Pracownicy banku Credit Agricole wspierają dzieci wykorzystując do tego swoją aktywność fizyczną. W ramach akcji Power Kroki pracownicy zebrali ponad 24 000 złotych. Zebrana suma ma wesprzeć ośrodek wychowawczy w Pieszycach.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 21.02.2019
Udostępnij:

Osoby związane z Credit Agricole zbierają pieniądze podczas spacerów i marszy.

Akcja Power Kroki

Pracownicy pomagają pod mottem przewodnim „ruch to zdrowie”. Akcja Power Kroki miała przede wszystkim promować aktywny styl życia. Dodatkowo bank zachęca swoich współpracowników do jak najczęstszych i regularnych spacerów na świeżym powietrzu.

W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji dołączyło do niej 100 osób, które pokonały łącznie 21 050 kilometrów, paląc przy tym ponad 2 000 000 kalorii.

Katarzyna Obuchowska z zespołu do spraw strategicznych inicjatyw HR mówiła, że „Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i odbiła się szerokim echem wśród pracowników naszego banku. Dlatego planujemy powtórzenie tej akcji”.

Credit Agricole znowu pomaga

Credit Agricole jest znany z faktu łączenia pracowników ze sportem i działalnością charytatywną. Pracownicy dzięki spacerom i marszom pozyskali ponad 24 000 złotych w formie darowizny na rzecz Powiatowego Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego w Pieszycach. Zebrane pieniądze placówka przeznaczy na zorganizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz zakup sprzętu wodnego.

Dzięki udziałowi w różnych inicjatywach zdobywają wiedzę i umiejętności, nabywają doświadczenia oraz czerpią inspiracje do zarządzania swoją energią tak, by mieć zasoby do realizacji wyzwań zawodowych i osobistych. Nasi pracownicy wspólnie trenują, rywalizują i osiągają wyznaczone przez siebie cele w ramach takich dyscyplin sportu, jak: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, gra w siatkówkę i koszykówkę, jazda na rolkach, trekking, sporty fitnessowe i siłowe” – mówiła Katarzyna Obuchowska.

Akcja Power Kroki jest częścią programu powerON. Jest to wewnętrzna inicjatywa Credit Agricole odpowiadająca na potrzeby pracowników odnośnie większej efektywności w domu i pracy. Program pozwala dowiedzieć się pracownikom o zarządzaniu własną energią oraz skutecznej jej wykorzystywaniu.

Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.

Komentarze