Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze wpłyną na Twoje konto w Santander Banku Polska? A może chcesz dowiedzieć się, o której godzinie są wysyłane przelewy z tego banku? Sprawdź godziny sesji wchodzących i wychodzących Elixir w Santander Banku Polska.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 05.11.2018
Udostępnij:

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny pojawić się na koncie odbiorcy w Santander Bank Polska.

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku powinny zostać wysłane z rachunku nadawcy Santander Bank Polska.

SANTANDER BANK POLSKA SESJE PRZELEWÓW

SANTANDER BANK POLSKA S.A. – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto:

– w czasie rzeczywistym – jeżeli zostaną zaksięgowane do godziny 18:00
w następnym dniu roboczym – jeżeli zostaną zaksięgowane po godzinie 18:00

SANTANDER BANK POLSKA S.A. – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta o godzinie:

8:15

12:15

14:45

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych, za pośrednictwem którego dokonywane są w Polsce przelewy bankowe. Elektroniczny system został opracowany i jest obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. Bardzo dużo banków w naszym kraju posiada najczęściej trzy sesje wychodzące i przychodzące. Oznacza to, że pieniądze przelane z jednego do drugiego banku docierają zazwyczaj tego samego dnia. W sytuacji, kiedy przelew zlecimy w weekend lub święto, na zaksięgowanie pieniądzy trzeba czekać do najbliższego dnia roboczego.

Santander Bank Polska to bank powstały z przekształcenia Banku Zachodniego WBK, którego większość akcji była w posiadaniu międzynarodowej grupy Santander. Proces zmiany marki jest naturalny i wynika z rozwoju banku. Poza nazwą, logo i siedzibą zmieniły się głównie kwestie techniczne – umowy Klientów, numery rachunków bankowych, a nawet karty z logo starego banku pozostają bez zmian.

Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank działają w jednej grupie kapitałowej, ale są to dwa różne i niezależne od siebie banki. Każdy z nich posiada indywidualną licencję bankową i w związku z tym każdy ma zupełnie inną ofertę dla swoich Klientów. Santander Bank Polska to bank uniwersalny, który produkty swoje kieruje do wszystkich: zarówno Klientów indywidualnych, jak i firm czy międzynarodowych korporacji. Santander Consumer Bank skupia się raczej na kredytach konsumenckich i zajmuje się udzielaniem kredytów.

Komentarze (1)

dzieki za taki wpis. dzieki wam wiem kiedy dostane pieniadze a jak nie to cos bedzie nie tak. 5 na 5 daje wam za te informacje dzieki