Pożyczki na umowę zlecenie i umowę o dzieło

Pożyczki na umowę zlecenie i umowę o dzieło

Blisko milion osób pracuje w Polsce na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze pożyczki na umowę zlecenie przez Internet.

author
Dominika Byczek
23 marca 2023

Pożyczka na umowę zlecenie - ranking

Pożyczki na umowę zlecenie – czy to możliwe?

Często osoby pracujące w oparciu o umowę zlecenie myślą, że ich sytuacja na rynku pożyczkowym jest przegrana i nie otrzymają żadnego finansowania. Nie jest to jednak prawdą – dla wielu pożyczkodawców liczy się regularność dochodów, a nie to, na jakiej umowie zatrudniona jest dana osoba. Osoby pracujące na zleceniu mają więc szansę na uzyskanie dodatkowego finansowania – zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych.

Pożyczka na umowę zlecenie – gdzie możemy ją dostać?

Pożyczkę na umowę zlecenie możemy dostać w wielu prywatnych firmach pożyczkowych i bankach. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy dana firma lub bank zwraca uwagę na to, w oparciu o jaką umowę pracujemy (np. umowę zlecenie), czy na to, jak regularne dochody uzyskujemy z tytułu pracy.

Jeżeli nasza umowa zlecenie w praktyce nosi znamiona umowy na stałe – czyli:

 • wypłata jest co miesiąc w mniej więcej takiej samej kwocie,
 • nie ma miesięcy przerwy w wypłatach,
 • zatrudnienie u jednego pracodawcy na podstawie tej umowy trwa co najmniej kilka miesięcy,

nie mamy się czym martwić. W większości firm i banków bez problemu dostaniemy pożyczkę, a nawet kredyt online.

Kto może otrzymać pożyczkę na zlecenie?

Pożyczkę na umowę zlecenie mogą otrzymać przede wszystkim osoby, które:

– mają ukończone co najmniej 18 lat,
– posługują się własnym i ważnym dowodem osobistym,
– są obywatelami RP i posiadają adres zamieszkania na terenie Polski,
– pracują na umowę-zlecenie od co najmniej 6 miesięcy regularnie u tego samego pracodawcy.

Na udzielenie pożyczki nie ma natomiast wpływu to, czy dana osoba ma status studenta, czy nie. Na pewno jednak status studenta nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pożyczki, o ile oczywiście studia nie stanowią dla danej osoby przeszkody w uzyskiwaniu regularnych dochodów. Pożyczka na umowę zlecenie jest dostępna, najczęściej, dla Klientów, którzy posiadają zdolność kredytową.

Przeszkodą nie będzie także bycie na rencie lub emeryturze, kiedy dochody z umowy-zlecenia są dla nas tak naprawdę dodatkiem do świadczenia. Firma pożyczkowa lub bank udzielający nam finansowania weźmie pod uwagę nasze dochody z obu źródeł.

Jak otrzymać pożyczkę na umowę zlecenie/o dzieło?

Otrzymanie pożyczki na umowę zlecenie lub umowę o dzieło jest w gruncie rzeczy bardzo proste i niezależnie od wybranego przez nas banku lub firmy pożyczkowej składa się z podobnych kroków:

1. Przeglądamy różne oferty dostępne na rynku i wybieramy tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.
2. Wskazujemy pożądaną kwotę pożyczki i okres spłaty, który nas interesuje.
3. Wypełniamy wniosek naszymi danymi osobowymi.
4. Potwierdzamy naszą tożsamość.
5. Wskazujemy wysokość swoich zarobków i ewentualnie załączamy dokumenty to potwierdzające (np.: wyciągi z konta).
6. Składamy wniosek.
7. Oczekujemy na decyzję pożyczkową i wypłatę pożyczki.

Jeżeli mamy jakieś niespłacone na czas zobowiązania finansowe (zaległości odnotowane w bazach), będziemy mieli problem z uzyskaniem pożyczek z tego rankingu. W takiej sytuacji znacznie lepiej skorzystać z pożyczek bez BIK, dostępnych także dla zadłużonych.

Kredyt przy umowie zlecenie – to możliwe

Wiele osób żyje w przekonaniu, że przy umowie zleceniu nie ma co nawet starać się o kredyt, bo i tak dostanie się decyzję odmowną. Prawda wygląda jednak inaczej – pracując na umowie zlecenie można dostać nie tylko kredyt konsumpcyjny czy kredyt na zakupy na raty w elektromarkecie, ale także nawet kredyt hipoteczny. Bank nie może nikomu udostępnić naszej umowy, jest to określone podstawą prawną przetwarzania danych osobowych.

Wszystko zależy od tego, jak wygląda nasza umowa, regularność wypłat i ile z niej zarabiamy. Dla banków jest to o wiele ważniejsze niż sama formalna nazwa naszej umowy. Na pewno prędzej otrzyma kredyt osoba pracująca na umowie zlecenie i zarabiająca z niej 4000 zł brutto miesięcznie niż osoba mająca co prawda umowę o pracę, ale mająca wynagrodzenie jedynie w kwocie płacy minimalnej.

Kredyt na umowę zlecenie - ranking

Kredyt na umowę zlecenie - kto może otrzymać?

Kredyt przy umowie zlecenie otrzymają osoby, które:

– pracują u jednego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy (im dłużej, tym lepiej),
– uzyskują dochody w tej samej lub podobnej kwocie (na naszą korzyść będzie otrzymywanie wypłat w kwotach np.: 3500 w jednym miesiącu i 3700 w innym miesiącu, a na niekorzyść wpłynie otrzymywanie w jednym miesiącu wypłaty rzędu 5500 zł, a w innych 1500 zł),
– nie mają żadnych przerw w wypłatach,
– otrzymują wypłatę zawsze mniej więcej tego samego dnia miesiąca.

W przypadku kredytów gotówkowych przyznawalność jest oczywiście mniejsza, a sam kredyt dostać jest o wiele ciężej niż pożyczkę pozabankową. Kredyt gotówkowy będzie tańszy od pożyczki pozabankowej, ale wciąż czeka nas więcej formalności. Trzeba też wiedzieć, że w bankach umowy cywilnoprawne mają ogromną moc. O przyznaniu kredytu decyduje wiele czynników. Na pewno musimy się liczyć ze sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej. Brak negatywnych wpisów przybliży nas do pozytywnej decyzji kredytowej. Klienci posiadający umowę, umowa zlecenia nie przeszkadza w otrzymaniu kredytu – mówimy tutaj raczej o niższych kwotach. Biorąc kredyt gotówkowy musimy wiedzieć, że maksymalna kwota zobowiązania jest wysoka – podobnie jak okres spłaty.

Pożyczka na umowę zlecenie - jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby wybrać najlepszą ofertę, musimy oczywiście dokładnie porównać wszystko, co jest w zasięgu ręki – zarówno oferty bankowe, jak i oferty firm pożyczkowych. Jeżeli:

 • zależy nam na maksymalnie długim okresie spłaty

musimy szukać wśród ofert bankowych z długim terminem zwrotu pożyczki, ale należy pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym końcowy koszt pożyczki będzie wyższy,

 • zależy nam na minimalnych kosztach

musimy najpierw sprawdzić, czy którakolwiek firma udzielająca w pełni darmowych pożyczek pożycza z RRSO równym 0% akurat taką kwotę, która nas interesuje; wtedy będziemy mogli zwrócić dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy – nie nadpłacimy nawet grosza – posiadanie umowy zlecenie nie przeszkodzi nam w uzyskaniu darmowego finansowania,

 • zależy nam na szybkiej wypłacie pożyczki

musimy najpierw przejrzeć oferty tych firm pożyczkowych, które  w opisach swojej oferty mają punkty wskazujące na wypłatę w nawet 15 minut; posiadanie umowy zlecenie nie przeszkodzi nam w otrzymaniu szybkiej pożyczki; warto sprawdzić także, w jakim banku posiada konto pożyczkodawca, którym się zainteresujemy – jeżeli jest to bank ten sam, w którym my mamy konto – wypłata przebiegnie niemalże w trybie natychmiastowym, tuż po wydaniu dla nas pozytywnej decyzji kredytowej; taka sama sytuacja zachodzi, jeżeli zdecydujemy się na kredyt w banku, w którym posiadamy konto indywidualne. O przyznaniu kredytu decyduje oczywiście wiele różnych czynników.

Co musimy przygotować?

Aby uzyskać pożyczkę pracując na umowie zlecenie, musimy przygotować sobie:

 • dowód osobisty (będą nam z niego potrzebne dane takie jak np.: numer dowodu, jego data ważności),
 • umowę albo jej kopię (mogą być nam potrzebne dane wskazujące na to, od kiedy pracujemy w danym miejscu albo jaka jest nazwa naszego pracodawcy i jego NIP),
 • wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy (mogą być nam potrzebne dla potwierdzenia uzyskiwanych przez nas dochodów i ich regularności),
 • komputer lub telefon z dostępem do Internetu.

Plusy i minusy

Najczęściej wskazywane dobre strony pożyczek na umowę zlecenie:

 • możliwość uzyskania szybkiego dodatkowego finansowania,
 • wypłata na konto,
 • pierwsza pożyczka udzielana jest często za darmo,
 • bez dodatkowych formalności,
 • bez pytań o życie prywatne,
 • wysoka maksymalna kwota pożyczki,
 • szansa na darmową pożyczkę,
 • okres kredytowania dostosowany do indywidualnych możliwości (od 30 dni do nawet 10 lat).

Najczęściej wskazywane złe strony pożyczek na umowę zlecenie:

 • ryzyko wpisania do baz w przypadku nieterminowej spłaty,
 • ryzyko nadpłacenia dużej części pożyczonej kwoty,
 • okres kredytowania wpływa na całkowity koszt kredytu,
 • firma będzie sprawdzała naszą zdolność kredytową,
 • konieczność posiadania konta w banku.

Pytania i odpowiedzi

Wszystko zależy od warunków konkretnego banku, natomiast wiele instutucji honoruje źródło dochodu jakim jest umowa zlecenie. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny trzeba mieć jednak wysoką zdolność kredytową.

Oczywiście, że tak. Firmy pozabankowe akceptują umowę zlecenie jako źródło dochodu i na jej podstawie udzielają pożyczki.

Oczywiście, że tak. Na umowę zlecenie można wziąć np. pożyczkę, kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyt ratalny.

Tak. Nie ma problemu, aby z takim źródłem dochodu otrzymać np. pożyczkę gotówkową.

Oczywiście, że nie. Warunki pożyczek nie zmieniają się w zależności od zatrudnienia. Finalnie jedynie możemy otrzymać niższą kwotę pożyczki niż ta, o którą wnioskowaliśmy. Jakiekolwiek dodatkowe koszty nie ulegają zmianie, ponieważ umowa zlecenie na nie nie wpływa.

Podsumowanie

1. Osoby pracujące na umowę zlecenie nie są na złej pozycji wobec banków i firm pożyczkowych – mogą liczyć na przyznanie pożyczki tak samo, jak osoby posiadające stałą umowę o pracę.
2. Jeżeli mamy umowę zlecenie i chcemy uzyskać pożyczkę lub kredyt, bardzo ważne jest, żeby dochody z tej umowy były wypłacane regularnie i w mniej więcej takiej samej kwocie.
3. Osoby pracujące na umowie zlecenie mają również szansę na uzyskanie kredytu, w tym także kredytu hipotecznego.
4. Im więcej zarabiamy na umowie zlecenie, tym większą kwotę pożyczki lub kredytu będziemy mogli otrzymać.
5. Na osoby pracujące na umowie zlecenie czekają także darmowe pożyczki w firmach pozabankowych.
6. Pożyczkę mogą otrzymać jedynie osoby pełnoletnie i mieszkające w Polsce oraz będące obywatelami RP.
7. Status studenta nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pożyczki lub kredytu.
8. Do uzyskania pożyczki może nam być potrzebna kopia umowy oraz wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy (poprzedzających moment wnioskowania o pożyczkę).
9. Ze wszystkich ofert zebranych w naszym rankingu możemy korzystać w 100% online.
10. Cały proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo krótki i z reguły zamyka się w dosłownie 10 minutach – potem tylko musimy poczekać na jednoznaczną decyzję pożyczkową i wypłatę środków.

Przykłady reprezentatywne – wybrane oferty:

1. Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: RRSO wynosi 159,09% całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 984,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 784,59 zł (w tym: prowizja 1 229,70 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 229,71 zł, odsetki 285,18 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 116,41 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: RRSO wynosi 125,11% całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 366,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 366,59 zł (w tym: prowizja 1 027,89 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 027,90 zł, odsetki 270,80 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 298,15 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: RRSO wynosi 124,76%, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6420,78 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2820,78 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1729,80 zł, opłata za plan komfort 741,24 zł, odsetki 349,74 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 356,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

2. Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: RRSO to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: RRSO to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

3. Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: RRSO wynosi 24,24%, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 25 440,65 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 918,42 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 22 477,77 zł (w tym: prowizja 3 635,47 zł, odsetki 18 842,30 zł), 77 miesięcznych równych rat po 614,17 zł, ostatnia rata wyrównująca 627,33 zł. Kalkulacja na dzień 08.09.2022 r.

4. Wonga

RRSO wynosi 75,08%, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.

5. Bancovo

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Wrocław

Chcesz znaleźć najbardziej odpowiedni dla Ciebie kredyt konsolidacyjny we Wrocławiu? W takim razie sprawdź nasze zestawienie. Maksymalna kwota, którą możesz uzyskać, to nawet 200 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dłużnik a osoba zadłużona

Bardzo często pojęcia “dłużnik” i “osoba zadłużona” używane są zamiennie. Czy jednak na pewno znaczą to samo? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym różni się pojęcie dłużnika od pojęcia osoby zadłużonej.

author
Dominika Byczek
13 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

SKOK Chmielewskiego Rzeszów

Kasę Chmielewskiego to jeden z największych SKOK-ów w Polsce. Instytucja zgromadziła już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Rzeszowie – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
30 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

KredytOK w Wejherowie

KredytOK jest polską firmą pożyczkową, która działa na rynku od blisko 20 lat. Firma posiada ponad 100 oddziałów w największych miastach. Sprawdź, gdzie znajdziesz placówkę w Wejherowie.

author
Patryk Byczek
28 stycznia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zmiany w serwisie Feniko

28 kwietnia 2017 doszło do zmiany pożyczkodawcy w serwisie pożyczkowym Feniko.pl. Teraz Klienci pieniądze będą pożyczać od spółki Dagona. Oferta pozostaje bez zmian.

author
Patryk Byczek
29 kwietnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Chwilówki Miechów

Chcesz znaleźć najlepszą chwilówkę w Miechowie? Sprawdź nasze zestawienie.​ Wszystkie produkty dostępne są bez wychodzenia z domu.

author
Aleksandra Gościnna
29 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj