Wonga Polska sygnatariuszem Karty Różnorodności
Karta Różnorodności to zobowiązanie, które wprowadza do firmy między innymi politykę równego traktowania wszystkich pracowników. Wonga Polska została Sygnatariuszem Karty w grudniu.
Instytucje, które zdecydują się podpisać Kartę Różnorodności, muszą działać na rzecz spójności i równości społecznej. Ich zadaniem jest wprowadzenie polityki równego traktowania wszystkich zatrudnionych oraz promowanie i upowszechnianie jej wśród wszystkich interesariuszy organizacji.
Do tej pory w inicjatywę zaangażowało się już ponad 160 podmiotów z całej Polski. Sygnatariuszem Karty została również Wonga Polska.
Sprawdź, najlepsze pożyczki na raty
Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa, która jest wspierana przez Komisję Europejską, realizowana w takich krajach Unii Europejskiej jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Do Polski trafiła w 2012 roku dzięki Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem Karty jest wyeliminowanie dyskryminacji w miejscach pracy.
Tomasz Fedyna, członek zarządu Wonga Polska, wyjaśnia, że firma pożyczkowa ceni równe traktowanie wszystkich pracowników, niezależnie od ich pochodzenia, płci, wyznania, czy stanowiska.
– Od lat dążymy do całkowitego wyeliminowania dyskryminacji w naszym środowisku pracy. Podpisanie Karty Różnorodności jest dodatkowym potwierdzeniem tych działań – mówi.
Do programu może przystąpić każda firma, organizacja oraz jednostka administracji publicznej, a udział w projekcie jest darmowy.
Wonga to firma finansowa, która specjalizuje się w krótkoterminowych i ratalnych pożyczkach online. Pierwsza strona internetowa wonga.com wystartowała w Wielkiej Brytanii w 2007 roku. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w kilku krajach na trzech kontynentach.
Dodaj komentarz