Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia infolinię dla wszystkich zainteresowanych programem 500+. Od dzisiaj informacje na temat rządowego programu możemy uzyskać nie tylko w urzędach wojewódzkim, ale i bezpośrednio w resorcie. Jakie są numery infolinii w programie 500+? 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 13.02.2018
Udostępnij:

Poza infolinią ogólnopolską każde województwo posiada własne numery kontaktowe – infolinie te obsługiwane są przez urzędy pracy i czynne są w godzinach pracy tych urzędów. Z infolinii tych mogą skorzystać rodzice i opiekunowie zainteresowani przyznaniem świadczenia oraz pracownicy samorządów, którzy chcą udzielić interesantom rzeczowej informacji. Opłata za połączenie z infolinią jest zgodna z taryfą naszego operatora, zatem nie zapłacimy dodatkowo za kontakt z ekspertem. 
 

WYKAZ NUMERÓW TELEFONU


 

Składanie wniosków 
 

Wnioski o świadczenie rodzice będą mogli składać od 1 kwietnia. Wniosek będzie można złożyć:
 

 • bezpośrednio we właściwym urzędzie pracy,

 • listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej,

 • internetowo poprzez systemy:
  – bankowości elektronicznej,
  – PUE ZUS,
  – ePUAP,
  – portal empatia.mrpips.gov.pl.

Wysokość świadczenia

W ramach rządowego programu Rodzina 500 + rodzice mogą otrzymać comiesięczne świadczenie w wysokości 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko bez względu na to, jaki jest łączny dochód rodziny. W tych rodzinach, w których dochód netto nie przekracza kwoty 800 zł (lub 1200 zł w przypadku rodzin, które wychowują dziecko niepełnosprawne), świadczenie należy się także na pierwsze (albo jedyne) dziecko.


 

Komentarze (2)

numerów telefonu nikt nie odbiera. Próbowałem dzwonić i na infolinie lubelską i tą przy resorcie Rodziny – CISZA!!!

Czy to jest jakiś żart? Numerów telefonów od groma, a pod żaden dodzwonić się nie można, żeby dowiedzieć się kiedy zostanie rozpatrzony wniosek złożony 4 lipca 2018r. . A tu jeszcze informacja że nowe wnioski można składać od kwietnia. kpina