Rocznica wdrożenia platformy Automarket.pl od PKO BP

Rocznica wdrożenia platformy Automarket.pl od PKO BP

author
Patryk Byczek
08 lipca 2021

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym, że wczoraj (tj. 7 lipca 2021 roku) minął równy rok od momentu wprowadzenia przez instytucję na rynek platformy bankowej, za pomocą której można kupować samochody zarówno nowe, jak i używane. Wdrożenie usługi było jedną z inicjatyw Grupy, w które angażują się PKO Bank Polski, PKO Leasing oraz Masterlease. Sprawdzamy szczegóły.

 

W ciągu tego roku Klienci serwisu automarket.pl wybrali dla siebie ponad 2000 samochodów, z których znaczną większość pojazdów wzięto w leasingu lub wynajmie długoterminowym. Około 50% wszystkich Klientów, którzy skorzystali z usługi serwisu do Klienci PKO Banku Polskiego. Przygotowana platforma jest bardzo ważnym elementem strategii transformacji cyfrowej usług Grupy PKO Banku Polskiego oraz wsparciem dystrybucji produktów ubezpieczeniowych, które są bardzo ważnym elementem przygotowanej strategii Grupy.

Pierwszy rok działania platformy Automarket.pl potwierdza, że projekt spełnia założenia naszej strategii i chcemy go dalej rozwijać. Stajemy się platformą bankową – pomagamy klientom łatwo i bezpiecznie załatwiać codzienne sprawy bez wychodzenia z domu. Na platformie Automarket.pl dajemy klientom dostęp zarówno do dobrej jakości pojazdów, jak i ich finansowania, a cały proces wyboru i zakupu samochodu przenieśliśmy do świata cyfrowego  .

– mówił cytowany w komunikacie Jan Emeryk Rościszewski, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami zarządu

Bank sprzedający samochody

Wiedza i doświadczenie PKO Leasing oraz Masterlease, które od wielu lat działają na rynku, wprowadzone rozwiązanie bardzo szybko zdobyło zaufanie wśród Klientów. Serwis na bieżąco jest rozwijany w kanałach zdalnych banku, serwisie iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Mowa o dynamicznym podpowiadaniu Użytkownikom ofert pojazdów, które pasują do ich preferencji. Dzięki tym działaniom połowa Klientów, którzy wybrali finansowanie na Automarket.pl to jednocześnie klienci PKO Banku Polskiego.
W ciągu pierwszego roku działania Automarket.pl Polacy chętnie korzystali z nowoczesnych rozwiązań na finansowanie pojazdów. Pomimo tego, że wynajem długoterminowy, szczególnie wśród konsumentów, jest cały czas nową opcją, to już 40% Klientów Automarket.pl korzysta z tego właśnie rozwiązania. Ponad połowa z tych osób zamówiła swój samochód całkowicie przez Internet. Aż 66% osób skorzystało z opcji dostawy samochodu pod wskazany adres wykorzystując wygodne możliwości, jakie są dostępne przy zdalnych zakupów. Inna opcja, czyli wynajem samochodów cieszy się podobną popularnością wśród przedsiębiorców (45% klientów), jak i konsumentów (55% klientów).

Zgodnie z założeniami, platforma stała się dobrym polem do uzupełnienia naszej współpracy z dealerami. Startowaliśmy z 800 samochodami, w ciągu roku średnia liczba aut dostępnych na platformie została podwojona i utrzymuje się na stabilnym poziomie – pomimo powszechnych problemów z dostępnością nowych modeli na rynku. Zwiększeniu ulega również liczba umów z dealerami, którzy dołączają do projektu i umieszczają swoje samochody na platformie – podpisaliśmy 34 umowy, pozyskując 80 punktów sprzedaży dealerskiej w 60 lokalizacjach. Podaż aut wzrosła przede wszystkim w ofercie aut nowych, dostępnych od ręki, z atrakcyjnym finansowaniem.

– mówił cytowany w komunikacie Paweł Pach, Prezes Zarządu PKO Leasing


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/147066-rok-automarketpl-i-2-tys-sprzedanych-aut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Cztery statuetki Innovation 2020 dla BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 czerwca 2020

Cztery statuetki Innovation 2020 dla BNP Paribas

Ranking polskich lotnisk – opóźnione loty
Blog
author
Aneta Jankowska
23 marca 2018

Ranking polskich lotnisk – opóźnione loty

Credilo – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
23 listopada 2019

Credilo – kolejna pożyczka

Biała lista podatników VAT w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 grudnia 2019

Biała lista podatników VAT w Banku Millennium

Porównaj