Grupa Santander zaprasza do udziału w konkursie FootballCan 2041
Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że biorący udział w konkursie FootballCan 2041 mogą korzystać z przeróżnych technologii. Mowa o sztucznej inteligencji, blockchain’u, uczenia maszynowego, czy wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości. Warto dodać, że trzy najlepsze rozwiązania zostaną zakwalifikowane do projektu pilotażowego realizowanego z udziałem Santander. Sprawdzamy szczegóły.
Komisja konkursu będzie składała się z przedstawicieli:
– CONMEBOL,
– LaLiga,
– UEFA.
Dodatkowym wsparciem komisji będą popularne osoby ze świata sportu, między innymi Ronaldo Nazário.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Santander Bank Polska przelewy Elixir
Zaproszenie do udziału w konkursie
Grupa Santander wraz Global Sports Innovation Center, przy wsparciu Microsoftu (GSIC) zapraszają do udziału w konkursie FootballCan 2041. Jest to konkurs polegającey na walce na innowacyjne rozwiązania, których celem jest poprawa inkluzywności, różnorodności i zrównoważonego rozwoju w piłce nożnej. Inicjatywa Grupy Santander wpasowuje się w strategię wywierania pozytywnego wpływu na społeczeństwo poprzez piłkę nożną.
Celem konkursu FootballCan 2041 jest wybranie najbardziej interesujących rozwiązań, które:
– przyniosą nowe doświadczenia Uczestnikom wydarzeń sportowych, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo,
– rozbudują możliwości narzędzia Fieeld, które Santander stworzył, aby pozwolić osobom z niepełnosprawnościami wzroku na obserwowanie meczów piłki nożnej poprzez śledzenie ruchu piłki po boisku za pomocą palców,
– wypromują propozycje nakierowane na zwiększenie dostępności, inkluzywności i ekologiczności wydarzeń sportowych wśród kibiców piłki nożnej.
Wielu z nas, niezależnie od tego, czy jesteśmy kibicami tego sportu, czy nie, wierzy w to, że futbol może być motorem napędowym pozytywnych zmian w naszym życiu. W Santander tego typu inicjatywy wpasowujące się w cele banku w zakresie poprawy różnorodności, inkluzywności i zrównoważonego rozwoju za pośrednictwem tego pięknego sportu prowadzimy pod egidą programu FootballCan.
– mówi cytowany w komunikacie Juan Manuel Cendoya, wiceprzewodniczący Santander oraz szef ds. Komunikacji, marketingu korporacyjnego i badań w Grupie Santander.
Technologiczne podejście
Uczestnicy konkursu mogą korzystać z wielu dostępnych technologii podczas tworzenia swoich projektów. Są to na przykład sztuczna inteligencja, blockchain, uczenie maszynowe, internet rzeczy, wirtualna/rozszerzona rzeczywistość. To tylko przykładowe technologie, z których swobodnie mogą korzystać Uczestnicy wydarzenia. Ważne, aby przygotowywane rozwiązania poprawiały życie w trzech obszarach:
– inkluzywność – rozwiązania dla wrażliwych grup społecznych, które są narażone na wyłączenie społeczne, ekonomiczne lub kulturowe oraz inicjatywy edukacyjne powiązane z piłką nożną,
– różnorodność – rozwiązania, które promuję równe/sprawiedliwe traktowanie w piłce nożnej,
– zrównoważony rozwój – rozwiązania, które wspierają odpowiedzialność profesjonalnej piłki nożnej odnośnie do zmian klimatycznych, a także zrównoważone zarządzanie energią oraz źródłami energii.
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.
źródło: https://media.santander.pl/pr/656760/grupa-santander-zaprasza-do-udzialu-w-miedzynarodowym-konkursie-wspierajacym-inkluzyjnosc-w-pilce-noznej-footballcan-2041
Dodaj komentarz