Biuro paszportowe w Przemyślu

Biuro paszportowe w Przemyślu

author
23 maja 2022

Gdzie można wyrobić paszport w Przemyśl?

Biuro paszportowe w Przemyślu znajduje się przy ulicy Mickiewicza 10. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Przemyślu.

Wniosek o paszport Przemyśl – ważne zmiany

Od 27 marca 2022 nie ma już konieczności wypełniania papierowego wniosku o paszport w Przemyślu. Wprowadzone zmiany doprowadziły do udostępnienia dodatkowej opcji wnioskowania poprzez wniosek generowany na miejscu przez urzędnika w formie elektronicznej, w specjalnym Rejestrze Dokumentów Paszportowych. Jak to wygląda w praktyce? Pracownik biura paszportowego sam wypełnia potrzebne dane w naszej obecności, a my jedynie składamy elektroniczny podpis na specjalnym urządzeniu do podpisu cyfrowego.

Tym samym udając się po paszport w Przemyślu nie musimy wypełniać żadnego wniosku ani pobierać go z Internetu.

Informacje o aktualnie obowiązującym sposobie składania wniosku uzyskamy na miejscu od urzędnika wybranego biura paszportowego lub podczas rejestracji wizyty.

Paszport Przemyśl - adres, telefon

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym biurze paszportowym w Polsce, między innymi w Przemyślu. Nie ma znaczenia nasze miejsce zameldowanie lub zamieszkania.

Co ciekawe, zwrot „biuro paszportowe” jest nazwą potoczną, w tym przypadku oficjalna nazwa to „Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie – Oddział Zamiejscowy w Przemyślu”. Organem, który wydaje paszporty, jest wojewoda.


Adres biura paszportowego w Przemyślu:

ul. Mickiewicza 10
37-700 Przemyśl


Kontakt:

Telefon: 16 678 21 10

16 678 50 51 (przyjmowanie wniosków paszportowych)

16 678 25 18 (odbiór paszportów)


Mapa dojazdu:

Biuro paszportowe Przemyśl - godziny otwarcia

Poniedziałek: 7:30-15:30
Wtorek: 10:00-18:00
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-15:30
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki bez BIK – wypłata nawet w 15 minut

Pożyczki na dowód – minimum formalność

Spis treści:

  1. Paszport Przemyśl - adres, telefon
  2. Biuro paszportowe Przemyśl - godziny otwarcia
  3. Jak otrzymać paszport w Przemyślu
  4. Wymagane dokumenty
  5. Jak wygląda składanie wniosku paszportowego w Przemyślu
  6. Ile się czeka na otrzymanie paszportu w Przemyślu?
  7. Jak sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odbioru
  8. Jak odebrać paszport w urzędzie paszportowym w Przemyślu
  9. Ile kosztuje wyrobienie paszportu w Przemyślu?
  10. Gdzie można zrobić zdjęcie paszportowe w Przemyślu
Zwiń spis treści

Ważna informacja w sprawie przyjmowania wniosków paszportowych

Wizyty Klientów w biurze paszportowym w Przemyślu odbywają się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji poprzez stronę internetową: https://bezkolejki.eu/puw_przemysl.

Wizyta w urzędzie paszportowym w Przemyślu bez wcześniejszej rezerwacji nie ma sensu – niczego bowiem nie załatwimy. Bez rezerwacji możemy jedynie otrzymać wniosek paszportowy.

Zdjęcie przemyskiego biura paszportowego z Google Maps:

Przypominamy:

Od 27 marca 2022 roku nie ma już konieczności wypełniania wcześniej papierowego wniosku. Obecnie dostępne są również wnioski elektroniczne, które może wygenerować wyłącznie urzędnik. Następnie wypełni on wniosek podanymi przez nas danymi.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnego sposobu wnioskowania uzyskamy jednak w momencie rejestracji wizyty lub podczas składania wniosku.

Jak otrzymać paszport w Przemyślu

O ile wniosek o e-dowód osobisty możemy złożyć całkowicie przez Internet, o tyle wniosek o wydanie paszportu nadal można złożyć tylko w tradycyjny sposób.

Zawsze musimy liczyć się z osobistą wizytą w biurze paszportowym – przynajmniej dwukrotną. Jak już wiadomo, wniosek na miejscu wypełnia urzędnik. Warto dobrze przygotować się do wizyty w biurze paszportowym w Przemyślu – unikniemy w ten sposób marnowania czasu oraz niepotrzebnych nerwów.

Czego potrzebujemy do złożenie wniosku o paszport w Przemyślu – lista rzeczy:

1. Wniosek o paszport. Wypełnia urzędnik – nie musimy go przynosić.
2. Zdjęcie do paszportu – sprawdź, jak powinno wyglądać.
3. Dowód osobisty.
4. Potwierdzenie uiszczenia opłaty paszportowej.
5. Dotychczasowy paszport (jeżeli oczywiście posiadamy).

Jak wyrobić paszport w Łomży – poradnik krok po kroku


Krok 1 – robimy zdjęcie do paszportu

Zdjęcia do paszportu powinno być zrobione w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Sprawdź pozostałe wymogi zdjęcia paszportowego.


Krok 2 – uiszczamy opłatę paszportową

Opłata jest niezależna od punktu paszportowego i wynosi:

140 zł – paszport biometryczny dla osoby dorosłej

30 zł – paszport tymczasowy dla osoby dorosłej

30 zł – paszport biometryczny dla osoby do 13. roku życia

70 zł – paszport biometryczny dla osoby od 13. roku życia

420 zł – paszport biometryczny dla osoby dorosłej w przypadku zgubienia/utraty dotychczasowego paszportu.

Dokładną stawkę opłaty paszportowej oraz aktualne zniżki znajdziecie na stronie Rzeszowskiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Co bardzo ważne – opłatę należy uiścić jeszcze przed złożeniem wniosku o paszport. Potwierdzenie wniesienia opłaty paszportowej stanowi bowiem obligatoryjną część wniosku paszportowego.

Jeżeli wniosek o paszport składamy w biurze w Przemyślu – opłatę paszportową powinniśmy uiścić na konto Rzeszowskiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Numer konta znajdziecie na stronie internetowej Urzędu:

https://rzeszow.uw.gov.pl/dla-klienta/paszporty/ lub bezpośrednio w przemyskiego punkcie paszportowym.

Prawidłowy tytuł wpłaty: „Opłata paszportowa + imię i nazwisko”.


Krok 3 – fizyczne złożenie wniosku o paszport

Udajemy się do biura paszportowego w Przemyślu i podając konieczne dane urzędnikowi, ten wypełnia wniosek elektroniczny. Nie ma więc możliwości samodzielnego złożenia wniosku o paszport przez Internet.

Bardzo ważna informacja: wniosku nie można pobrać z Internetu. Wniosek wypełnia się na miejscu w punkcie paszportowym w Przemyślu. Wniosek jest dostępny u urzędnika zajmującego się sprawami paszportów.

Sprawdź, jak wygląda wniosek o paszport.

Wymagane dokumenty

Do wniosku załączamy:

– dwie fotografie,

– potwierdzenie uiszczenia opłaty paszportowej.

Składając wniosek paszportowy, musimy również wziąć ze sobą ważny, dotychczasowy paszport, dowód osobisty oraz dokument uprawniający do ulgi paszportowej.

Jak wygląda składanie wniosku paszportowego w Przemyślu

Wyrobienie paszportu w Przemyślu może być niestety bardzo czasochłonne, zwłaszcza w miesiącach tuż przed wakacjami. W urzędzie niestety możemy napotkać spore kolejki. Podobnie jak w innych biurach paszportowych, tak i w Przemyślu, najpierw pobieramy bilecik, a kiedy pojawi się nasz numerek, udajemy się do wskazanego stanowiska.

Na bileciku możemy znaleźć informacje o liczbie osób, które są jeszcze przed nami w kolejce. Należy podejść do konkretnego okienka, złożyć wniosek za pośrednictwem urzędnika a na końcu podpisać go elektronicznym podpisem. Samo złożenie wniosku powinno zająć nam nie więcej jak 2-3 minuty.

W czasie składania wniosku za pomocą specjalnego urządzenia pobierane są odciski palców (lewy i prawy palec wskazujący).

Ile się czeka na otrzymanie paszportu w Przemyślu?

Paszport jest gotowy do odebrania już po 30 dniach od daty złożenia wniosków. Ministerstwo Cyfryzacji podało informację, że dokument może być gotowy szybciej, jednak wszystko zależy od tego, ile wniosków zostało złożonych danego dnia.

Realnie paszport otrzymamy po 3-4 tygodniach. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy sprawdzić, czy dokument jest gotowy, korzystając z rządowej strony:

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy


Czy są duże kolejki do biura paszportowego w Przemyślu?

To zależy głównie od pory roku. Największe obłożenie w składaniu wniosków o paszport w Przemyślu  przypada na czas przed wakacjami letnimi oraz feriami zimowymi.

 

Jak sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odbioru

Niezależnie od miejsca złożenia wniosku o paszport, gotowość jego odbioru możemy sprawdzić przez Internet:

1. Aby sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odebrania, wystarczy skorzystać z rządowej strony: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy

2. Wpisujemy numer naszej sprawy – znajdziemy go pod kodem kreskowym na potwierdzeniu złożenia wniosku o paszport.

3. Jeżeli paszport nie jest gotowy, otrzymamy następujący komunikat:


4. Jeżeli paszport będzie gotowy, otrzymamy natomiast taki komunikat:

Jak odebrać paszport w urzędzie paszportowym w Przemyślu

Odebranie paszportu jest już zwykłą formalnością. Nie trzeba stać w długich kolejkach. Wystarczy pobrać swój numerek i udać się do pomieszczenia, w którym wydawane są paszporty. W momencie wydawania paszportu ponownie musimy zostawić swoje odciski palców w celu ich weryfikacji.

Ważna informacja – jeżeli chcemy odebrać swój paszport, musimy wziąć ze sobą dowód osobisty oraz dotychczasowy paszport.

Gdzie można wyrobić paszport w Przemyślu?

Oddział paszportowy w Przemyślu mieści się na ul. Mickiewicza 10. Wnioski przyjmowane są w pokoju numer 1, natomiast gotowe paszporty odbiera się w pokoju numer 2. Pełny adres to:

Oddział Paszportów Delegatury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Przemyślu

ul. Mickiewicza 10

37-700 Przemyśl

Ile kosztuje wyrobienie paszportu w Przemyślu?

Kwota, jaką należy uiścić za wyrobienie paszportu jest wszędzie taka sama. W praktyce oznacza to, że osoby wyrabiające ten dokument w Przemyślu, poniosą za to takie same koszta, jak osoby z pozostałych miast w Polsce. Paszport dla osób, którym nie przysługuje żadna ulga kosztuje 140 zł. W kwestii zniżek wyróżnić można dwie – 50% oraz 75%.


Do 50% zniżki upoważnieni są:

– uczniowie,

– studenci,

– emeryci/renciści oraz ich współmałżonkowie pozostający na ich wyłącznym utrzymaniu,

– osoby niepełnosprawne oraz ich współmałżonkowie pozostający na ich wyłącznym utrzymaniu,

– kombatanci,

– osoby przebywające w zakładach opiekuńczych i domach pomocy społecznej,

– korzystający z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych,

– rodzice i małżonkowie rodziców rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny posiadającym ważną ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.


Ulga w wysokości 75% przysługuje z kolei dorosłym dzieciom rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny legitymującym się ważną Kartą Dużej Rodziny. Osoby upoważnione zapłacą więc wyłącznie 35 zł.


Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach nie jest pobierana żadna opłata za wydanie paszportu. Z darmowego wydania dokumentu skorzystać mogą:

– osoby, które ukończyły 70 lat,

– osoby przebywające w domach opieki społecznej lub zakładach opiekuńczych lub korzystające z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych, jeżeli muszą wyjechać za granicę z powodu poddania się operacji,

– żołnierze wyznaczeni do pełnienia służby poza granicami państwa, z wyjątkiem żołnierzy zawodowych,

– osoby, które wnioskują o wymianę paszportu ze względu na wadę techniczną w dotychczasowym dokumencie.

Gdzie można zrobić zdjęcie paszportowe w Przemyślu

Najlepiej aby tego typu zdjęcie wykonać pod okiem profesjonalnego fotografa lub w specjalnie przeznaczonej do tego fotobudce. Poniżej podajmy kilka przykładowych miejsc w Przemyślu, gdzie możemy wykonać takie zdjęcie:

Fotobudki Foto Express:

1) ul. Rynek 1

37-700 Przemyśl


2) ul. Adama Mickiewicza 10

37-700 Przemyśl


Fotograf:

Fotograf Studiooleszek.pl

ul. Grunwaldzka 35

37-700 Przemyśl


Niebieszczański Rafał

ul. Biskupa Jakuba Glazera 10

37-700 Przemyśl


Foto-Lady

ul. Grunwaldzka 21

37-700 Przemyśl


Pozostałe biura paszportowe w województwie podkarpackim:

Biuro paszportowe Krosno
Biuro paszportowe Rzeszów
Biuro paszportowe Tarnobrzeg

Źródła:

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20061431027/U/D20061027Lj.pdf

https://rzeszow.uw.gov.pl/dla-klienta/paszporty/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Mh
Mh
2022-05-10 16:45:00

Super strona. Wyczerpująco napisane. Dzięki

Bogusław Chruściel - Kierownik Oddziału Zamiejscowego WSOiC w Przemyślu
Bogusław Chruściel - Kierownik Oddziału Zamiejscowego WSOiC w Przemyślu
2020-02-14 12:38:19

Dziękuję za korektę fotografii siedziby naszego Urzędu. Z poważaniem Bogusław Chruściel

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
03 października 2019

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu sesje przychodzące i wychodzące

Mity na temat kredytu gotówkowego
Bez kategorii
author
03 marca 2020

Mity na temat kredytu gotówkowego

Polak pożycza na Święta conajmniej 3 tysiące złotych
Bez kategorii
author
23 grudnia 2019

Polak pożycza na Święta conajmniej 3 tysiące złotych

Mieszkanie Plus w Wieluniu
Ekonomia
author
25 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Wieluniu

Jak zamknąć konto w Euro Banku?
Banki
author
13 września 2018

Jak zamknąć konto w Euro Banku?

NOTUS Finanse – oddział w Żurominie
Wpisy
author
07 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Żurominie