Trzynastka dla emerytów to propozycja, z którą wyszła Platforma Obywatelska. Seniorzy raz w roku mieliby otrzymywać dodatkowy zastrzyk pieniędzy w postaci trzynastej emerytury. Dodatkowa emerytura miałaby zostać przekazana pod koniec roku. Podobną propozycję zasugerował w ubiegłym roku Kornel Morawiecki. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 25.04.2018
Udostępnij:

PiS popiera pomysł opozycji

Emerytów w Polsce, według danych GUS z końca 2016 roku, jest prawie 9 mln. To grupa społeczna, która naprawdę potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Sniorom często nie starcza na leki i podstawowe potrzeby.

Pomysł PO podoba się partii rządzącej, dlatego możliwe, że emeryci niedługo otrzymają dodatkowe pieniądze. Posłanka Krystyna Wróblewska z PiS, w rozmowie z “SuperExpressem” podkreśliła, że jest to jest pomysł, który pomoże emerytom, więc warto mu się przyjrzeć. 

Tak dużo ludzi żyje na granicy ubóstwa. Oczywiście trzeba policzyć, ile to będzie kosztować i przyjrzeć się, jakie są możliwości budżetu. Ale jestem przekonana, że jeśli nie od razu, to za rok lub dwa będziemy w stanie go zrealizować. Tak przecież było z 500+.Na początku wydawało się, że to jest pomysł w sferze marzeń, a potem okazało się, że jednak nas na niego stać – wyjaśniła gazecie Krystyna Wróblewska.

Pomysł platformy nie jest nowy. PSL w ubiegłym roku również wyszło z propozycją wsparcia seniorów. Partia złożyłą w Sejmie projekt ustawy, która zakładała wypłatę w grudniu każdego roku właśnie emerytom i rencistom dodatku w wysokości od 200 do 500 zł. Projektu nie przyjęto.

Dodatkowym wsparcie od państwa objęci są między innymi emeryci na Cyprze, którzy również na koniec każdego roku dostają dodatkową, trzynastą emeryturę.

Komentarze (0)

Jak będzie 13 to głosuję na PIS

Jak będzie ta trzynasta emerytura to głosuję za PiS`em