PZU wprowadził nowy system antyfraudowy

PZU wprowadził nowy system antyfraudowy

author
Patryk Byczek
14 czerwca 2018
Powszechny Zakład Ubezpieczeń postanowił wszcząć walkę z oszustami ubezpieczeniowymi. Z wyników badań Insurance Europe można dowiedzieć się, że w 2016 roku ubezpieczeniowcy wyłudzili nawet 3 000 000 000 złotych, co daje aż 10% wszystkich wypłaconych ubezpieczeń na terenie całej Europy.

PZU postanowił walczyć z oszustami wprowadzając FMS – najnowocześniejszy w Polsce system antyfraudowy. Narzędzie to zwiększyło wskaźnik ochrony przed nienależną wypłatą o połowę. Jak działa wprowadzona platforma?

Czym jest FMS

Najnowsza na polskim rynku platforma antyfraudowa wprowadza zabezpieczenia przed wyłudzeniami we wszystkich obszarach, w których działa ubezpieczyciel. Analityczny system FMS zbudowany jest w oparciu o narzędzia SAS, co pozwala na wydanie opinii odnoszącej się do wyrządzonych szkód i ich monitoring. Cały proces i usługa pozwala również na bardzo szybką reakcję, weryfikację zgłoszeń i ochronę przed nienależnymi wypłatami odszkodowań. W związku z tym system daje możliwość ochrony Klientów, którzy mogą stać się ofiarą wyłudzeń. 

Oszuści

Coraz częściej zdarza się, że oszustom nie zależy jedynie wykorzystaniu firm ubezpieczeniowych. Przestępcy łącząc się w coraz większe grupy starają się też swoimi poczynaniami trafić w samych ubezpieczonych. Bardzo dobrym przykładem, który przytacza serwis alebank.pl, są oszustwa związane z planowanymi wcześniej wypadkami samochodowymi. Sytuacji i „pomysłowych” sytuacji jest bardzo dużo, lecz nadal są to udawane wypadki, które mają przynieść jedynie korzyści finansowe.

Działania

Wykrycie oszustwa w sektorze ubezpieczeń jest, według Alicji Wiecki, dyrektora zarządzającego SAS Polska, procesem skomplikowanym. Ekspert powołuje się na złożoność działań, ponieważ próby zaplanowanych oszustw angażuje najczęściej bardzo dużą liczbę osób w wielu różnych, najczęściej niepowiązanych ze sobą, formach działania. Najnowocześniejsze systemy antyfraudowe pozwalają na osiągnięcie takich korzyści, których nie przyniosą manualne działania śledczych, zajmujących się sprawami związanymi z wykryciem oszustwa ubezpieczeniowego.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Nysa
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
05 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Nysa

Odwołanie od decyzji MOPS
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
23 marca 2020

Odwołanie od decyzji MOPS

Kasa Stefczyka Olkusz
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Olkusz

Bank Pekao w Opolu Lubelskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Opolu Lubelskim

ING Bank Śląski oferuje zdalną obsługę firmy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2020

ING Bank Śląski oferuje zdalną obsługę firmy

Porównaj