Santander Bank Polska sesje przychodzące i wychodzące

Santander Bank Polska sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Byczek
26 lutego 2024
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Dzięki zestawieniu sesji możemy sprawdzić, kiedy przelew dotrze na konto. Sprawdź godziny przelewów Santander Bank Polska.

Sesje Elixir - Santander Bank Polska

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny pojawić się na koncie odbiorcy w Santander Bank Polska.

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku powinny zostać wysłane z rachunku nadawcy Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska sesje przychodzące i wychodzące Elixir:

Edytuj
Numer sesji Sesje przychodzące Sesje wychodzące
I sesja 11:00 8:15
II sesja 15:00 12:15
III sesja 18:00 14:45

Chcesz skontaktować się z pracownikiem Santander Bank Polska? Sprawdź numery i kontakt na infolinię banku.

Przelewy Santander Bank Polska - kwiecień 2024

W całym kwietniowym kalendarzu, tylko Poniedziałek Wielkanocny, obchodzony 1 kwietnia, jest uznany za dzień wolny od pracy, nie licząc weekendów. To sprawia, że tylko w te dni sesje Elixir będą zawieszone. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na kwiecień.

1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – przelewy nie są realizowane
2-5 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
6-7 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
8-12 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
13-14 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
15-19 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
20-21 kwietnia– przelewy nie są realizowane
22-26 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
27-28 kwietnia– przelewy nie są realizowane
29-30 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Santander Bank Polska oraz przelewy Express Elixir. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto.

Spis treści:

  1. Sesje Elixir - Santander Bank Polska
  2. Przelewy Santander Bank Polska - kwiecień 2024
  3. Godziny księgowania w Santander Bank Polska - od czego zależą?
  4. Przelew do Santander Bank Polska - jakich danych potrzebujemy?
  5. Przelewy natychmiastowe w Santander Banku Polska
Zwiń spis treści

Godziny księgowania w Santander Bank Polska - od czego zależą?

Na godzinę zaksięgowania przelewu mają wpływ głównie dwa czynniki – godzina wysłania przelewu oraz godziny trzech sesji Elixir. Dlaczego aż trzech? Ponieważ przelew musi pokonać drogę przez 3 różne sesje, żeby dojść od nadawcy do odbiorcy.

Najpierw każdy przelew trafia na sesję rozliczeniową w banku nadawcy, a więc chcąc sprawdzić, kiedy ten przelew wyjdzie, musimy sprawdzić, jaka najbliższa godzina sesji jest tuż po wysłaniu przelewu z banku nadawcy. Następnie przelew ten przesyłany jest na sesję Krajowej Izby Rozliczeniowej. Przelew automatycznie wchodzi na tę sesję, która jest tuż po sesji z banku nadawcy. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku przelewu środków pochodzących z pożyczki na raty.

Ostatnią sesją, na którą musi trafić przelew, jest sesja w banku odbiorcy. Również jest to pierwsza sesja, która trafi się po sesji w Krajowej Izbie Rozliczeniowej. Jak więc widać – na dotarcie przelewu nie ma wpływu nikt, jest to system całkowicie automatyczny.

Przelew do Santander Bank Polska - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do odbiorcy z banku Santander Bank Polska, będą nam potrzebne konkretne dane na temat naszego odbiorcy:

1) nazwa odbiorcy – z reguły jest to imię i nazwisko, ale często może być nią również nazwa firmy,

2) numer konta bankowego – to pełny wielocyfrowy numer konta, na który bank wysyła przelew naszych środków,

3) kwota przelewu – konkretna wartość przelewu określająca, ile pieniędzy trafi do naszego odbiorcy,

4) tytuł przelewu – dowolny, ale często zależny od rodzaju przelewu.

Należy pamiętać, że przy przelewach zagranicznych musimy posiadać dodatkowe dane, takie jak np. kod SWIFT lub IBAN.

Przelewy Santander Bank Polska - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:15

II sesja Elixir: 12:15

III sesja Elixir: 14:45

Przelewy Elixir (sesje Elixir) realizowane są tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Jeżeli zależy nam, aby przelew dotarł do banku odbiorcy, wykonajmy przelew w dni robocze.

Należy wiedzieć, że przelewy Elixir nie są realizowane w w soboty i niedziele. W weekendy docierają wyłącznie przelewy Express Elixir oraz przelewy z rachunków w tym samym banku.

Tak. Santander Bank Polska korzysta z systemu przelewów Express Elixir. Dzięki temu odbiorca otrzymuje pieniądze na swoje konto w ciągu kilku sekund – również w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.

Przelewy do kwoty 1 000 000 złotych realizowane są dzięki systemowi Elixir, natomiast powyżej tej kwoty dzięki systemowi SORBNET.

Przelewy SORBNET bank księguje wyłącznie w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 15:00 – otrzymamy go w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET bank przyjmuje tylko w dni robocze. Jeżeli złożymy dyspozycję w godzinach od 8:00 do 15:00 przelew wyjdzie z banku tego samego dnia. Zlecenia po godzinie granicznej (15:00) zostaną przyjęte do realizacji w kolejnym dniu roboczym.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew faktycznie został wysłany z konta nadawcy. Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. We wszystkich bankach dostępna jest opcja pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. Jeżeli chodzi o księgowanie przelewów Santander, sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:00, 15:00, 18:00 , a sesje wychodzące o godzinie: 8:15, 12:15, 14:45.

Przelewy natychmiastowe w Santander Banku Polska

Santander Bank Polska umożliwia dokonywanie przelewów Express Elixir w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Maksymalna kwota przelewu Express Elixir w Santander banku Polska to 5000 zł. Przelew można zlecić jedynie w usłudze Santander mobile albo Santander Internet.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Santander Banku Polska?

Zlecenie i odbieranie przelewów Express Elixir w Santander Banku Polska odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

źródło:

https://santander.pl/

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Kot
Kot
2023-09-11 13:40:22

Bank lubi przetrzymywac pieniądze

Podobne artykuły

Liczba banknotów i monet w obiegu – dane NBP

Pomimo popularyzacji transakcji bezgotówkowych, banknotów i monet w obiegu jest coraz więcej. Materialna forma gotówki nadal jest dla społeczeństwa główną formą płatności, a jej popularność na przestrzeni lat nie słabnie. Sprawdziliśmy, ile aktualnie znajduje się w obiegu monet oraz banknotów oraz jaki jest ich średni czas użytkowania.

author
Katarzyna Wasiłowska
08 września 2023
Ekspertka finansowa, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka i redaktorka na zadluzenia.com. Specjalizuje się w klarownym tłumaczeniu finansów, łącząc doświadczenie pedagogiczne z praktyczną wiedzą z branży.

Santander Bank Polska w Oleśnie

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w Polsce pod względem posiadanych aktywów. Jeden z oddziałów bankowych mieści się w Oleśnie. Sprawdzamy godziny otwarcia, ofertę placówki oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
28 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka na już w Eurobanku

Do 31 marca 2018 trwa promocja „Pożyczki na już” w Eurobanku. Maksymalna kwota pożyczki to 4000 zł, a pieniądze możemy otrzymać na podstawie oświadczenia o dochodach.

author
Patryk Byczek
31 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Nowoczesne płatności w Chinach

W ciągu ostatnich kilku lat światowy rynek technologiczno-finansowy posunął się zdecydowanie na przód. Prym w tej dziedzinie zdecydowanie wiodą Chiny - kraj, który coraz częściej się nazywa „społeczeństwem bez gotówki”. 

author
Halszka Gronek
03 lipca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Promocja Profi Credit – firma rozdaje smartfony

 

author
Patryk Byczek
12 września 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Stopy procentowe najniższe w historii

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła obniżyć stopy procentowe NBP o 0,25 pkt. proc. do poziomu, który prezentujemy poniżej.

author
Patryk Byczek
05 czerwca 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj