Santander Bank Polska – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Santander Bank Polska – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

author
Dominika Byczek
23 stycznia 2024
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Jaki jest numer SWIFT, BIC oraz IBAN w Santander Bank Polska? Numer SWIFT/BIC w Santander Bank Polska to WBKPPLPP., natomiast kod IBAN to litery “PL” i pełny numer rachunku bankowego. Sprawdź szczegóły na temat kodów BIC/SWIFT oraz IBAN w Santander Bank Polska.

Kody SWIFT, BIC, IBAN w Santander Bank Polska

Poniższa tabela przedstawia pełny wykaz kodów SWIFT/BIC oraz IBAN w Santander Bank Polska. Kod SWIFT/BIC należy skopiować lub przepisać z poniższej tabeli i wykorzystać go przy przelewie, a kod IBAN należy stworzyć samodzielnie, poprzez dodanie liter “PL” przed własnym numerem konta bankowego.

Nazwa banku:Santander Bank Polska
Kod SWIFT Santander Bank PolskaWBKPPLPP
Kod BIC Santander Bank PolskaWBKPPLPP
Kod IBAN Santander Bank PolskaPL + pełny numer rachunku

Kod SWIFT jest kodem, który składa się z 8 lub 11 znaków. W Santander Bank Polska kod ten to WBKPPLPP. Używa się go do identyfikacji danej instytucji finansowej w obrocie międzynarodowym, zazwyczaj do przelewów zagranicznych. Kod BIC (Bank Identifier Code) to dokładnie to samo, co kod SWIFT. W Polsce używa się głównie określenia SWIFT, a na świecie określenia BIC.

Kod SWIFT Santander Bank Polska = Kod BIC Santander Bank Polska

IBAN to międzynarodowy numer rachunku, który jest wykorzystywany głównie przy przelewach zagranicznych. Składa się z 28 znaków, z czego 2 pierwsze to identyfikator kraju, a pozostałe to 26 cyfr zwykłego numeru rachunku.

Kod IBAN Santander Bank Polska: PL + numer konta

KOD SWIFT = KOD BIC

Do przelewu może przydać Ci się także adres Santander Bank Polska:

Bank Zachodni WBK S.A.
Rynek 9/11
50-950 Wrocław

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Aby sprawdzić kod SWIFT, wystarczy skorzystać z artykułu na stronie zadłużenia.com: https://www.zadluzenia.com/kod-swift-bic-iban-polskie-banki/ lub przejść na stronę internetową danego banku.

Aby “stworzyć” swój numer IBAN w Santander, wystarczy przed numerem rachunku dopisać literki “PL“.

Kod BIC Santander Bank Polska to WBKPPLPP.

Tak, kody SWIFT i BIC to to samo. Są to po prostu dwie różne nazwy tego samego kodu.

Kod SWIFT Santander jest kodem identyfikującym ten bank w międzynarodowych przelewach. Kod ten ma 11 znaków i jest następujący: WBKPPLPP.

Jak zweryfikować poprawność numeru SWIFT/BIC w Santander Bank Polska?

Numer SWIFT jest używany do identyfikacji konkretnego banku w międzynarodowych transakcjach finansowych. Weryfikacja poprawności numeru SWIFT może być dokonywana w oparciu o kilka prostych kroków:

 1. Sprawdź długość numeru SWIFT: Upewnij się, że numer SWIFT ma odpowiednią długość. Standardowo, numer SWIFT składa się z 8 lub 11 znaków. Jednak istnieją przypadki, gdzie numer SWIFT może mieć inną długość.
 2. Zweryfikuj strukturę numeru SWIFT: Numer SWIFT składa się z kilku części:
  • Pierwsze 4 litery to kod instytucji finansowej (kod banku).
  • Następnie następują dwie litery, które reprezentują kod kraju zgodnie z normą ISO 3166-1 alpha-2.
  • Kolejne 2 cyfry (opcjonalne) to kod lokalny, który może być używany do zidentyfikowania konkretnej lokalizacji banku.
  • Ostatnie 3 cyfry (opcjonalne) to kod oddziału.
 3. Sprawdź poprawność liter w kodzie kraju: Zweryfikuj, czy dwie litery reprezentujące kod kraju są zgodne z normą ISO 3166-1 alpha-2. Możesz skonsultować się z oficjalnymi listami kodów krajów.
 4. Skorzystaj z narzędzi online: Istnieją różne narzędzia online, które umożliwiają sprawdzenie poprawności numeru SWIFT. Możesz skorzystać z dedykowanych stron internetowych lub wbudowanych funkcji w niektórych systemach bankowych.
 5. Skonsultuj się z bankiem: W przypadku wątpliwości co do poprawności numeru SWIFT, zawsze możesz skonsultować się z odpowiednim działem obsługi klienta w banku, który jest właścicielem numeru SWIFT.

Jak zweryfikować kod IBAN w Santander Bank Polska?

Numer IBAN jest standardem używanym do identyfikacji kont bankowych w międzynarodowych transakcjach finansowych. Aby zweryfikować poprawność numeru IBAN, można skorzystać z algorytmu sprawdzającego, który jest oparty na specyfikacji ISO 13616-1.

Oto kroki, które można podjąć, aby zweryfikować poprawność numeru IBAN:

 1. Sprawdź długość numeru IBAN: Upewnij się, że numer IBAN ma odpowiednią długość dla danego kraju. Długość może się różnić w zależności od kraju.
 2. Usuń spacje i inne znaki: Usuń ewentualne spacje, myślniki i inne znaki specjalne z numeru IBAN, aby pozostały tylko cyfry i litery.
 3. Zamień litery na cyfry: Zamień litery w numerze IBAN na odpowiadające im cyfry według standardu ISO 13616-1. A=10, B=11, …, Z=35.
 4. Przejdź do pierwszych 4 znaków: Przesuń cztery pierwsze cyfry na koniec numeru IBAN.
 5. Policz sumę kontrolną: Podziel otrzymaną liczbę przez 97 i sprawdź resztę z dzielenia.
 6. Sprawdź resztę: Jeśli reszta z dzielenia wynosi 1, numer IBAN jest poprawny.

Warto również wspomnieć, że Santander Bank Polska zapewnia klientom szereg informacji i narzędzi do zarządzania międzynarodowymi przelewami. Aby dowiedzieć się więcej, możesz skorzystać z naszych artykułów dotyczących tego banku, takich jak opinie o Santander Bank Polska oraz informacje o sesjach przelewów Elixir w Santander Bank Polska, gdzie znajdziesz aktualne godziny księgowania przelewów i inne przydatne informacje.


Źródło:

https://www.santander.pl

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

,zzzzzzzzzzdd d. Dddz$"*""*****$*$**""****$******** s żzzszzzzzzszz*****"€*_3_*********_*. Szdzdzzzz szddzzzsszsssddsxsszsxsd
,zzzzzzzzzzdd d. Dddz$"*""*****$*$**""****$******** s żzzszzzzzzszz*****"€*_3_*********_*. Szdzdzzzz szddzzzsszsssddsxsszsxsd
2023-04-12 15:01:34

Edsszddvvvfgfxzfdzcvvvvvvz

Esta
Esta
2022-10-17 21:51:33

Żadna pomoc w ustaleniu adresu banku. Podając BIC czy IBAN z automatu powinnam dostać adres filii. Mało przydatne.

Wanda Głażewska
Wanda Głażewska
2021-04-14 12:10:16

pierwszy raz chcę skorzystać z mego konta w banku Santander Polska i nie wiem jak to zrobić

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Jarosławiu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada oddziałów w największych polskich miastach Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe Sprawdzamy dane Inspektoratu w Jarosławiu: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank PKO BP fundatorem wystawy „Bronili Niepodległej”

Bank PKO BP ufundował nowe eksponaty, które można podziwiać w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wystawa ,,Bronili Niepodległej” pojawiła się w celu upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dostępna będzie do końca września 2020 roku.

author
Aleksandra Gościnna
17 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kasa Stefczyka Tomaszów Lubelski

Potrzebujesz informacji o placówkach Kasy Stefczyka w Tomaszowie Lubelskim? Znajdziesz je wszystkie tutaj, gotowe do wykorzystania. Sprawdź adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
14 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

VeloBank sesje przychodzące i wychodzące

Sprawdź, kiedy przelew w sesji Elixir dotrze na konto bankowe, dzięki precyzyjnemu zestawieniu sesji wychodzących i przychodzących w VeloBanku.

author
Patryk Byczek
25 lutego 2024
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Veturilo – bonus 10 zł od VISA

Ruszyła wspólna promocja Veturilo i Visy. Wystarczy zasilić swoje konto Veturilo kwotą minimum jednej złotówki, wykorzystując metodę płatności Visa Checkout, aby otrzymać jednorazowy bonus wynoszący 10 złotych. 

author
Patryk Byczek
25 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Instantor – sposób weryfikacji tożsamości

Osobom, które ubiegają się o pożyczkę, zależy na tym, aby proces weryfikacyjny był jak najkrótszy. Dzięki usłudze Instantor pieniądze mogą o wiele szybciej znaleźć się na naszym koncie.

author
Dorota Grycko
31 sierpnia 2022
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj