Pożyczka na umowę zlecenie – najlepsze oferty

Pożyczka na umowę zlecenie – najlepsze oferty

author
Dominika Sobieraj
07 września 2022

Blisko milion osób pracuje w Polsce na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze pożyczki na umowę zlecenie przez Internet.

Pożyczka na umowę zlecenie - ranking

Pożyczki na umowę zlecenie – czy to możliwe?

Często osoby pracujące w oparciu o umowę zlecenie myślą, że ich sytuacja na rynku pożyczkowym jest przegrana i nie otrzymają żadnego finansowania. Nie jest to jednak prawdą – dla wielu pożyczkodawców liczy się regularność dochodów, a nie to, na jakiej umowie zatrudniona jest dana osoba. Osoby pracujące na zleceniu mają więc szansę na uzyskanie dodatkowego finansowania – zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych.

Pożyczka na umowę zlecenie – gdzie możemy ją dostać?

Pożyczkę na umowę zlecenie możemy dostać w wielu prywatnych firmach pożyczkowych i bankach. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy dana firma lub bank zwraca uwagę na to, w oparciu o jaką umowę pracujemy, czy na to, jak regularne dochody uzyskujemy z tytułu pracy.

Jeżeli nasza umowa zlecenie w praktyce nosi znamiona umowy na stałe – czyli:

 • wypłata jest co miesiąc w mniej więcej takiej samej kwocie,
 • nie ma miesięcy przerwy w wypłatach,
 • zatrudnienie u jednego pracodawcy na podstawie tej umowy trwa co najmniej kilka miesięcy,

nie mamy się czym martwić. W większości firm i banków bez problemu dostaniemy pożyczkę, a nawet kredyt online.

Kto może otrzymać pożyczkę na zlecenie?

Pożyczkę na umowę zlecenie mogą otrzymać przede wszystkim osoby, które:

– mają ukończone co najmniej 18 lat,
– posługują się własnym i ważnym dowodem osobistym,
– są obywatelami RP i posiadają adres zamieszkania na terenie Polski,
– pracują na umowę-zlecenie od co najmniej 6 miesięcy regularnie u tego samego pracodawcy.

Na udzielenie pożyczki nie ma natomiast wpływu to, czy dana osoba ma status studenta, czy nie. Na pewno jednak status studenta nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pożyczki, o ile oczywiście studia nie stanowią dla danej osoby przeszkody w uzyskiwaniu regularnych dochodów. Pożyczka na umowę zlecenie jest dostępna, najczęściej, dla Klientów, którzy posiadają zdolność kredytową.

Przeszkodą nie będzie także bycie na rencie lub emeryturze, kiedy dochody z umowy-zlecenia są dla nas tak naprawdę dodatkiem do świadczenia. Firma pożyczkowa lub bank udzielający nam finansowania weźmie pod uwagę nasze dochody z obu źródeł.

Jak otrzymać pożyczkę na umowę zlecenie/o dzieło?

Otrzymanie pożyczki na umowę zlecenie lub umowę o dzieło jest w gruncie rzeczy bardzo proste i niezależnie od wybranego przez nas banku lub firmy pożyczkowej składa się z podobnych kroków:

1. Przeglądamy różne oferty dostępne na rynku i wybieramy tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.
2. Wskazujemy pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty, który nas interesuje.
3. Wypełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi.
4. Potwierdzamy naszą tożsamość.
5. Wskazujemy wysokość swoich zarobków i ewentualnie załączamy dokumenty to potwierdzające (np.: wyciągi z konta).
6. Składamy wniosek.
7. Oczekujemy na decyzję pożyczkową i wypłatę pożyczki.

Jeżeli mamy jakieś niespłacone na czas zobowiązania finansowe (zaległości odnotowane w bazach), będziemy mieli problem z uzyskaniem pożyczek z tego rankingu. W takiej sytuacji znacznie lepiej skorzystać z pożyczek bez BIK, dostępnych także dla zadłużonych.

Kredyt przy umowie zlecenie – to możliwe

Wiele osób żyje w przekonaniu, że przy umowie zleceniu nie ma co nawet starać się o kredyt, bo i tak dostanie się decyzję odmowną. Prawda wygląda jednak inaczej – pracując na umowie zlecenie można dostać nie tylko kredyt konsumpcyjny czy kredyt na zakupy na raty w elektromarkecie, ale także nawet kredyt hipoteczny. Bank nie może nikomu udostępnić naszej umowy, jest to określone podstawą prawną przetwarzania danych osobowych.

Wszystko zależy od tego, jak wygląda nasza umowa, regularność wypłat i ile z niej zarabiamy. Dla banków jest to o wiele ważniejsze niż sama formalna nazwa naszej umowy. Na pewno prędzej otrzyma kredyt osoba pracująca na umowie zlecenie i zarabiająca z niej 4000 zł brutto miesięcznie niż osoba mająca co prawda umowę o pracę, ale mająca wynagrodzenie jedynie w kwocie płacy minimalnej.

Kredyt na umowę zlecenie - ranking

Kredyt na umowę zlecenie - kto może otrzymać?

Kredyt przy umowie zlecenie otrzymają osoby, które:

– pracują u jednego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy (im dłużej, tym lepiej),
– uzyskują dochody w tej samej lub podobnej kwocie (na naszą korzyść będzie otrzymywanie wypłat w kwotach np.: 3500 w jednym miesiącu i 3700 w innym miesiącu, a na niekorzyść wpłynie otrzymywanie w jednym miesiącu wypłaty rzędu 5500 zł, a w innych 1500 zł),
– nie mają żadnych przerw w wypłatach,
– otrzymują wypłatę zawsze mniej więcej tego samego dnia miesiąca.

W przypadku kredytów gotówkowych przyznawalność jest oczywiście mniejsza, a sam kredyt dostać jest o wiele ciężej niż pożyczkę pozabankową. Kredyt gotówkowy będzie tańszy od pożyczki pozabankowej, ale wciąż czeka nas więcej formalności. Trzeba też wiedzieć, że w bankach umowy cywilnoprawne mają ogromną moc. O przyznaniu kredytu decyduje wiele czynników. Na pewno musimy się liczyć ze sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej. Brak negatywnych wpisów przybliży nas do pozytywnej decyzji kredytowej. Klienci posiadający umowę, umowa zlecenia nie przeszkadza w otrzymaniu kredytu – mówimy tutaj raczej o niższych kwotach. Biorąc kredyt gotówkowy musimy wiedzieć, że maksymalna kwota zobowiązania jest wysoka – podobnie jak okres spłaty.

Pożyczka na umowę zlecenie - jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby wybrać najlepszą ofertę, musimy oczywiście dokładnie porównać wszystko, co jest w zasięgu ręki – zarówno oferty bankowe, jak i oferty firm pożyczkowych. Jeżeli:

 • zależy nam na maksymalnie długim okresie spłaty

musimy szukać wśród ofert bankowych z długim terminem zwrotu pożyczki, ale należy pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym końcowy koszt pożyczki będzie wyższy,

 • zależy nam na minimalnych kosztach

musimy najpierw sprawdzić, czy którakolwiek firma udzielająca w pełni darmowych pożyczek pożycza z RRSO równym 0% akurat taką kwotę, która nas interesuje; wtedy będziemy mogli zwrócić dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy – nie nadpłacimy nawet grosza – posiadanie umowy zlecenie nie przeszkodzi nam w uzyskaniu darmowego finansowania,

 • zależy nam na szybkiej wypłacie pożyczki

musimy najpierw przejrzeć oferty tych firm pożyczkowych, które  w opisach swojej oferty mają punkty wskazujące na wypłatę w nawet 15 minut; posiadanie umowy zlecenie nie przeszkodzi nam w otrzymaniu szybkiej pożyczki; warto sprawdzić także, w jakim banku posiada konto pożyczkodawca, którym się zainteresujemy – jeżeli jest to bank ten sam, w którym my mamy konto – wypłata przebiegnie niemalże w trybie natychmiastowym, tuż po wydaniu dla nas pozytywnej decyzji kredytowej; taka sama sytuacja zachodzi, jeżeli zdecydujemy się na kredyt w banku, w którym posiadamy konto indywidualne. O przyznaniu kredytu decyduje oczywiście wiele różnych czynników.

Co musimy przygotować?

Aby uzyskać pożyczkę pracując na umowie zlecenie, musimy przygotować sobie:

 • dowód osobisty (będą nam z niego potrzebne dane takie jak np.: numer dowodu, jego data ważności),
 • umowę albo jej kopię (mogą być nam potrzebne dane wskazujące na to, od kiedy pracujemy w danym miejscu albo jaka jest nazwa naszego pracodawcy i jego NIP),
 • wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy (mogą być nam potrzebne dla potwierdzenia uzyskiwanych przez nas dochodów i ich regularności),
 • komputer lub telefon z dostępem do Internetu.

Plusy i minusy

Najczęściej wskazywane dobre strony pożyczek na umowę zlecenie:

 • możliwość uzyskania szybkiego dodatkowego finansowania,
 • wypłata na konto,
 • pierwsza pożyczka udzielana jest często za darmo,
 • bez dodatkowych formalności,
 • bez pytań o życie prywatne,
 • wysoka maksymalna kwota pożyczki,
 • szansa na darmową pożyczkę,
 • okres kredytowania dostosowany do indywidualnych możliwości (od 30 dni do nawet 10 lat).

Najczęściej wskazywane złe strony pożyczek na umowę zlecenie:

 • ryzyko wpisania do baz w przypadku nieterminowej spłaty,
 • ryzyko nadpłacenia dużej części pożyczonej kwoty,
 • okres kredytowania wpływa na całkowity koszt kredytu,
 • firma będzie sprawdzała naszą zdolność kredytową,
 • konieczność posiadania konta w banku.

Podsumowanie

1. Osoby pracujące na umowę zlecenie nie są na złej pozycji wobec banków i firm pożyczkowych – mogą liczyć na przyznanie pożyczki tak samo, jak osoby posiadające stałą umowę o pracę.
2. Jeżeli mamy umowę zlecenie i chcemy uzyskać pożyczkę lub kredyt, bardzo ważne jest, żeby dochody z tej umowy były wypłacane regularnie i w mniej więcej takiej samej kwocie.
3. Osoby pracujące na umowie zlecenie mają również szansę na uzyskanie kredytu, w tym także kredytu hipotecznego.
4. Im więcej zarabiamy na umowie zlecenie, tym większą kwotę pożyczki lub kredytu będziemy mogli otrzymać.
5. Na osoby pracujące na umowie zlecenie czekają także darmowe pożyczki w firmach pozabankowych.
6. Pożyczkę mogą otrzymać jedynie osoby pełnoletnie i mieszkające w Polsce oraz będące obywatelami RP.
7. Status studenta nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pożyczki lub kredytu.
8. Do uzyskania pożyczki może nam być potrzebna kopia umowy oraz wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy (poprzedzających moment wnioskowania o pożyczkę).
9. Ze wszystkich ofert zebranych w naszym rankingu możemy korzystać w 100% online.
10. Cały proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo krótki i z reguły zamyka się w dosłownie 10 minutach – potem tylko musimy poczekać na jednoznaczną decyzję pożyczkową i wypłatę środków.

Przykłady reprezentatywne – wybrane oferty:

1. Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: RRSO wynosi 159,09% kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 984,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 784,59 zł (w tym: prowizja 1 229,70 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 229,71 zł, odsetki 285,18 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 116,41 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto:RRSO wynosi 125,11% kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 366,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 366,59 zł (w tym: prowizja 1 027,89 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 027,90 zł, odsetki 270,80 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 298,15 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: RRSO wynosi 124,76%, kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6420,78 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2820,78 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1729,80 zł, opłata za plan komfort 741,24 zł, odsetki 349,74 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 356,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

2. Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: RRSO wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł. Kalkulacja na dzień 11.05.2022 r.

3. SuperGrosz

RRSO w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 60,82% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 242,36 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 982,65 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 482,65 zł (stan na dzień 02.06.2022).

RRSO w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 85,06% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 242,36 zł rata, rata 35. w kwocie 4 214,58 zł, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 954,82 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 454,82 zł (stan na dzień 02.06.2022).

4. Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 87,25%. Rata miesięczna od 292,35 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5911,25 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1522,25 zł, prowizja 4389 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10311,25 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 76,50%. Rata miesięczna od 297,32 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5692,72 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1660,72 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10492,72 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1100 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

5. Money Guru

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: RRSO wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1000 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

6. Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: RRSO to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: RRSO to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

7. Net Credit

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 1600 zł na 30 dni (Standardowe Warunki Spłaty): RRSO wynosi 513,59% (obliczone na dzień 18.05.2021); całkowita kwota pożyczki: 1600 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7.2%; całkowity koszt pożyczki: 257,28 zł, w tym: Prowizja 247,84 zł, Odsetki 9,44 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1857,28 zł.

8. Kuki

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

Przykład dla Pożyczki z Rabatem w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 1410,33%; całkowita kwota pożyczki: 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 7,2%; całkowity koszt pożyczki: 750,00 zł, w tym: Prowizja 732,25 zł, Odsetki 17,75 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3750,00 zł.

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki i Pożyczki z Rabatem w przypadku braku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 1926,41%; całkowita kwota pożyczki: 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 7,2%; całkowity koszt pożyczki: 841,70 zł, w tym: Prowizja 823,95 zł, Odsetki 17,75 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3841,70 zł.

Reprezentatywny przykład Pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 2500 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 1926,28%; całkowita kwota pożyczki: 2500 zł; oprocentowanie zmienne: 7,2%; całkowity koszt pożyczki: 701,40 zł, w tym: Prowizja 686,61 zł, Odsetki 14,79 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3201,40 zł.

9. VIA SMS

Całkowita kwota pierwszej pożyczki 1500 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni, całkowity koszt pożyczki to 420,86 zł; całkowita kwota do spłaty to 1920,86 zł; RRSO 1927%* (stan na dzień 17.08.2021 r.).

10. Filarum

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 1000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna pobierana wyłącznie w przypadku pierwszej pożyczki wynosi 0,01 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w przypadku pierwszej pożyczki wynosi 0%. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, okres obowiązywania umowy – 30 dni, stała stopa oprocentowania 0% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 0 zł, całkowita kwota do zapłaty 1000 zł (stan na dzień 18.02.2020). Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki 2000 zł, okres obowiązywania umowy – 30 dni, stała stopa oprocentowania 10% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 562,16 (w tym odsetki kapitałowe 16,39 zł, prowizja 545,77 zł), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 1953,2%, całkowita kwota do zapłaty 2562,16 zł (stan na dzień 18.02.2020). Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pod lupą Zadłużenia.com – pożyczka chwilówka Kyzoo.pl
Pod Lupą
autor wpisu
Kordian_Spychalski
08 listopada 2013

Pod lupą Zadłużenia.com – pożyczka chwilówka Kyzoo.pl

Korki.tv ze wsparciem Fundacji Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 maja 2020

Korki.tv ze wsparciem Fundacji Santander Bank Polska

PKO BP w Poniatowej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019

PKO BP w Poniatowej

Nest Bank otrzymał nagrodę magazynu The European
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2021

Nest Bank otrzymał nagrodę magazynu The European

Banki hipoteczne w Polsce
Banki
author
Dominika Sobieraj
23 marca 2022

Banki hipoteczne w Polsce

Kredyt gotówkowy Skierniewice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Skierniewice

Porównaj