Najczęściej komentowane
Konkurs Kongresu Regulacji Rynków Finansowych FinReg 2019
Kongres FinReg 2019 poprzedzony jest konkursem Call for Papers. Najwyżej ocenione prace będą odczytane w trakcie jednej sesji drugiego dnia kongresu.
Call for papers – FinReg 2019
Konkurs Call for papers, poprzedzający tegoroczną konferencję naukową Kongresu Regulacji Rynków Finansowych FinReg 2019, ma na celu zebranie najciekawszych:
- artykułów problemowych,
- analiz porównawczych,
- wyników badań empirycznych,
- studiów przypadków,
- komentarzy.
Konferencja odbędzie się w dniach 17 i 18 października 2019 roku. Teksty konkursowe trzeba jednak nadesłać odpowiednio wcześniej.
Call for papers 2019 – zgłoszenia
Teksty przesyłamy na adres e-mail: [email protected].
Maksymalny termin zgłoszeń: 8 września 2019 roku.
Jak wskazano na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, “najwyżej ocenione papers będą zaprezentowane i przedyskutowane na konferencji naukowej Kongresu, która odbędzie się w 18 października 2019 r. w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego”.
Najlepsze prace zostaną również poddane recenzji, a następnie opublikowane w czasopismach naukowych (między innymi wydawnictwa CH Beck Polska, które jest patronem Kongresu FinReg 2019).
Rada Naukowa wskazała tematy, które są rekomendowane do podjęcia przez naukowców ze względu na to, iż są aktualnie ważnymi problemami dla rynków finansowych. Zagadnienia te to:
Call for papers 2019 – zagadnienia
- Rola regulacji finansowych w rozwoju rynku finansowego w Polsce. Regulacje finansowe służące odbudowie zaufania do państwa i rynków.
- Koncepcje i praktyka specjalistycznego sądu ds. rynku finansowego.
- Regulacje nowych technologii w finansach – tokenizacja aktywów, libra, robo-doradcy, etc.
- Regulacyjne uwarunkowania rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Reforma regulacji oferty publicznej i obrotu papierami wartościowymi.
- Procesy legislacyjne regulacji finansowych.
- Polityka antykorupcyjna – przeciwdziałanie korupcji i nadużyciom pokrewnym.
- Doktryna i praktyka nadzoru makroostrożnościowego (macroprudential).
- Problem odpowiedniości i adekwatności usług finansowych do potrzeb konsumenta (misselling). Ochrona konsumenta a stabilność i bezpieczeństwo rynku finansowego.
Źródło: https://www.knf.gov.pl/aktualnosci?articleId=66655&p_id=18
Kongres jest wspaniałą okazją do zaprezentowania wyników najnowszych badań prowadzonych przez jednostki naukowe i ekspertów prawa i ekonomii, przed audytorium dużo szerszym niż tylko środowisko naukowe.
Wychodzimy tym naprzeciw potrzebom tak polskich instytucji finansowych i regulacyjnych, jak i polskiej nauki, przybliżając efektywnie jej wyniki badań – praktyce.
Kongresy FinReg poprzedzone są konkursem Call for Papers, w którym najwyżej ocenione prace są prezentowane w trakcie sesji II dnia kongresu. Podobnie jak w latach poprzednich, materiały i referaty z dyskusji w trakcie Kongresu zostaną utrwalone w publikacji pokonferencyjnej.
Gorąco zachęcam do współpracy, rejestracji i udziału, tak w konkursie, jak i w obradach Kongresu, oraz do promocji Państwa osiągnięć – wskazuje dr Wojciech Rogowski w komunikacie cytowanym na oficjalnej stronie Instytutu Allenharda.
Źródło:
https://www.knf.gov.pl/aktualnosci?articleId=66655&p_id=18
Dodaj komentarz