Złoty Listek CSR dla Banku Millennium

Złoty Listek CSR dla Banku Millennium

author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Bank Millennium poinformował w komunikacie o zdobytym wyróżnieniu, jakim jest Złoty Listek CSR. Tym samym bank awansował to grupy firm, których działania CSR są oceniane najwyżej. Warto wspomnieć, że Bank Millennium w przeszłości pięciokrotnie zdobył Srebrny Listek CSR.

Listki CSR to bardzo wyjątkowe nagrody, które wręczane są firmom, które w swojej codziennej działalności implementują i dbają o zachowanie najwyższych standardów odpowiedzialności społecznej. Mowa o firmach posiadających systemy zarządzania etyką, angażują się społecznie oraz wdrażają działania będące odpowiedzią na potrzeby zarówno Klientów, jak i pracowników. Dodatkowo chodzi o firmy, które minimalizują swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Działania CSR w strategii Banku Millennium

Bank Millennium realizowane działania CSR ma wpisane w swoją strategię biznesową. Działania ten dotyczą trzech głównych grup:

– Klientów,
– pracowników,
– społeczności.

Celem Banku w odniesieniu do Klientów jest minimalizowanie barier zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, w dostępie do usług bankowych i pozabankowych, na przykład w e-administracji. Instytucja ponadto stawia na rozwój rozwiązań mobilnych, umożliwiających korzystanie w dowolnym czasie i miejscu z usług finansowych. Jednocześnie dostosowuje także posiadane w ofercie usługi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wdrażane ułatwienia dotyczą obszarów:

– bankomatów,
– sposobu obsługi,
– serwisu telefonicznego, 
– strony internetowej,
– ułatwień w dostępie do oddziałów.

Należy wiedzieć, że wszystkie bankomaty oraz blisko 70% oddziałów Banku Millennium są dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych.

Listki CSR Polityki

W roku bieżącym odbyła się dziewiąta edycja przyznawania Listków CSR Polityki. Tygodnik Polityka we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą doradczą Deloitte, na podstawie nadesłanych ankiet wyróżnili najbardziej zaangażowane i odpowiedzialne społecznie firmy. W ankietach znajdowały się pytania odnoszące się do:

– dbałości o Klienta,
– ładu korporacyjnego, 
– ochrony środowiska,
– praw człowieka,
– uczciwości biznesowej,
– zaangażowania społecznego,
– zachowań wobec pracowników.

Złote Listki CSR, podobnie jak Bank Millennium, przyznawane są firmom, dla których kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, jest realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000.

Programy CSR realizowane dla osób pracujących w Banku Millennium dotyczą głównie:

– wspierania różnorodności w miejscu pracy,
– zapewnienia stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia,
– oferowania możliwości angażowania się w działania społeczne.

Programy realizowane przy pomocy Fundacji Banku Millennium skupiają się na dwóch obszarach:

– edukacji finansowej,
– wolontariacie pracowniczym.

Dodatkowo spółka wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG-Sustainable Development Goals). Dołączając do partnerstwa administracji rządowej i biznesu na rzecz działać SDG, Bank Millennium zapewnił zapowiedział prowadzenie czynności, szczególnie na rzecz edukacji i młodzieży. Bank realizuje ten cel w marach prowadzenia programu edukacji finansowej dzieci przedszkolnych „Finansowy Elementarz”, w którym instytucja przeszkoliła już 53 000 dzieci.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=bank-millennium-nagrodzony-z%25C5%2582otym-listkiem-csr-27.08.2020&news_articleId=28985065

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BGK nawiązał współpracę z bawarskim bankiem

Bank Gospodarstwa Krajowego nawiązał współpracę z regionalnym bankiem rozwoju LfA Förderbank Bayern. Kooperacja dwóch instytucji to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w Bawarii. Dzięki współpracy BGK z LfA będą oni mogli ubiegać się o środki na inwestycje i rozwój prowadzonych biznesów.

author
Halszka Gronek
29 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Alior Bank w Złocieńcu

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy oddziały i placówki w Złocieńcu – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
21 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Komornicy otrzymują fałszywe tytuły wykonawcze

Fałszywe wnioski egzekucyjne napływają do kancelarii komorniczych. Krajowa Rada Komornicza apeluje o wzmożoną ostrożność. W nieprawdziwych wnioskach oszuści podrabiają przede wszystkim tytuły wykonawcze, na które KRK zaleca zwracać szczególną uwagę.

author
Patryk Byczek
14 maja 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Głuchołazach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Głuchołazach ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Głuchołazy.

author
Patryk Byczek
16 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile Polacy wydają na węgiel?

Kantar TNS przeprowadził badanie, w którym przeanalizował wydatki Polaków na zakup węgla do celów grzewczych. Okazuje się, że szczególnie w ostatnim roku pogorszyła się sytuacja tej grupy badanych, między innymi ze wzgledu na rosnące ceny surowca.

author
Aneta Jankowska
01 lutego 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Alior Bank już z API

Jednym z wymogów stawianych przez wchodzącą w życie dyrektywę unijną PSD 2 jest udostępnianie przez każdy bank środowiska produkcyjnego API. W piątek 14 czerwca 2019 r. kryterium to spełnił Alior Bank, który udostępnił tego rodzaju platformę. Dzięki wprowadzeniu tego interfejsu podmioty typu TPP będą mogli dokonywać na kontach klientów banku określonych czynności.

author
Alicja Hirsekorn
19 czerwca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj