Funkcjonując w sieci, podając swoje loginy i hasła w różnych miejscach jesteśmy narażeni na zagrożenia. Mastercard razem z Microsoft planują rozwijać innowacje w dziedzinie tożsamosci cyfrowej tak, aby klienci otrzymali bezpieczny oraz natychmiastowy sposób weryfikacji swoich danych.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 05.12.2018
Udostępnij:

Tożsamość cyfrowa jest obecnie bardzo cenna. Nic więc dziwnego, że bardzo łatwo możemy ją stracić. Aktualnie, jej weryfikacja odbywa się za pomocą różnych dokumentów, które potwierdzają np. zewnętrzne instytucje. To dla niektórych z nas może być męczące i bardzo czasochłonne.

Dwie firmy: Mastercard i Microsoft, ogłosiły strategiczną współpracę, której celem jest poprawa sposobu, w jaki ludzie korzystają i zarządzają swoją cyfrową tożsamością

Sprawdź najlepsze pożyczki na dowód

Współpraca ma zapewnić klientom bezpieczny, a także natychmiastowy sposób weryfikowania tożsamości cyfrowej, który pozwoli zaoszczędzić ich czas.

Firmy pracują nad konkretną usługą, ktora umożliwi:

  • wprowadzanie
  • kontrolowanie
  • i udostępnianie

danych tożsamości w wygodny sposób. Rozwiązanie ma być dostępne na różnych urządzeniach.

Ajay Bhalla, prezes ds. bezpieczeństwa w Mastercard, wyjaśnia, że aktualny świat cyfrowej tożsamości jest bardzo skomplikowany.

(…) to, co działa w jednym kraju, często nie sprawdza się w innym. Mamy możliwość stworzenia systemu, który stawia ludzi na pierwszym miejscu, dając im kontrolę nad ich danymi i miejscem ich użycia – mówi.

W komunikacie Mastercard czytamy, że inicjatywa firm może także wpłynąć na rozwiązanie często pojawiających się problemów, takich jak walka z wykluczeniem, weryfikacja tożsamości oraz zapobieganie oszustwom.

Inicjatorzy zapewniają, iż nowy pomysł ma być podstawą dla nowych usług Mastercard opartych na Microsoft Azure.

Zostały one stworzone we współpracy z liderami bankowości, operatorami sieci komórkowych i  rządami.

Firmy łączą swoje mocne strony – doświadczenie Microsoft w zakresie technologii tożsamości i wiedzę Mastercard w zakresie bezpiecznych interakcji cyfrowych w złożonym ekosystemie wielopodmiotowym. Współpraca z Microsoft przybliża nas o krok do stworzenia interoperacyjnej usługi tożsamości cyfrowej. Już wkrótce będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat” – czytamy.

Komentarze