Coraz więcej wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej

Coraz więcej wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej

author
Alicja Uzarowicz
02 maja 2020

W najnowszym komunikacie na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pojawiła się informacja o liczbie wniosków, jakie przedsiębiorcy złożyli w ramach tarczy antykryzysowej. O wsparcie zawnioskowało już ponad 2 miliony przedsiębiorców i łącznie otrzymali oni wsparcie w wysokości 1,2 mld zł.

Swój najnowszy komunikat Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poświęciło ilości wniosków, jaką złożyli przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej. Z prośbą o pomoc zgłosiło się już ponad 2 miliony firm, a części z nich już przyznano dofinansowanie w łącznej kwocie 1,2 mld zł.

"

Firmom na ochronę miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przyznano już 1,2 mld złotych. Z kolei łączna kwota udzielonych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców to 482 mln zł

– powiedziała Marlena Maląg, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, cytowana w komunikacie.

Sprawdź także: Oszustwo na tarczę antykryzysową

Jaką formę pomocy wybierają najczęściej przedsiębiorcy wnioskujący o wsparcie? Jest to zwolnienie z obowiązku opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ramach tego środka pomocowego zwolnienie może objąć nawet trzy miesiące. Tego rodzajów wniosków wpłynęło już 1,2 mln.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Jakich wniosków przedsiębiorcy składają najwięcej?

Kolejne 50,6 tys. wniosków obejmowało skorzystanie z możliwości rozłożenia składek bądź ich odroczenia. Właściciele firm wnioskowali również 14,4 tys. razy o jeszcze inny rodzaj wsparcia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przeznaczeniem tych środków ma być ochrona miejsc pracy.

Sprawdź także: Tarcza antykryzysowa 2.0

Łączna kwota wsparcia, jakiego udzieliły polskie organy administracji publicznej, to już 1,2 mld złotych. Które regiony otrzymały najwyższe wsparcie? Firmy ze Śląska uzyskały aż 400 mln złotych na ten cel. W dalszej kolejności znalazły się Dolny Śląsk (165 mln zł) i Podkarpacie (87,7 mln zł).

"

Do powiatowych urzędów pracy złożono 345,6 tys. wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców. Do piątku rozpatrzono pozytywnie 96,4 tys. wniosków o pożyczkę na łączną kwotę 482,1 mln zł (w tych wnioskach o pożyczkę ujęto ponad 195 tys. pracowników)

– czytamy w najnowszym komunikacie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Postojowe już na kontach wielu Polaków

Warto dodać, że po dodaniu przez rząd zmian w programie ochronnym, większa ilość mikrofirm może starać się o wsparcie. A mianowicie zlikwidowano jedno z kryterium starania się o pomoc. Dotychczas firma musiała zatrudniać pracowników obecnie lub w przeszłości, by móc pozyskać pożyczkę na wyżej omówionych zasadach.

O świadczenie postojowe zawnioskowało z kolei 341 tys. osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz 53 tys. zleceniobiorców. Tego rodzaju wynagrodzenie wynosi 2 080 zł, czyli 80 proc. minimalnej krajowej płacy. Do piątku 24 kwietnia pomoc w łącznej wysokości 340 mln zł trafiła na konta wnioskodawców.

"

Te liczby pokazują z jednej strony jak ważne i potrzebne było wprowadzenie tarczy antykryzysowej, a z drugiej strony dowodzą, że poszczególne instrumenty tarczy działają, a pieniądze trafiają na konta zainteresowanych

– dodała Marlena Maląg.


Źródła:
https://www.gov.pl/web/rodzina/ponad-2-miliony-wnioskow-o-wsparcie-z-tarczy-antykryzysowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Białogardzie
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Białogardzie

Ile będzie kosztować waloryzacja rent i emerytur w 2020?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 lipca 2019

Ile będzie kosztować waloryzacja rent i emerytur w 2020?

Pożyczki bez BIK Iława
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
26 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Iława

Jak zastrzec kartę w Banku BPS?
Banki
author
Patryk Byczek
16 października 2017

Jak zastrzec kartę w Banku BPS?

Porównaj