Przez pandemię zwracamy uwagę na edukację finansową dzieci – badanie ING
ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym, że z badania przeprowadzonego przez Think Forward Initiative Grupy ING i partnerów projektu wynika, że prawie połowa rodziców uważa, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa zwróciła ich uwagę na edukację finansową dzieci.
Wielu ankietowanych łączy pracę zawodową z opieką nad dziećmi, które uczą się zdalnie w domu. 13% ankietowanych rodziców boi się utraty pracy lub zmniejszenia wymiaru etatu w związku ze zdalnym nauczaniem dzieci.
Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że polscy Uczniowie przez trzy ostatnie roku szkolnego 2019/2020 uczyli się z domów, zdalnie.Autorzy badania TFI zapytali rodziców tychże Uczniów o opinię na temat zdalnego nauczania. Jedna na trzy ankietowane osoby jest zdania, że w obecnych czasach zdalna edukacja była najlepszym możliwym rozwiązaniem zastosowanym w szkołach. Z drugiej strony prawie połowa badanych rodziców uważa, że nauczanie online było i jest złym pomysłem.
Ponad połowa, bo aż 68% respondentów uważa, że jednym z największych minusów jest utrata bezpośredniego kontaktu z kolegami i koleżankami. 63% badanych rodziców uważa, że zdalna nauka obniża poziom edukacji. Ostatnia grupa rodziców, bo aż 56% twierdzi, że w ramach zdalnego nauczania dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Z badania wynika również, że około jedna piąta rodziców – 22%, jest zadowolona z jakości zdalnej nauki pod względem nauczycieli i przygotowania infrastruktury. Ze statystyk można się dowiedzieć także, że 65% rodziców wskazuje, że połączenie zajęć online i offline byłoby najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem. Rodzice z tej grupy twierdzą, że w planie są przedmioty, które podczas prowadzenia przez Internet nie przynoszą zamierzanych efektów.
Jeden na trzech rodziców uważa, że zdalne lekcje pozytywnie wpływają na samodzielność i odpowiedzialność Uczniów, a poza tym pozwalają im skupić się na przyswajaniu wiedzy. Blisko połowa ankietowanych osób uważa, że obserwowanie zajęć szkolnych skłoniło ich do refleksji na temat edukacji finansowej dzieci.
Aż 67% rodziców uważa, że wiedzę na temat finansów u swoich dzieci muszą budować sami. Zaś 60% badanych twierdzi, że szkoły również powinny budować wiedzę o finansach i kłaść nacisk na obszar zarządzania swoimi pieniędzmi.
ING Bank Śląski
Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.
źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/559540/w-wyniku-pandemii-zwracamy-uwage-na-edukacje-finansowa-dzieci
Dodaj komentarz