Współpraca PKO BP z Politechniką Warszawską

Współpraca PKO BP z Politechniką Warszawską

author
21 lutego 2019

Bank PKO BP poinformował o pierwszej inicjatywie w Polsce, w której bank łączy siły z uczelnią w celu nauczania o cyberbezpieczeństwie. „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa” to przedmiot znajdujący się w planie zajęć na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty i wykłady prowadzą eksperci banku PKO Banku Polskiego, których codziennym zajęciem jest walka z zagrożeniami w Internecie. To właśnie oni będą dzielić się wiedzą i zdobytym doświadczeniem ze studentami.

Braki w branży

Z najnowszych danych wynika, że w 2021 roku rynek pracy będzie potrzebował przeszło 3 500 000 specjalistów związanych ściśle z cyberbezpieczeństwem. Niedobór ekspertów dotyczy również sektora bankowego oraz IT. To właśnie dlatego PKO Bank Polski wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia programu zajęć. Mają one poruszać zagadnienia odnośnie:

monitorowania zagrożeń,
reagowania na zagrożenia,
tworzenia bezpiecznych rozwiązań.

Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim, Piotr Kalbarczyk mówił, że: „Jako największy bank w Polsce i technologiczny lider sektora czujemy szczególną odpowiedzialność za kreowanie trendów i wspieranie działań na rzecz cyberbezpieczeństwa. Jednym z kluczowych wyzwań dla firm i instytucji jest zabezpieczenie przed atakami z zewnątrz. W naszej pracy stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Chcemy dzielić się wiedzą i najlepszymi praktykami przygotowując przyszłych specjalistów do wyzwań, jakie będą przed nami stały”.

Pierwsze zajęcia na Politechnice Warszawskiej

W oficjalnym komunikacie bank poinformował, że w pierwszym semestrze w zajęciach weźmie udział 15 studentów z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Studenci na zajęciach dowiedzą się jak:

monitorować infrastrukturę firmową,
skutecznie wykrywać zagrożenia,
analizować złośliwe oprogramowanie,
przeprowadzić testy penetrujące oprogramowanie.

Aby jak najbardziej przybliżyć studentom temat dostaną oni do prowadzenia swoją wirtualną firmę. Studenci w grupach będą ćwiczyć wykrywanie i odpieranie ataków oraz znajdowanie podatności w aplikacjach.

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt mówił, że: „Politechnika Warszawska zapewnia edukację kompletną, a zarazem odpowiednio sprofilowaną do wymagań współczesnego świata, w którym bezpieczeństwo należy rozpatrywać wielopoziomowo. Wiedza i umiejętności nabyte w naszej Uczelni, rozwijane przy współpracy z partnerami biznesowymi pozwolą przyszłym absolwentom na stosowanie dobrych praktyk, zarówno w miejscu pracy, jak i w cyberprzestrzeni”.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec 2017 roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Coraz mniej bankomatów
Wpisy
author
05 maja 2018

Coraz mniej bankomatów

Narodziny dziecka zgłosimy przez Internet
Wpisy
author
25 kwietnia 2017

Narodziny dziecka zgłosimy przez Internet

mBank placówki w Gliwicach
Oddziały
author
05 lutego 2019

mBank placówki w Gliwicach

Kredyt konsolidacyjny Łomża
Kredyty miasta
author
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Łomża

ING Bank Śląski w Ustroniu
Oddziały
author
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Ustroniu

Co trzeci Polak bez oszczędności
Blog
author
04 listopada 2017

Co trzeci Polak bez oszczędności