Służba zdrowia, seniorzy i straż pożarna ze wsparciem Fundacji Pekao

Służba zdrowia, seniorzy i straż pożarna ze wsparciem Fundacji Pekao

author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2020

Bank Pekao podejmuje dalszą walkę z rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa. Fundacja Pekao imienia dr Mariana Kantona przekaże 23 000 maseczek ochronnych seniorom, medykom oraz straży pożarnej.

Każdego dnia liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce rośnie. To właśnie w związku z wciąż przedłużającą się epidemią wirusa w Polsce wzrasta również zapotrzebowanie na środki ochronne, a w szczególności maseczki. Bank Pekao wraz z Fundacją Pekao po raz kolejny niosą pomoc najbardziej narażonym grupom, dlatego też seniorzy, medycy, ratownicy, pielęgniarki oraz strażacy otrzymają narzędzia ochronne. Fundacja przekaże maseczki najbardziej potrzebującym szpitalom z województwa mazowieckiego oraz przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej. Środki ochronne trafią do osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia oraz do:

Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie,
Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej miasta stołecznego Warszawy,
Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Oprócz działań skierowanych do naszych klientów indywidualnych i firmowych, realizujemy również bardzo ważną dla nas misję społeczną. W tym szczególnym okresie niezwykle istotne jest, aby pomagać potrzebującym. Dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w bezpośrednie wsparcie szpitali i personelu medycznego. Ochrona jest także potrzebna naszym seniorom, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie.

– mówił cytowany w komunikacie Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Wcześniejsza pomoc, o której informował Bank Pekao, dotyczyła przekazania darowizny w wysokości 5 000 000 złotych dla szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych podejmujących działania zwalczające rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Wówczas szczegółowa lista miejsc, do których trafiła pomoc, została przygotowana po konsultacjach w Ministerstwem Zdrowia. Wsparcie trafiło do jedenastu placówek medycznych w sześciu województwach. Mowa o szpitalach w:

Chełmie,
Krakowie,
Lublinie,
Łukowie,
Warszawie,
Ostródzie,
Raciborzu,
Starachowicach,
Tomaszowie Lubelskim.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/499621/fundacja-banku-pekao-wspiera-polska-sluzbe-zdrowia-straz-pozarna-oraz-seniorow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konsumenci docenili BZ WBK
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
15 maja 2013

Konsumenci docenili BZ WBK

Inspektorat ZUS w Myszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Myszkowie

Reklama aplikacji mobilnej Banku Millennium w zimowej odsłonie
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
04 stycznia 2020

Reklama aplikacji mobilnej Banku Millennium w zimowej odsłonie

PKO BP w Mysłowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 sierpnia 2019

PKO BP w Mysłowicach

PKO BP w Trzebnicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 sierpnia 2019

PKO BP w Trzebnicy

Promocja: „Zakupy z kontem” w Santander Bank Polska
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
25 stycznia 2022

Promocja: „Zakupy z kontem” w Santander Bank Polska

Porównaj