Zdalne potwierdzanie tożsamości dzięki mojeID w Getin Banku
Getin Bank poinformował w komunikacie prasowym, ze Klienci instytucji mogą już potwierdzać swoją tożsamość w usługach publicznych w sposób zdalny, dzięki usłudze mojeID, którą zarządza Krajowa Izba Rozliczeniowa. Sprawdzamy szczegóły.
Należy zaznaczyć, że Getin Bank umożliwił swoim Klientom korzystanie z rozszerzonej wersji usługi mojeID. Klienci banku mogą wykorzystywać rozwiązanie do uzyskania zdalnego dostępu do urzędów oraz systemów administracji publicznej, na przykład:
– Internetowego Konta Pacjenta,
– ePUAP,
– biznes.gov.pl,
– praca.gov.pl,
oraz możliwe jest założenie Profilu Zaufanego.
mojeID w Getin Banku
Getin Bank wprowadził do swojej oferty usługę dostarczaną przez KIR już w grudniu 2020 roku. Była to jednak wersja, która pozwalała na korzystanie za pośrednictwem z mojeID z usług komercyjnych, oferowanych przez dostawców z branży ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, telekomunikacyjnej, energetycznej czy gier losowych. Obecnie usługę rozszerzono o możliwość uzyskania dostępu do administracji publicznej, dzięki integracji z Węzłem krajowym (login.gov.pl) oraz Profilem Zaufanym.
W ramach rozwoju cyfrowych usług oferowanych naszym klientom, zwracamy szczególną uwagę na wykorzystywanie nowoczesnych, bezpiecznych i powszechnych rozwiązań. Dotychczasowe wdrożenie we współpracy z KIR usługi mojeID w obszarze komercyjnym spotkało się z bardzo dobrym odbiorem przez naszych klientów. Rozszerzenie możliwości wykorzystania zdalnego potwierdzania tożsamości w usługach administracji publicznej, w tym zakładania i wykorzystania Profilu Zaufanego, znacznie ułatwi realizację wszelkich czynności wykonywanych online w relacji z administracją publiczną. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią tę usługę i będą z niej chętnie korzystać.
– mówił cytowany w komunikacie Wojciech Tomasik, Członek Zarządu Getin Noble Banku.
Getin Bank sesje Elixir
Getin Bank – infolinia
Getin Bank – kod SWIFT
Ponadto usługa mojeID umożliwia także zdalne potwierdzenie tożsamości z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Rozszerzona w Getin Banku możliwość zapewnia wszelkie standardy bezpieczeństwa, a także zgodność z panującymi aktualnie regulacjami w obszarze identyfikacji elektronicznej. W bieżącym roku mojeID wyróżniono „Teraz Polska”.
Z mojeID już teraz może korzystać 14 mln użytkowników bankowości elektronicznej, a z czasem liczba ta będzie dalej rosnąć. Nasze rozwiązanie jest uniwersalne, bo może być wykorzystane w wielu przypadkach: przy przedłużaniu umowy z dostawcą energii, sprzedaży polisy ubezpieczeniowej, potwierdzaniu pełnoletniości oraz właśnie w usługach publicznych. Przykładowo, mojeID jest jedną z metod zdalnego potwierdzania tożsamości przy rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Możliwie szerokie upowszechnianie tej usługi pozwala na równomierny rozwój cyfrowej gospodarki w obszarze komercyjnym, jak i w administracji publicznej.
– mówił cytowany w komunikacie Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR.
Krajowa Izba Rozliczeniowa
Krajowa Izba Rozliczeniowa działa od 1992 roku i jest obecnie najważniejszym podmiotem polskiej infrastruktury systemu płatniczego. KIR dostarcza rozwiązania najwyższej jakości, które zaspokajają oczekiwania i potrzeby sektora płatniczego oraz bankowego. Dodatkowo też świadczy kompleksowe usługi rozliczeniowe. Instytucja działa w oparciu o wykorzystywanie najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które poszerzają ofertę banków w Polsce. Instytucja działa na podstawie artykułu 67 ustawy o Prawie bankowym.
KIR operuje zarządza systemami:
– Elixir,
– Express Elixir,
– Euro Elixir,
– Paybynet.
Z ofertę instytucji korzystają banki, administracja publiczna, przedsiębiorstwa, firmy z sektora e-commerce. Krajową Izbę Rozliczeniową powołał Związek Banków Polskich, Narodowy Bank Polski oraz 16 banków.
Ponadto Izba opiera swoją działalność na czterech filarach:
– zapewnianie niezawodnych oraz kompletnych rozliczeń zarówno w złotówkach, jak i euro,
– dostarczanie usług, które wspierają płatności bezgotówkowe,
– dostarczanie badań rozwoju i usług wspólnych dla sektora bankowego,
– zapewnienie dostarczenia usług, które wspierają sektor bankowy podczas uczestnictwa w programach administracji publicznej.
Getin Bank
Getin Bank powstał w 2004 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Instytucja kieruje swoją ofertę od małych i średnich firm, dużych korporacji, wspólnot mieszkaniowych oraz Klientów indywidualnych. Bank obsługuje może obsługiwać swoich Klientów w ponad 400 oddziałach własnych i franczyzowych oraz poprzez bankowość internetową i mobilną. Ponadto dostępne są równie punkty samoobsługowe Getin Point oraz bardzo wielu pośredników. Z usług Getina korzysta ponad 2 400 000 Klientów. Prezesem zarządu jest Artur Klimczak.
źródło: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/klienci-getin-noble-banku-moga-juz-zdalnie-potwierdzac-tozsamosc-w-uslugach-publicznych-za-pomoca-mojeid-uslugi-zarzadzanej-przez-kir.html
Dodaj komentarz