Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze wpłyną na Twoje konto w Santander Banku Polska (dawny BZ WBK) ? A może chcesz dowiedzieć się, o której godzinie są wysyłane przelewy z tego banku? Sprawdź godziny sesji przychodzących i wychodzących Elixir w Santander Banku Polska.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 09.01.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny pojawić się na koncie odbiorcy w Santander Bank Polska (następca BZ WBK).

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku powinny zostać wysłane z rachunku nadawcy Santander Bank Polska (następca BZ WBK).

SANTANDER BANK POLSKA SESJE PRZELEWÓW

SANTANDER BANK POLSKA S.A. – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Santander Bank Polska o godzinie:

11.00

15:00

18:00

SANTANDER BANK POLSKA S.A. – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta o godzinie:

8:15

12:15

14:45

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Przelewy Santander Bank Polska – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w Santander Bank Polska?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z Santander Bank Polska?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:15

II sesja Elixir: 12:15

III sesja Elixir: 14:45


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w Santander Bank Polska?

Przelewy Elixir realizowane są tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Należy wiedzieć, że przelewy Elixir nie są realizowane w w soboty i niedziele. W weekendy docierają wyłącznie przelewy natychmiastowe oraz przelewy z rachunków w tym samym banku.


5) Czy Santander Bank Polska obsługuje przelewy natychmiastowe?

Tak. Santander Bank Polska korzysta z systemu przelewów natychmiastowych. Dzięki temu odbiorca otrzymuje pieniądze na swoje konto w ciągu kilku sekund – również w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.


6) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w Santander Bank Polska?

Przelewy do kwoty 1 000 000 złotych realizowane są dzięki systemowi Elixir, natomiast powyżej tej kwoty dzięki systemowi SORBNET.


7) Sesje SORBNET w Santander Bank Polska – przychodzące

Przelewy SORBNET bank księguje wyłącznie w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 15:00 – otrzymamy go w ciągu kilku minut.


8) Sesje SORBNET w Santander Bank Polska – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET bank przyjmuje tylko w dni robocze. Jeżeli złożymy dyspozycję w godzinach od 8:00 do 15:00 przelew wyjdzie z banku tego samego dnia. Zlecenia po godzinie granicznej (15:00) zostaną przyjęte do realizacji w kolejnym dniu roboczym.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych, za pośrednictwem którego dokonywane są w Polsce przelewy bankowe. Elektroniczny system został opracowany i jest obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. Bardzo dużo banków w naszym kraju posiada najczęściej trzy sesje wychodzące i przychodzące. Oznacza to, że pieniądze przelane z jednego do drugiego banku docierają zazwyczaj tego samego dnia. W sytuacji, kiedy przelew zlecimy w weekend lub święto, na zaksięgowanie pieniędzy trzeba czekać do najbliższego dnia roboczego.

Santander Bank Polska to bank powstały z przekształcenia Banku Zachodniego WBK, którego większość akcji była w posiadaniu międzynarodowej grupy Santander. Proces zmiany marki jest naturalny i wynika z rozwoju banku. Poza nazwą, logo i siedzibą zmieniły się głównie kwestie techniczne – umowy Klientów, numery rachunków bankowych, a nawet karty z logo starego banku pozostają bez zmian.

Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank działają w jednej grupie kapitałowej, ale są to dwa różne i niezależne od siebie banki. Każdy z nich posiada indywidualną licencję bankową i w związku z tym każdy ma zupełnie inną ofertę dla swoich Klientów. Santander Bank Polska to bank uniwersalny, który produkty swoje kieruje do wszystkich: zarówno Klientów indywidualnych, jak i firm czy międzynarodowych korporacji. Santander Consumer Bank skupia się raczej na kredytach konsumenckich i zajmuje się udzielaniem kredytów.

Źródło:

Strona Santander Bank Polska – https://www.santanderconsumer.pl

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 3.2 / 5, łącznie 5 ocen
Komentarze (1)

dzieki za taki wpis. dzieki wam wiem kiedy dostane pieniadze a jak nie to cos bedzie nie tak. 5 na 5 daje wam za te informacje dzieki