„Posadź drzewo [email protected]” – eko akcja Banku BPS

„Posadź drzewo [email protected]” – eko akcja Banku BPS

author
Patryk Byczek
08 marca 2020

W Banku BPS trwa akcja zatytuowana „Posadź drzewo [email protected]”. Bank chce ekoakcji chce nakłonić swoich Klientów do mniejszego zużycia papieru poprzez przejścia z papierowego wyciągu bankowego na elektroniczny wyciąg bankowy.

Trwająca akcja EKO Bank to odpowiedź Banku BPS na wszechobecne na świecie działania związane i dotyczące z wdrażaniem ekologicznego podejścia do życia. Akcja przebiega dwutorowo. Oznacza to, że z Bank BPS ograniczy korzystanie z papieru w swoich placówkach, co ma ocalić istniejące drzewa przed ścięciem. Z drugiej zaś strony instytucja zdecydowała się zasadzić nową roślinność w miejscach, które najbardziej tego potrzebują.

Wierzymy, że przyszłość naszej planety jest w naszych rękach. Dlatego rozpoczęliśmy akcję  EKO Bank, dzięki której wyrosną nowe drzewa w wielu, specjalnie wybranych miejscach Polski. Chcemy pokazać Klientom, że jeśli każdy z nas będzie robił choćby drobną rzecz, to w dłuższej perspektywie przyniesie to już znaczące rezultaty. A najłatwiej jest zmienić coś w swoim własnym otoczeniu. Co równie ważne, kiedy będzie nas więcej, to efekt będzie tym bardziej znaczący.

– mówił cytowany w komunikacie Banku Arkadiusz Zwierzchowski, Dyrektor Obszaru Rozwoju Biznesu Banku BPS.

Pierwsza trafiająca do Klientów informacja na temat kampanii widoczna jest na wyciągach papierowych, które Klienci otrzymują od banku. Informacja dotycząca kampanii przekazuje osobom czytającym wiedzę z zakresu “jak korzystać z wyciągu elektronicznego”. Drugą formą dotarcia do Klienta jest komunikacja widoczna na stronie www Banku BPS, stronie logowania do systemu e-bankowości oraz w mediach społecznościowych Banku.

Fundacja Alter Eko jest partnerem merytorycznym i wykonawczym projektu. Organizacja działa na rzecz:

zrównoważonego rozwoju miast,
edukacji ekologicznej,
ochrony zasobów przyrodniczych.

Bank BPS współpracując z Fundacją Alter Eko wybierze miejsca na mapie naszego kraju, w których zasadzi drzewa i inną roślinność, której w danych miejscach brakuje.

Bank BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na polskim rynku od 1992 roku. Obecnie zrzesza w sobie 308 banków spółdzielczych, tworząc tym samym największe zrzeszenie banków spółdzielczych w naszym kraju. Oferta instytucji skierowana jest ku Klientom indywidualnym, korporacyjnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Zarówno Bank BPS, jak i banki zrzeszone są bankami spółdzielczymi, które działają wyłącznie w ramach kapitału rodzimego. Instytucje również dbają i kultywują polski charakter.


Źródło: https://www.bankbps.pl/biuro-prasowe2/komunikaty-prasowe/aktualnosci/posadz-drzewo-mailem-bank-bps-rusza-z-akcja-eko-bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt a brak zameldowania
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
03 listopada 2020

Kredyt a brak zameldowania

Credy.pl – szybkie pożyczki online
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
19 października 2015

Credy.pl – szybkie pożyczki online

Religijność Polaków – statystyki
Blog
author
Aneta Jankowska
10 stycznia 2018

Religijność Polaków – statystyki

BNP Paribas oddziały w Koniecpolu
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Koniecpolu

Alior Bank w Grodkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 lipca 2019

Alior Bank w Grodkowie

Umowę z mLeasing podpiszesz przez Skype
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 marca 2020

Umowę z mLeasing podpiszesz przez Skype

Porównaj