zadluzenia.com
zamknij

Nowa aplikacja BGŻ BNP Paribas

GOmobile to nowa aplikacja mobilna od BGŻ BNP Paribas. Została zaprojektowana dla telefonów z systemami Android od 5.0, iOS od 10. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

 

Źródło: www.bgzbnpparibas.pl

 

GOmobile został zaprojektowany zupełnie od nowa. W aplikacji znajduje się Blik i Android Pay (chociaż na niego korzystający z programu muszą poczekać do końca pierwszego kwartału 2018 r). Bank projektując aplikację, kierował się założeniami MVP, czyli Minimal Viable Product. 


Co oferuje GOmobile ?

 

Aplikację umożliwia realizowanie najważniejszych operacji. Jak zapewniają przedstawiciele banku, kluczowa w programie ma być wygoda korzystania z aplikacji i tak zwany user experience. Bank chce trafić nie tylko do młodych ludzi, ale i starszych klientów. 

 

Poza podstawowymi funkcjami, jak np. zlecanie przelewów, zakładanie lokat, klienci mogą logować się za pomocą odcisku palca, spersonalizować ekran główny czy zdefiniować 5 ulubionych odbiorców i dodać ich na ekranie głównym (jeszcze przed zalogowaniem). Co więcej mogą wchodzić w interakcję z aplikacją gestami, ale i wyświetlać widgety, które będą informowały o stanie konta przed zalogowaniem (kwotowo lub procentowo). W programie GOmobile znalazła się również skrzynka na wiadomości z banku.

 

Źródło: www.bgzbnpparibas.pl

 

Źródło: www.bgzbnpparibas.pl

 

Źródło: www.bgzbnpparibas.pl

 

Bank ma w planach wdrożenie biometrii twarzy. Korzystanie z aplikacji jest darmowe.

 

Jak zainstalować aplikację ?

 

1. Wystarczy wejść w App Store lub Google Play i pobrać aplikację GOmobile
2. Po zainstalowaniu należy wpisać swój numer klienta
3. Zdefiniować swój kod PIN i zatwierdzić go kodem, który dostaniemy wiadomością SMS

 

BGŻ BNP Paribas planuje również uruchomienie nowej bankowości internetowej w wersji RWD. Na razie nie chce jednak deklarować terminów. 

 

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

 

  • Czy aplikację GOmobile można zainstalować na każdy telefon komórkowy ?

 

Aplikację GOmobile można zainstalować na telefonach komórkowych z systemem Android i iOS. Dla systemu Android w wersjach od 5.X a dla iOS w wersjach 10.X.

 

  • Czy mogę korzystać z aplikacji GOmobile za pomocą przeglądarki na moim komputerze ?

 

Niestety, nie ma możliwości korzystania z bankowości mobilnej GOmobile za pośrednictwem komputera. Aplikacja GOmobile została przygotowana tylko dla telefonów komórkowych.

 

  • Czy widgety przechowują login i hasło na telefonie ?

 

Nie - widget nie przechowuje na telefonie loginu ani hasła do aplikacji.

 

  • Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę aktywować aplikację ?

 

Aplikacja może być aktywna na 5 urządzeniach jednocześnie. Jeśli klient posiada aplikację aktywną na pięciu urządzeniach i chce ją aktywować na kolejnym urządzeniu, najpierw musi zdezaktywować i usunąć jedno z nich w systemie [email protected]

 

  • Jak dezaktywować GOmobile ? 

 

Należy zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej [email protected] (Mój Profil-> Aplikacja Mobilna), zablokować a następnie usunąć wybrane urządzenie. 

 

  • Czy bankowość mobilna jest dostępna na tabletach ?

 

Aplikacja nie jest dostępna na tabletach, ze względu na to, że jest przystosowana do telefonów komórkowych.

 

  • Jaki jest limit dzienny dla pojedynczej transakcji wykonywanej poprzez GOmobile ?

 

Limit dzienny dla pojedynczej transakcji, zlecanej za pośrednictwem aplikacji mobilnej, wynosi 5000 zł oraz 1000 zł dla przelewu przed zalogowaniem.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Korzystając z aplikacji bankowości mobilnej warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i nie udostępniać swojego urządzenia oraz poufnych danych do logowania osobom trzecim. Co więcej, powinno się blokować telefon komórkowy przy użyciu hasła/kodu PIN/znaku graficznego czy dodatkowego kodu PIN zabezpieczającego na karcie SIM.

 

Istotne jest też instalowanie aplikacji, które pochodzą z oficjalnych źródeł - GooglePlay, AppStore.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY