Kierowcy Ubera zostaną ubezpieczeni w AXA zarówno w Polsce jak i w Europie. Szeroki katalog ubezpieczeń ma obowiązywać partnerów firmy w trakcie korzystania z aplikacji, ale i poza nią.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 29.05.2018
Udostępnij:

Źródło: https://www.uber.com/pl/newsroom/axauberpl/

Ubezpieczenie, jak podaje na swojej stronie Uber, jest odpowiedzią na oczekiwania swoich kierowców i dostawców, którzy nie będą już musieli się martwić o swoje poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Firma podkreśla, że to jedyny sposób, który pozwoli zapewnić dalszy rozwój usług.

Szczegóły ubezpieczenia

Partner Protection to darmowa propozycja dla kierowców oraz partnerów Ubera. W skład polisy wejdzie między innymi:

  • ubezpieczenie na życie
  • ubezpieczenie na wypadek choroby 
  • ubezpieczenie w przypadku niepożądanych zdarzeń losowych
  • zabezpieczenie dla przyszłych rodziców

Kogo obejmą ubezpieczenia? Wszystkich kwalifikujących się kierowców-partnerów firmy Uber w Europie. Jak czytamy w komunikacie firmy, zapewnią one ochronę na wypadek konieczności poniesienia wysokich wydatków lub utraty dochodów spowodowanych wypadkami lub urazami, które zdarzyły się w trakcie wykonywanych przez nich przejazdów z aplikacją Uber. Co więcej, zagwarantują użytkownikom także ochronę w przypadku wystąpienia losowych zdarzeń życiowych, które nie były związane z ich pracą (np. ciężkie choroby, urlopy macierzyńskie lub ojcowskie, sprawy związane z postępowaniami sądowymi).

Z ubezpieczenia mogą korzystać kierowcy z aplikacją Uber, którzy mają w swoim profilu ukończonych minimum 150 przejazdów w trakcie ostatnich 8 tygodni

Natomiast kierowcy usługi Uber Eats muszą zrealizować odpowiednią liczbę dostaw, czyli przynajmniej 30 w ciągu ostatnich 8 tygodni.

Od kiedy propozycja Ubera wchodzi w życie ?

Polisa zacznie obowiązywać od piątku 1 czerwca bieżącego roku. Jak informuje Uber, na starcie ubezpieczeniem zostanie objętych ponad 150 tysięcy niezależnych partnerów w całej Europie.

Komentarze (0)

takie inicjatywy zawsze cieszą

dołączam się do Mistrza 😀

Strasznie popieram!