Agregator kont w Alior Banku

Agregator kont w Alior Banku

author
Patryk Byczek
29 maja 2020

Alior Bank w najnowszym komunikacie poinformował, że 28 maja 2020 roku instytucja udostępni swoim Klientom agregator kont. Oznacza to, że z poziomu bankowości elektronicznej Alior Banku Klienci będą mogli podglądać rachunku osobiste posiadane w innych bankach.

Nowości wprowadzane przez Aliora to kolejne wdrożenie wykorzystujące możliwości, jakie daje otwarta bankowość. Pierwszą dużą zmianą było wdrożenie uproszczonego procesu kredytowego.

Mocną stroną Alior Banku jest szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Nowe technologie, w tym wykorzystanie możliwości otwartej bankowości, pozwolą nam osiągnąć ambitne cele strategii „Więcej niż bank”. Chodzi o wsparcie naszych klientów w codziennych, także pozafinansowych działaniach. Mamy wszelkie potrzebne do tego zasoby: zespół ekspertów, nowoczesną platformę technologiczną umożliwiającą elastyczne i sprawne wdrożenia, a także ekosystem partnerów fintechowych, dostarczających nam najnowsze rozwiązania.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Agregator kont w Alior Banku

Możliwość korzystania z podglądu kont w różnych bankach z poziomu bankowości Alior Online jest rozwiązaniem zarówno wygodnym, jak i bardzo praktycznym. Nowo wprowadzone rozwiązanie jest skierowane do ponad połowy Klientów korzystających z bankowości online, którzy są właścicielami kilku rachunków w kilku różnych bankach.

Otwarta bankowość daje nam szansę oferowania klientom nowych usług odpowiadających na ich codzienne potrzeby. Agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i transakcji z wielu banków w jednym miejscu. Klient decyduje, które rachunki z innych banków chce dodać lub usunąć z pulpitu bankowości online Alior Banku.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku odpowiadający za segment klienta indywidualnego, a także realizację strategii otwartej bankowości.

Klienci z poziomu bankowości elektronicznej Alior Online mają dostęp do podglądu rachunków w następujących bankach:

– Banku Pekao,
– ING Banku Śląski,
– mBanku,
– Millenium,
– PKO BP,
– Santander Bank Polska.

W przyszłości do oferty dołączą kolejne instytucje,


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-05-28-alior-bank-udostepnia-agregator-kont.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Branża budowlana ma 3,8 mld długów
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
25 lutego 2017

Branża budowlana ma 3,8 mld długów

Co to jest e-Sąd ?
Porady
autor wpisu
Emilia
06 lutego 2017

Co to jest e-Sąd ?

Pomoc frankowiczom budzi wątpliwości Polaków
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
20 lutego 2019

Pomoc frankowiczom budzi wątpliwości Polaków

Kasa Stefczyka Sieradz
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Sieradz

Inspektorat ZUS w Pyrzycach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Pyrzycach

Zgoda KNF na powołanie nowego prezesa Pekao S.A.
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 lutego 2020

Zgoda KNF na powołanie nowego prezesa Pekao S.A.

Porównaj