Santander Bank Polska szuka innowacji fintechowych
W najnowszym komunikacie prasowym Santander Bank Polska poinformował, że wraz z akceleratorem Accelpoint zachęca do składania aplikacji do programu akceleracyjnego AccelUp. Koniec rekrutacji nastąpi w trzeciej rundzie, która przypada na 30 czerwca 2020 roku.
AccelUp jest programem łączącym doświadczone start-upy działające w obszarach fintech oraz insurtech z korporacjami globalnymi. Swoją aplikację można złożyć na stronie: www.accelpoint.pl.
Uczestnicy programu AccelUp mogą liczyć na finansowe wsparcie do 200 000 złotych oraz na wsparcie business know-how, którym są ponad stugodzinne konsultacje ze specjalistami rynkowymi. Start-upy, które się zgłoszą będą mogły skorzystać z rozbudowanego zaplecza networkingowego oraz możliwości prezentacji swoich pomysłów przed inwestycyjnymi funduszami globalnymi. AccelUp jest programem non-equity. Oznacza to, że po zakończeniu programu udziały nalezą w pełni do start-upu.
Do tej pory miejsce miały już dwie tury akceleracyjne programu AccelUp. W ramach dwóch tur poszukiwano start-upy z trzech obszarów:
– FinTech,
– InsurTech,
– TelCo.
Współpraca ze startupami w ramach programu akceleracyjnego AccelUp stwarza bezpieczną przestrzeń do testowania usług przyszłości. Startupy mogą korzystać z profesjonalnego środowiska testowego, a my mamy swój udział w dostosowywaniu takiego rozwiązania do realnych potrzeb klientów. Obecna sytuacja na rynku pozwala zaistnieć wielu nowym innowacjom oraz może zmienić wartość dotychczasowych rozwiązań. Zrozumienie zmieniających się potrzeb naszych klientów, zwłaszcza teraz, przy niespodziewanych okolicznościach, jest dla nas priorytetem. Tym cenniejsze w trzeciej rundzie będą dla nas nieszablonowe rozwiązania oferowane przez startupy.
– mówił cytowany w komunikacie Dariusz Paczewski, Digital & Innovation Leader, Santander Bank Polska.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Santander Bank Polska przelewy Elixir
Program zaprasza start-upy posiadające produkty, które są gotowe do wdrożenia. W pierwszym etapie programu firmy uzyskają pomoc w zaadaptowaniu produktów do potrzeb banku. W drugim etapie start-up przetestują produkt na infrastrukturze banku i przeprowadzi Proof of Concept.
Dotychczasowe wsparcie w ramach programu AccelUp jest bardzo pozytywnie oceniane przez startupy biorące udział w dwóch dotychczasowych rundach akceleracji. Zapraszamy kolejne startupy do aplikowania. Nasi partnerzy szczegółowo zdefiniowali swoje oczekiwania – wiemy, jakich innowacji poszukują. Dzięki temu mamy naprawdę wyróżniającą się skuteczność we wdrażaniu rozwiązań startupów i rozwijaniu współpracy z odbiorcami technologii w naszym programie. W tej rundzie szczególnie istotne są dla nas obszary takie jak: Big Data & Machine Learning, AML/KYC, Security, Client onboarding, digitalizacja, automatyzacja i optymalizacja procesów wewnętrznych, innowacyjne kanały dystrybucji kredytów i ubezpieczeń, nowe produkty i usługi dla klientów z segmentów retail i SME.
– mówił cytowany w komunikacie Maciej Majewski, Head of AccelUp Acceleration w Accelpoint.
Wszelkie informacje odnośnie do regulaminu i zgłoszeń do programu są dostępne na stronie: https://accelpoint.pl/accelup/apply.
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.
źródło: https://media.santander.pl/pr/527111/santander-bank-polska-poszukuje-innowacji-w-obszarze-fintech
Dodaj komentarz