Uber – rowery elektryczne w Polsce

Uber – rowery elektryczne w Polsce

author
Patryk Byczek
22 stycznia 2019

Uber wprowadzi sieć elektrycznych rowerów do Polski. Amerykański gigant przewozowy po rozmowach z Ministerstwem Cyfryzacji potwierdzili początek nowej inwestycji. Uber zaprojektuje i wybuduje przestrzeń rowerów elektrycznych w Krakowie.

Koszt inwestycji ma wstępnie wynieść 26 000 000 złotych. Projekt może okazać się szansą na rozwój regionu, a dodatkowo 200 osób może zyskać zatrudnienie.

Uber – rowery elektryczne Jump w Polsce

Podczas konferencji prasowej, Minister Cyfryzacji Maciej Zagórski mówił: „Uber będzie rozwijał pierwsze centrum inżynieryjne w Krakowie, które będzie rozwijać najnowszy projekt, czyli rower Jump. Cała koncepcja będzie powstawała w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynieryjnej”.

Mówi się, że Kraków będzie tak zwanym „zapleczem programistycznym” Ubera. Warszawa zaś, w zamyśle, ma stać się centrum amerykańskiego giganta na Europę Północno-Wschodnią. Amerykanie przeznaczą na rozwój inwestycji około 26 000 000 złotych i zatrudnią, wstępnie, 200 osób. Finalnie liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do 500. Nowi pracownicy będą zajmować się:

– analizą danych,
– procesami biznesowymi,
– procesami bezpieczeństwa.

Warto zaznaczyć, że urządzenia spod marki Jump dostępne są wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Berlinie. Polska będzie więc trzecim punktem wyposażonym w ten typ komunikacji miejskiej i jednocześnie drugim na świecie centrum inżynieryjnym.

Uber Jump – radość dyrektora generalnego

Podczas briefingu zorganizowanego w Ministerstwie Cyfryzacji, dyrektor regionalny Uber Jamie Heywood bardzo dobrze wyrażał się o Polsce. Mówił on wówczas, że nasz kraj jest bardzo znany z wykwalifikowanej kadry oraz postępowej myśli technologicznej. Mając również na uwadze wieloletnią współpracę z Warszawą i Krakowem, Heywood mówił, że nowy projekt realizowany w Polsce będzie miał wpływ na usługi Ubera na całym świecie.

Urządzenia Jump to nowoczesne rowery elektryczne w pełni sparowane z aplikacją, dzięki której Klienci będą mogli poruszać się urządzeniami po ulicach naszego kraju. Polscy inżynierowie będą opracowywać projekty nie tylko rowerów, lecz również hulajnóg oraz rozwiązań software. Produkcja ma, póki co, ruszyć poza granicami Polski, lecz kontrolę na przedsięwzięciem sprawować będą pracownicy polskiego biura.

Uber Jump – wygodna komunikacja

Elektryczne rowery mają działać na takiej zasadzie, na jakiej działają dostępne już w Polsce urządzenia tego typu. Rowery mają być całkowicie połączone z aplikacją, dzięki której będzie można je wypożyczać. Zaletą przedsięwzięcia będzie to, że rowerów nie będzie trzeba odstawiać w konkretnie wyznaczone miejsca.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił, że: „Z zadowoleniem witamy każdą inicjatywę, która przyczyni się do szybszego rozwoju gospodarczego Polski, przy zachowaniu zasad uczciwej konkurencji”.

Protest taksówkarzy

Jednakże jakiekolwiek plany rozwoju dotyczące firmy Uber nie podobają się warszawskim taksówkarzom. W trakcie konferencji, która odbywała się w Ministerstwie Cyfryzacji, taksówkarze prowadzili protest przed budynkiem.

Dochodziło do tego, że pracownicy firm taksówkowych za pomocą aplikacji Uber zamawiali przewóz, po czym zmuszali pobliską policję do kontrolowania pracowników amerykańskiego giganta. Nie zabrakło również nie miłych słów i niszczenia mienia. Jednemu z taksówkarzy, który równolegle pracował jako kierowca Ubera, protestujący zerwali z dachu taksówki koguta.

Wszystko przez to, że aplikacja do przewozu osób bez licencji nie jest regulowana przez polskie prawo. To właśnie dlatego taksówkarze czują się okradani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Bielsk Podlaski
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 października 2020

Kasa Stefczyka Bielsk Podlaski

PKO BP w Kłodawie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 października 2019

PKO BP w Kłodawie

Zgarnij tablet od Providenta
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
07 lutego 2017

Zgarnij tablet od Providenta

PKO BP w Łękawicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 września 2019

PKO BP w Łękawicy

Od 2019 roku nie trzeba składać PIT-u
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 stycznia 2019

Od 2019 roku nie trzeba składać PIT-u

Profi Credit w Olsztynie
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
07 czerwca 2019

Profi Credit w Olsztynie

Porównaj