od 1 sierpnia pracownicy inspekcji weterynaryjnej mają otrzymać podwyżki w wysokości około 630 zł brutto. Rząd ma zamiar przeznaczyć na ten cel około 20 mln zł z budżetu państwa.

Podwyżki dla pracowników inspekcji weterynaryjnej

Podwyżki dla pracowników inspekcji weterynaryjnej zapowiedział minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski. Fakt wprowadzenia podwyżek był poprzedzony licznymi strajkami i walkami weterynarzy z ministerstwem.

Podwyżka dla weterynarzy ma wynieść około 630 zł brutto. Aby wypłacić weterynarzom tę kwotę, rząd musi przeznaczyć na ten cel około 20 mln zł z budżetu rozpisanego już na ten rok. Przesunięcia w tej kwestii mają być jednak możliwe.

W przyszłym roku na podwyżki dla weterynarzy ma być przeznaczone prawie 50 mln zł. Wypłaty dla pracowników inspekcji weterynaryjnej nie będą jednak wyższe, pozostaną na tym poziomie, na którym zostaną ustalone od dnia 1 sierpnia 2019 roku.

Obecne zarobki weterynarzy, jak sami wskazywali podczas licznych manifestacji, znacznie odbiegają od średniej krajowej – według oświadczeń potwierdzonych wyciągami z konta zarabiają oni około 3000 zł brutto w ramach podstawowej pensji.

Podwyżek weterynarze domagali się już od 2018 roku. W lutym 2019 roku doszło ostatecznie do rozpoczęcia akcji #naszeZarobkiToKpina, w której publikowali swoje wynagrodzenia i bezpośrednio domagali się wyższych zarobków.

Niestety okazało się, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi Ministerstwo Rolnictwa nie ustosunkowało się do dziś do naszych próśb zgłoszonych podczas dwóch poprzednich spotkań. Nadal nie doszło do podpisania wyczekiwanego przez nas porozumienia

– wskazywał wtedy w oświadczeniu Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Ostatecznie podwyżki zostały jednak przyznane. Czy kwota w wysokości 630 zł brutto zadowoli jednak strajkujących weterynarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Calibra – aplikacja do płacenia w Messenger
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 czerwca 2019

Calibra – aplikacja do płacenia w Messenger

Alior Bank w Gdańsku
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
25 lipca 2016

Alior Bank w Gdańsku

Darmowa pożyczka w BGŻ
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
08 stycznia 2014

Darmowa pożyczka w BGŻ

Porównaj