Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

author
Dominika Sobieraj
10 sierpnia 2018
Hiszpańska grupa Santander pojawiła się na polskim rynku już w 2001 roku. Mówiąc o „Santanderze” mało kto wie, że pod tym określeniem kryją się tak naprawdę dwa osobne brandy.

W ramach grupy Santander od 2006 roku istnieje w Polsce znany wszystkim Santander Consumer Bank, a od 2011 roku grupa przejęła także Bank Zachodni WBK. Wcześniejsze próby przejęcia i zmiany nazwy skończyły się jednak jedynie dodaniem do logo BZ WBK czerwonego paska z dopiskiem „Grupa Santander”. Teraz sytuacja ma się wyklarować. Okazuje się, że w ramach jednej grupy Santander będą w Polsce 2 banki:
Santander Bank Polska (następca BZ WBK),
Santander Consumer Bank (istniejący od 2006 roku).
 

Ostatnie dni Banku Zachodniego WBK
 
Santander Bank Polska to całkiem nowa marka, która pojawi się w miejsce obecnego BZ WBK. Rebranding rozpocznie się oficjalnie we wrześniu, ponieważ wtedy zostaną dokonana najważniejsze zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za oficjalną zmianą nazwy na Santander Bank Polska S.A. idzie także zmiana całej warstwy wizualnej – od logo, poprzez wybór nowych kolorów, po projekt nowej strony i zmianę wyglądu oddziałów stacjonarnych. 

Bank ma zamiar przeprowadzić ogólnopolską kampanię medialną mającą na celu poinformowanie każdego o tej zmianie. Zmiana nazwy nikogo nie zaskakuje – jest to  naturalne następstwo tego, że w 2011 roku grupa Santander wykupiła większość akcji Banku Zachodniego WBK. 

Zmiana wpisuje się także w globalne dążenia grupy Santander, która stara się podążać za duchem czasu i wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Unowocześnianie przeprowadzane jest obecnie we wszystkich krajach, w których obecne są banki grupy Santander. 

„Banco Santander wyznacza globalne standardy i wzorce w zakresie oferty, jakości obsługi i relacji z Klientami oraz wsparcia dla społeczności lokalnych. Wraz ze zmianą nazwy i identyfikacji wizualnej stajemy się bogatsi o międzynarodowy wymiar marki Santander oraz długoletnią tradycję i siłę Grupy” – mówi o zmianie Gerry Byrne, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK.


 

Co z Klientami BZ WBK?

Właściwie z Klientami nie stanie się nic – BZ WBK nie będzie od nich wymagał podpisywania żadnych umów ani aneksów. Zmiana nazwy, siedziby banku i logo odbędzie się niejako bez udziału Klientów – wszystkie zawarte przez nich umowy pozostaną nienaruszone. 

Nie zmienią się zatem:
– numery rachunków bankowych Klientów,
– numery PIN,
– daty ważności kart płatniczych. 

Póki co nie zmieniają się także adresy stron służących do logowania w bankowości mobilnej i internetowej. Klienci BZ WBK nie powinni zatem odczuć żadnej zmiany. 

Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank

Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank będą należeć do hiszpańskiej grupy Santander. Fakt posiadania wspólnego głównego akcjonariusza będzie jednak jedyną rzeczą łączącą oba banki. Santander Bank Polska tworzony jest dopiero w tym roku, a Santander Consumer Bank jest obecny na polskim rynku już od 12 lat. 

grafika źródło https://www.santanderconsumer.pl/o-banku/o-banku/

Grupa Santander jest jedną z największych grup finansowych na świecie. Od wielu lat działa na rynku międzynarodowym, np.: w Hiszpanii, Polsce, Portugalii, USA, Brazylii, Argentynie, Chile, czy Wielkiej Brytanii. Hiszpańska grupa może pochwalić się świetnymi pozycjami w światowych rankingach. W 2017 roku został uznany Najlepszy na świecie Bank dla małych i średnich firm (według Euromoney). Uzyskał także piąte miejsce na liście marek, które są najcenniejsze wśród światowych banków detalicznych (The Banker Brand Finance 2017). Magazyn The Banker uhonorował Grupę Santander prestiżowym tytułem „Global Bank of the Year”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Klient
Klient
2018-08-30 17:34:31

Kto za to zapłaci? Ja Pan Pani....

mika87
mika87
2018-08-17 10:16:33

bardzo to ciekawe, nie wiedzialam,z e to ta sama firma...

Podobne artykuły

Mamy już 2 mln kredytów hipotecznych
Blog
autor wpisu
Pawel-Zdunski
20 czerwca 2016

Mamy już 2 mln kredytów hipotecznych

Crowdfunding, czyli grosz do grosza
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 czerwca 2019

Crowdfunding, czyli grosz do grosza

Pożyczki bez BIK Kluczbork
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Kluczbork

Pożyczka 5% w Alior Banku
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
13 stycznia 2015

Pożyczka 5% w Alior Banku

Najchętniej płacimy kartą lub telefonem
Blog
author
Aneta Jankowska
11 października 2018

Najchętniej płacimy kartą lub telefonem

Profi Credit w Bydgoszczy
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
02 czerwca 2019

Profi Credit w Bydgoszczy

Porównaj