Współpraca Alior Banku z fundacją Zaczytani.org

Współpraca Alior Banku z fundacją Zaczytani.org

author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2019

Alior Bank nawiązał współpracę z fundacją Zaczytani.org w celu promowania czytelnictwa w Polsce. Strategiczna współpraca pozwoli bankowi rozwinąć swoje działania w zakresie wolontariatu. Fundacja natomiast zyska partnera Zaczytanych Bibliotek, Wielkiej Zbiórki Książek, a także innych książkowych projektów.

Przygoda między Alior Bankiem a fundacją Zaczytani.org rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Główną misją wspólnych działań jest edukacja społeczne i promocja czytelnictwa w naszym kraju. Działania w zakresie czytelnictwa i języka polskiego nie są obce dla Alior Banku. Instytucja od czterech lat wspiera Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Działania prowadzone z fundacją Zaczytani.org w zeszłym roku zakończyły się ogromnym sukcesem. Bank, dzięki zorganizowanej zbiórce książek, udostępnił wielu hospitalizowanym osobom dostęp do literatury. Dodatkowo instytucja przeprowadziła ponad 100 godzin warsztatów czytelniczych dla blisko 500 dzieci przebywających w szpitalach. We współpracy z bankiem powstała również Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej.

Współpraca strategiczna

Rozpoczęta w zeszłym roku współpraca okazała się być długofalowymi działaniami. Pasja i energia zaangażowanych w projekt osób w połączeniu z wyższą kulturą Alior Banku zbudowały przedsięwzięcie, które łączy biznes z organizacją pożytku publicznego. Strony poinformowały, że Alior Bank został partnerem biznesowym fundacji Zaczytani.org na rok 2019, natomiast fundacja została strategiczną organizacją NGO dla Alior Banku.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Zaczytani.org nasi pracownicy przekonują się, że książki mają walory terapeutyczne oraz ogromny wpływ na kształtowanie postaw i zachowań. Poprzez uczestnictwo w warsztatach z bajkoterapii wolontariusze Alior Banku nie tylko pomagają podopiecznym szpitali, ale wykorzystują nabyte umiejętności także w gronie swoich bliskich” – mówił cytowany w komunikacie koordynator wolontariatu w Alior Banku, Wojciech Grabiec.

W roku bieżącym fundacja Zaczytani.org wyszkoli kolejnych wolontariuszy, którzy będą bajkoedukatorami oraz biblioedukatorami. Wolontariusze będą:

czytać dzieciom i osobom dorosłym,
prowadzić warsztaty dla podopiecznych domów opieki i placówek medycznych.

Dodatkowo dzięki współpracy Alior Bank stworzy trzy nowe Zaczytane Ławki. Ponadto instytucja będzie partnerem Wystaw Zaczytanych Ławek w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. W planach jest również stworzenie dziesięciu Zaczytanych Bibliotek na terenie całego kraju.

Wielka Zbiórka Książek w placówkach Alior Banku

Wielka Zbiórka Książek rozpoczęła się w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia 2019 roku. Wydarzenie potrwa do 26 maja 2019 roku i obejmie 74 miast. Wielka Zbiórka Książek była organizowana do tej pory w 7 największych polskich miastach. Tegoroczna edycja jest pierwszą tak szeroko poprowadzoną edycją. Alior Bank poprowadzi zbiórkę książek w ponad 100 oddziałach na terenie całej Polski.

W trakcie poprzednich edycji dostawaliśmy zapytania czy planujemy rozszerzyć akcję i stworzyć punkty zbiórek poza 7 głównymi miastami. W tym roku zbiórka obejmie niemalże cały kraj dzięki wsparciu Alior Banku – naszego partnera strategicznego oraz jego pracownikom, którzy koordynują zbiórki książek w wybranych oddziałach Banku” – mówiła cytowana w komunikacie prezes Fundacji Zaczytani.org, Agnieszka Pawlak.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Alior Bank uczestniczy w tak potrzebnej inicjatywie jak Wielka Zbiórka Książek. Liczę, że dzięki zaangażowaniu naszych oddziałów i ich pracowników, zebranych zostanie znacznie więcej książek niż w zeszłych latach, a podopieczni placówek medycznych i opiekuńczych zyskają jeszcze lepszy dostęp do ciekawych lektur” – mówił prezes zarządu Alior Banku, Krzysztof Bachta.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.


Źródło:

Alior Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Śliwicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 października 2019

PKO BP w Śliwicach

Spowolnienie gospodarcze największym zagrożeniem dla Polski
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 września 2019

Spowolnienie gospodarcze największym zagrożeniem dla Polski

Santander Consumer Bank Tczew
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
04 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Tczew

Ranking kredytów samochodowych – kwiecień 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 kwietnia 2020

Ranking kredytów samochodowych – kwiecień 2020

Mieszkanie Plus niewypałem? Oddano niespełna tysiąc lokali
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 stycznia 2020

Mieszkanie Plus niewypałem? Oddano niespełna tysiąc lokali

PKO BP w Tuliszkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 października 2019

PKO BP w Tuliszkowie

Porównaj