Mastercard wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Firma po raz szósty organizuje akcję #MastercardGrazWOSP na twitterze. Za każdy pierwszy tweet lub retweet okraszony tym hasztagiem Mastercard przekaże 5 złotych na rzecz WOŚP.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 11.01.2019
Udostępnij:

Mastercard szósty rok z rzędu wspomoże doroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcji „Mastercard gra dla WOŚP” na twitterze cieszy się coraz większą popularnością.

Pieniądze dla WOŚP

Mastercard poinformowało, że za każdy opublikowany tweet oraz retweet przez konkretnego Użytkownika twittera z hasztagiem #MastercardGrazWOSP WOŚP otrzyma 5 złotych. Akcja będzie obowiązywała 00:00 do 23:59 13 stycznia 2019 roku.

W zeszłym roku w wydarzeniu Mastercard udział wzięło 32 851 postów, co oznaczało ich wzrost o 2000 względem roku poprzedniego. Hasztag obowiązujący tego dnia był najpopularniejszym oznaczeniem w Polsce, lecz zdobył uznanie również na świecie. Łączna liczba zeszłorocznych tweetów w przełożeniu na pieniądze to 164 255 złotych. Ten wynik również okazał się wyższy, o blisko 10 000 złotych, względem tego z 2017 roku.

Mastercard od początku organizowania akcji, czyli 2014 roku, zebrał dla WOŚP ponad 800 000 złotych.

Wirtualne wsparcie dla WOŚP

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, WIelką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko dzięki „eSkarbonkom”, czyli wirtualnym puszkom, które niegdyś można było zobaczyć wyłącznie w rękach wolontariuszy na polskich ulicach. Do „eSkarbonek” pieniądze można wpłacać do najbliższej niedzieli 13 stycznia. Każda wpłata na rzecz WOŚP dokonana za pomocą wirtualnej puszki zostanie odzwierciedlona serduszkiem na głównej stronie eSkarbonki. Każde serce można podpisać lub pozostawić anonimowe.

Wielka licytacja legendarnego samochodu

Mastercard wraz z braćmi Collins postanowili w tym roku stworzyć w platformie Allegro aukcję, która dotyczy samochodu marki Rolls-Royce, model Silver Shadow z 1975 roku. Pojazd został odrestaurowany, wyremontowany oraz stuningowany przez znanych w Polsce przedsiębiorców. Zebrane podczas licytacji pieniądze zostaną wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoba, która wygra aukcje, oprócz samochodu otrzyma również nagrodę niespodziankę od firmy Mastercard.

Komentarze