Zmiany w Radzie Nadzorczej Banku BNP Paribas

Zmiany w Radzie Nadzorczej Banku BNP Paribas

author
Patryk Byczek
30 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Bank BNP Paribas poinformował, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku powołało dwóch nowych członków Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas do trwającej kadencji RN instytucji.

Od 1 grudnia 2020 roku w Radzie Nadzorczej pojawi się Lucyna Stańczak-Wuczyńska, Dyrektor Regionalna EBOR odpowiedzialna za banki UE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Od 29 czerwca 2020 roku członkiem Rady Nadzorczej jest Vincent Metz, Dyrektor Zarządzający Regionem Ameryki Łacińskiej i Obszarem PF Inside w Grupie BNP Paribas.

Należy również dodać, że Monika Nachyła, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Banku, zrezygnowała z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień 30 listopada 2020 roku.

Vincent Metz – nowy członek Rady Nadzorczej

Vincent Metz posiada tytuł magistra, a zdobył go z zakresu ekonomii na Uniwersytecie Paryskim – École Politechnique. Dodatkowo posiada również tytuł magistra z zakresu czystej matematyki w École Normale Supérieure de Lyon. Jego kariera zawodowa zaczęła się w 1993 roku w spółce Compagnie Bancaire (od 1997 roku – Paribas). Zajmował wówczas stanowisko Dyrektora do spraw Modeli Finansowych w Departamencie Planowania i Rozwoju. Następnie w 1999 roku związał się z Grupą CETELEM, gdzie pracował jako:

– Dyrektor do spraw Rozwoju Zewnętrznego,
– Dyrektor do spraw Analiz CRM i Global B2C w Departamencie Sprzedaży,
– Dyrektor do spraw Planowania i Rozwoju w Departamencie Finansów.

W 2009 roku, pracując w BNP Paribas Personal Finance, Vincent Metz zajmował stanowisko Dyrektora do spraw Marketingu Produktów w Departamencie Sprzedaży i Marketingu. Jego kariera była kontynuowana w strukturach BNP Paribas Personal Finance, gdzie pełnił obowiązki, miedzy innymi:

– Dyrektora do spraw Analiz Marketingowych i Sterowania w Departamencie Sprzedaży i Marketingu,
– Zastępcy Dyrektora Departamentu Kluczowych Partnerów,
– Zastępcy CEO w Obszarze PF Inside.

Teraz, nowy członek Rady Nadzorczej BNP Paribas zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Obszarem Ameryki Łacińskiej i Obszarem PF Inside. Ponadto jest Członkiem Komitetu Wykonawczego BNP Paribas Personal Finance. Sprawuje nadzór nad BNP Paribas Personal Finance w sześciu krajach.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska – nowy członek Rady Nadzorczej

Lucyna Stańczak-Wuczyńska posiada tytuł magistra z ekonomii. rytu zdobyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na wydziale Finansów i Statystyki. Ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych Advanced European Studies w College of Europe w Brugii.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska od 1992 do 1996 roku pracowała w IBP Bank S.A. w obszarze bankowości korporacyjnej. Następnie w latach 1996-1997 dołączyła do Credit Lyonnais Bank Polska w obszarze corporate finance. Następnie w 1997 roku zajęła stanowisko Vice President w ABN Amro Bank Polska w Departamencie Finansowania Strukturalnego. W 2000 roku związała się z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, gdzie na początku jako Senior Bankier zajmowała się inwestycjami w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym. Od roku 2008, zajmowała się tym samym, lecz jako Dyrektor EBOR w Polsce. Lucyna Stańczak-Wuczyńska od 2014 roku mieszka w Londynie. Również od 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego EU Banks, Financial Institutions, regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

W trakcie swojej kariery, Lucyna Stańczak-Wuczyńska pełniła wiele funkcji w zakresie ładu korporacyjnego. Była członkiem rad nadzorczych, komitetów autyku i ryzyka, w:

– Alior Banku S.A.,
– Polkomtelu Sp. z o.o.,
– Polskich Inwestycjach Rozwojowych.

Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Erste Bank Hungary oraz członkiem Advisory Board Funduszu Private Equity Concordia 21.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/533922/nowi-czlonkowie-w-radzie-nadzorczej-banku-bnp-paribas

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Jeleniej Górze

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Jeleniej Górze.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Policyjna akcja Wielkanoc 2018

Policyjna akcja „Wielkanoc 2018” dobiegła końca. Świąteczne podróże Polaków były bardzo tragiczne w skutkach. W ciągu czterech dni zginęły dwadzieścia trzy osoby. Pomimo mniejszej ilości wypadków względem roku ubiegłego, bilans tegorocznych zdarzeń wciąż nie wygląda dobrze.

author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej

Jednym z największych banków detalicznych w Polsce jest Alior Bank. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Suchej Beskidzkiej – zobacz godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Wspólny kredyt gotówkowy

Jest wiele powodów, które motywują nas do wzięcia kredytu wspólnie z drugą osobą. Na czym w praktyce polega wzięcie wspólnego kredytu gotówkowego i jakie trzeba spełniać warunki, by taki kredyt otrzymać? Sprawdź ranking najlepszych ofert wspólnych kredytów.

author
Dominika Byczek
16 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Plebiscyt Złoty Bankier 2017

Złoty Bankier, to tytuł, o który zawalczą najlepsze banki. Internetowe głosowanie w plebiscycie jest już możliwe i potrwa do 2 kwietnia. Internauci mogą zagłosować m. in. w kategorii najlepszy spot reklamowy czy bank wrażliwy społecznie.  

author
Aneta Jankowska
14 marca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Ile zarabia edytor?

Wiele książek nie miałoby swojej końcowej formy, gdyby nie ciężka praca edytorów. To oni odpowiadają za poprawność i logikę tekstu. Sprawdzamy, ile zarabia taka osoba.

author
Sandra Tessmer
05 września 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Porównaj