Revolut Shops – jak działa?

Revolut Shops – jak działa?

autor wpisu
Julia Wierciło
16 maja 2023

Dzięki funkcji Revolut Shops użytkownicy kont Revolut zyskują możliwość otrzymania części zwrotu za zrobione zakupy. Taka transakcja musi zostać wykonana w odpowiedni sposób. Czy ta metoda na oszczędzanie jest korzystna dla wszystkich? Sprawdźmy na czym polega Revolut Shops oraz jak uzyskać cashback za jego pomocą.

Spis treści:

 1. Revolut Shops - co to jest?
 2. Revolut Shops – jak działa?
 3. Cashback - po jakim czasie następuje zwrot?
 4. Cashback do 3% Revolut Shops
 5. Revolut Shops - w jakich sklepach otrzymam cashback do 3%?
 6. Czy warto korzystać z Revolut Shops?
 7. Pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Revolut Shops - co to jest?

Revolut Shops jest funkcją zaproponowaną przez firmę Revolut. Ma być ona kolejnym wprowadzonym udogodnieniem, zachęcającym do korzystania z konta Revolut. Dzięki Revolut Shops możemy uzyskać do 3% zwrotu wydanej na zakupy gotówki. Wybrane firmy współpracujące z Revolut Shops oferują swoje usługi w zakresie elektroniki, zabawek, mody, sportu czy zdrowia, a nawet podróży.

Lista marek, które są dostępne w Revolut Shops ma być aktualizowana na bieżąco, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć interesujące go produkty z funkcją cashbacku. Jeśli jesteśmy zainteresowani założeniem konta Revolut, warto sprawdzić opinie na temat tej aplikacji finansowej.

Revolut Shops – jak działa?

Plan Revolut, z którego korzystamy nie ma znaczenia. Każda transakcja będzie wyposażona w dodatkową funkcję Revolut Shops pod warunkiem, że zostaną spełnione poniższe wymagania:

 •  posiadamy konto Revolut,
 • zakupy rozpoczną się w aplikacji Revolut,
 • za całą transakcję zapłacimy kartą Revolut,
 • interesujący nas sklep czy marka będą partnerem, który współpracuje z programem cashback,
 • pliki cookies zostaną zaakceptowane.

Wymienione wymagania są bardzo ważne, ponieważ przez brak spełnienia chociażby jednego z nich nie otrzymamy zwrotu za zrobione wcześniej zakupy.

Jak uzyskać cashback dzięki Revolut Shops? – krok po kroku

 • otwieramy aplikację,
 • w dolnym menu wybieramy opcję „centrum”,
 • następnie wybieramy kategorię „styl życia”,
 • z tego miejsca wchodzimy w ikonę „sklepy”,
 • wyświetlona zostaje lista sklepów, z którym współpracuje Revolut,
 • po wybraniu interesującego nas sklepu wyświetlona zostanie informacja o wysokości cashbacku,
 • następnie jednym kliknięciem przechodzimy do wybranego sklepu internetowego,
 • rozpoczynamy zakupy i opłacamy je za pomocą karty Revolut,
 • otrzymujemy cashback.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki na dowód – gotówka w 15 minut

Pożyczki bez zdolności kredytowej – gotówka dla zadłużonych

Pożyczki na raty – w pełni online

Cashback - po jakim czasie następuje zwrot?

Działanie cashbacku w Revolut Shops jest oparte na podobnych zasadach tego typu funkcji. Mimo tego jedna cecha mocno wyróżnia się na ich tle. Jest to czas, w którym otrzymujemy zwrot pieniędzy za wykonane zakupy. W wypadku większości platform oferujących zwrot cashback czas oczekiwania wynosi od 30 do nawet 60 dni. JW porównaniu do Revolut Shops jest to bardzo długi okres. Cashback w Revolut Shops wykonywany jest błyskawicznie. Środki uzyskane za pomocą funkcji cashback zwracane są od razu po opłaceniu transakcji. Zostają one wpłacone na nasze konto Revolut.

Pieniądze otrzymane za pomocą funkcji cashback możemy wykorzystać w dowolnym celu lub po prostu wypłacić je z konta. Należy jednak pamiętać, że w celu zakupów z funkcją zwrotu części wydanych środków musimy wykonać je poprzez aplikację Revolut. To samo dotyczy płatności – musi być ona wykonana z konta Revolut. W innym wypadku cashback nie będzie dostępny.

Cashback do 3% Revolut Shops

Wysokość zwrotu wydanych na zakupy środków zależy przede wszystkim od sklepu. Zwrot pieniędzy będzie wynosił maksymalnie 3%, a w wypadku niektórych partnerów liczba ta będzie mniejsza. Czy opcja cashbacku jest opłacalna dla sklepów współpracujących? Okazuje się, że taka forma współpracy może być dobrym sposobem reklamy i promocji dla partnera programu z funkcją cashback. W przypadku firmy Revolut, która zyskiem dzieli się z klientami współprace korzystne są dla wszystkich stron biorących udział.

Każdy kraj, w którym Revolut oferuje usługę cashback ograniczony jest miesięcznym limitem nagród. Maksymalny zwrot gotówki w Polsce wynosi 150 euro.

 

Revolut Shops - w jakich sklepach otrzymam cashback do 3%?

Istnieje wielu partnerów programu Revolut Shops. Dzięki temu możemy otrzymać określony zwrot gotówki za zakupy w wybranym przez nas sklepie. Firmy dzielą się na konkretne kategorie:

 • odzieżowe – Converse, Zalando, Answear, Half Price, Stradivarius, Guess,
 • obuwnicze – New Balance, CCC,
 • drogerie – Sephora, Douglas, tołpa,
 • sportowe – Nike, The North Face, Decathlon, Puma, MYPROTEIN,
 • elektronika – Samsung, Acer, Logitech,
 • linie lotnicze i podróże – Polskie Linie Lotnicze LOT, Quatar Airways, Rentalcars,
 • zabawki -5.10.15 kids, Disney,
 • inne – takie jak na przykład Pyszne.pl.

Obecnie lista obejmuje dużo więcej partnerów. Znajduje się ona w aplikacji Revolut. Z biegiem czasu sklepów współpracujących ma przybywać, a lista będzie aktualizowana na bieżąco bezpośrednio w aplikacji mobilnej.

Czy warto korzystać z Revolut Shops?

Program cashback w Revolut Shop działa od niedawna, jednak wydaje się być korzystnym rozwiązaniem. Zwrot za zakupy otrzymujemy od razu, ale należy pamiętać o tym, aby proces zakupów rozpocząć od aplikacji Revolut. Jeżeli jesteśmy klientem Revolut, opcja cashback w Revolut Shops jest jak najbardziej warta naszej uwagi. Otrzymane środki możemy wypłacić lub przeznaczyć na dowolny, wybrany przez nas cel. Ponadto lista partnerów współpracujących z Revolut Shops będzie aktualizowana. Zwiększa to możliwość pojawienia się na niej naszych ulubionych marek i sklepów.

Pytania i odpowiedzi

Revolut Shops to funkcja oferowana przez firmę Revolut, która umożliwia uzyskanie zwrotu gotówki za zakupy w wybranych sklepach partnerskich.

Aby skorzystać z Revolut Shops, musisz posiadać konto w Revolut, rozpocząć zakupy przez aplikację Revolut, zapłacić kartą Revolut, wybrać sklep partnerski z programem cashback i zaakceptować pliki cookies. Spełnienie tych wymagań pozwala na otrzymanie zwrotu gotówki.

Aby uzyskać cashback dzięki Revolut Shops, otwórz aplikację Revolut, wybierz “Centrum” z dolnego menu, przejdź do kategorii “Styl życia”, wybierz “Sklepy” i wybierz interesujący cię sklep partnerski. Po opłaceniu zakupów kartą Revolut otrzymasz cashback.

Cashback w Revolut Shops jest zwracany natychmiast po opłaceniu transakcji. Środki zostają wpłacone na konto Revolut, gdzie możesz je wykorzystać lub wypłacić.

W Revolut Shops można otrzymać cashback do 3% za zakupy w różnych sklepach, takich jak np. Converse, Zalando, Nike, Samsung, Sephora, Polskie Linie Lotnicze LOT i wielu innych. Lista sklepów partnerskich jest aktualizowana w aplikacji Revolut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ostrzejsza polityka kredytowa banków
Wpisy
author
Aneta Jankowska
09 sierpnia 2017

Ostrzejsza polityka kredytowa banków

Biuro Terenowe ZUS w Pleszewie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Pleszewie

PKO Leasing rozwija się szybciej niż przewidywano
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 sierpnia 2019

PKO Leasing rozwija się szybciej niż przewidywano

PKO Bank Polski i KIR rozwijają technologię blockchain
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 stycznia 2021

PKO Bank Polski i KIR rozwijają technologię blockchain

Rząd paraliżuje funkcjonowanie polskich firm?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 grudnia 2019

Rząd paraliżuje funkcjonowanie polskich firm?

Expander w Lublinie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Lublinie

Porównaj