Prezes Deutsche Bank Polska odchodzi ze stanowiska

Prezes Deutsche Bank Polska odchodzi ze stanowiska

author
Dominika Sobieraj
06 maja 2019

Wieloletni prezes Deutsche Banku, dr Krzysztof Kalicki, odchodzi ze stanowiska. W dniu swojego odejścia był najdłużej urzędującym prezesem spośród prezesów wszystkich banków w Polsce.

Nowym prezesem Tomasz Kowalski

Odejście prezesa Deutsche Banku Polska następuje niedługo po tym, jak większą część usług i produktów tego banku przejął Santander Bank Polska. Zapłata w tej transakcji wyniosła 1289,8 mln zł.

Krzysztof Kalicki przechodzi do rady nadzorczej. Nowym prezesem zarządu będzie natomiast Tomasz Kowalski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego (COO) banku.

Koniec pewnej epoki bankowości

Odejście Kalickiego ze stanowiska prezesa Deutsche Banku kończy w Polsce pewną erę. Był to dotychczas najdłużej urzędujący prezes banku w całym kraju. Jego kadencja trwała aż 16 lat – stanowisko prezesa zarządu Krzysztof Kalicki piastował od 2003 roku do 30 kwietnia tego roku.

Za czasów Kalickiego Deutsche Bank Polska radził sobie dobrze. W rozmowie z wnp.pl wspomina on, że już od samego początku jego prezesury Deutsche Bank generował spore zyski. Nie bez wpływu na ten sukces pozostawały racjonalnie podejmowane przez prezesa decyzje.

"

W rozwoju banku sprzyjało nam to, że prowadziliśmy ten biznes bardzo spokojnie, bez nadmiernego ryzyka, w związku z czym nie wystawialiśmy się na straty

– zaznacza Kalicki.

Wieloletni pracownicy Deutsche Banku Polska

Sposób zarządzania bankiem wpłynął także – zdaniem Kalickiego – na przyciągnięcie i zatrzymanie wielu wartościowych pracowników. Były prezes zaznacza, że niektórzy z nich są wierni bankowi właściwie od początku jego powstania:

"

Mamy ludzi, którzy tu pracują od powstania banku, a nawet jeszcze wcześniej, kiedy w 1990 roku zostało otwarte przedstawicielstwo, czyli już prawie 30 lat.

Dla mnie to zawsze była satysfakcjonująca praca – podkreślał Kalicki tłumacząc, że w ramach funkcjonowania banku mógł, oprócz prowadzenia codziennego biznesu, zrealizować wiele projektów o znaczącej dla Polski skali.

Krzysztof Kalicki posiada tytuł doktora habilitowanego i jest profesorem Akademii Leona Koźmińskiego, na której jest czynnym wykładowcą akademickim.

Obecnie Kalicki jest również członkiem rad nadzorczych, a także pełni funkcję wiceprezesa zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Przed trafieniem do Deutsche Banku Krzysztof Kalicki pracował w Ministerstwie Finansów, w którym pełnił kolejno funkcje:

  • doradcy ministra,
  • dyrektora departamentu,
  • sekretarza stanu,
  • pierwszego zastępcy ministra.

Przygoda z Deutsche Bankiem Polska rozpoczęła się dla Kalickiego w 1998 roku i już w 2003 pozwoliła mu cieszyć się stanowiskiem prezesa zarządu jednego z największych banków w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Podstawowy rachunek płatniczy w Banku Pekao SA
Banki
author
Dominika Sobieraj
20 lipca 2018

Podstawowy rachunek płatniczy w Banku Pekao SA

500 000 zł do wygrania w Banku BGŻ
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
28 listopada 2013

500 000 zł do wygrania w Banku BGŻ

Santander Consumer Bank Łomża
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Łomża

Credit Agricole w Obornikach
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 lipca 2019

Credit Agricole w Obornikach

Kredyt konsolidacyjny Olecko
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Olecko

Porównaj