Korki.tv ze wsparciem Fundacji Santander Bank Polska

Korki.tv ze wsparciem Fundacji Santander Bank Polska

author
Patryk Byczek
08 maja 2020

W roku ubiegłym do egzaminu dojrzałości podeszło ponad 247 000 maturzystów. W roku bieżącym egzaminy maturalne odbędą się w wyjątkowych warunkach, podczas trwającej w Polsce epidemii koronawirusa. W związku z tym Fundacja Santander Bank Polska wspiera przygotowania maturzystów do egzaminów.

Fundacja, chcąc ułatwić Uczniom przygotowanie do egzaminów, dołączyła do grona partnerów projektu Korki.tv, którzy przygotowała telewizja Metro. Dzięki pomocy Fundacji przygotowane zostaną kolejne odcinki lekcji internetowych.

Wyjątkowa sytuacja maturzystów

Epidemia koronawirusa i wprowadzone w naszym kraju obostrzenia z dnia na dzień sprawiły, że Uczniowie pomimo pierwotnie ustalonych dat egzaminów maturalnych jeszcze do nich nie podeszli. Znacznie większa część lekcji odbywa się online, natomiast specjaliści szacują, że od 50 000 do 70 000 Uczniów w naszym kraju nie ma dostępu do komputera, a 10% rodzin z dziećmi posiada wyłącznie jedno urządzenie na wszystkich członków rodziny. Sytuacja ta stwarza realne zagrożenie wykluczenia wielu Uczniów z procesu edukacji. To właśnie dlatego Fundacja Santander Bank Polska zdecydowała się dołączyć do projektu mającego realny wpływ na eliminowanie zjawiska wykluczenia.

Korki.tv – czym jest?

Projekt „Korki.tv” jest cyklem telewizyjnych korepetycji, które zarówno przypominają, jak i pozwalają na przypomnienie materiału z maturalnych przedmiotów obowiązkowych oraz tych najczęściej wybieranych dodatkowo. Projekt „Korki.tv” transmituje ogólnopolska telewizja Metro. Kanał dostępny jest w multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej oraz w sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Ponadto wszystkie odcinki zrealizowane w ramach akcji „Korki.tv” będą bezpłatnie dostępne w serwisie internetowym Player.

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich muszą w tym roku przystąpić do podwójnego egzaminu dojrzałości. Jeden to oczywiście matura, a drugi, to sprawdzian jak odnajdą się w obliczu trudności, przed którymi postawiła ich pandemia COVID-19. Rozumiemy, że jest to wyzwanie i chcemy włączyć się w działania, które w tych niełatwych chwilach będą dla nich wsparciem. Zależy nam, aby uczniowie otrzymali merytoryczny, dostępny i atrakcyjny materiał do nauki, dlatego zostaliśmy partnerem projektu Korki.tv.

– mówiła cytowana w komunikacie Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Emisja programu Korki.tv

Program Korki.tv można oglądać pięć dni w tygodniu o tych samych godzinach. Został przygotowany w taki sposób, by nie kolidował z zajęciami odbywającymi się w ramach zdalnej edukacji, którą realizują szkoły.

Emisja każdego odcinka podzielona jest na trzy części, a lekcja trwa około 25 minut:

– pierwsza część: powtórzenie i utrwalenie zagadnień z matematyki,
– druga część: powtórzenie i utrwalenie zagadnień z języka polskiego,
– trzecia część: powtórzenie i utrwalenie zagadnień z biologii, chemii, historii lub języka angielskiego.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/507313/fundacja-santander-bank-polska-wspiera-projekt-korki-tv-i-tegorocznych-maturzystow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Luka pracownicza w transporcie – raport banku Santander
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 października 2019

Luka pracownicza w transporcie – raport banku Santander

Promocja: specjalne oprocentowanie lokaty w Toyota Banku
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2018

Promocja: specjalne oprocentowanie lokaty w Toyota Banku

Kasa Stefczyka Sochaczew
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 października 2020

Kasa Stefczyka Sochaczew

Alior Bank w Augustowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 maja 2019

Alior Bank w Augustowie

NOTUS Finanse – oddział w Kostrzynie nad Odrą
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Kostrzynie nad Odrą

Inspektorat ZUS w Bydgoszczy
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Bydgoszczy

Porównaj