Zmiany w zarządzie Banku Pekao

Zmiany w zarządzie Banku Pekao

author
Patryk Byczek
07 marca 2019

Rada Nadzorcza Banku Pekao pod przewodnictwem Pawła Surówki powołała na stanowiska członków zarządu Piotra Wetmańskiego i Grzegorza Olszewskiego.

Kadencja Piotra Wetmańskiego rozpoczęła się 7 marca bieżącego roku, natomiast Grzegorza Olszewskiego rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku.

Kariera nowych członków zarządu

Grzegorz Olszewski

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania/Polish Open University na kierunku Zarządzanie Finansami. Z sektorem finansowym związany jest od 2008 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Contact Center Banku Millennium. Kolejne stanowiska dotyczyły obsługi Klienta kredytowego oraz oszczędnościowo-inwestycyjnego.

Od 2010 roku związany z Alior Bankiem, gdzie dwa lata później objął stanowisko dyrektora do spraw sprzedaży produktów inwestycyjnych w Biurze Maklerskim Alior Banku. Był obecny podczas wdrażania platformy Alior Trader, Doradztwa Inwestycyjnego w private bankingu oraz oddziałach detalicznych. Brał również udział w projekcie IPO Alior Banku.

W 2016 roku przeszedł do AgioFunds TFI, gdzie zajmował stanowisko dyrektora departamentu sprzedaży i marketingu.

Od końcówki 2017 roku związał się z Grupą PZU, w której jako dyrektor był odpowiedzialny za biuro sprzedaży produktów inwestycyjnych. W tym samym okresie objął kierownictwo nad projektem, podczas którego odpowiadał za stworzenie i wprowadzenie pierwszej platformy odpowiedzialnej za sprzedaż funduszy pasywnych InPZU.pl.

Piotr Wetmański

Jest absolwentem London School of Economics and Political Science w Wielkiej Brytanii, gdzie zdobył tytuł magistra z wyróżnieniem w zakresie Ekonomii Politycznej i Nauk Społecznych. Ukończył także Ekonomię i Fizolofię na University College of London.

Swoją karierę w świecie finansów rozpoczął pracą w Goldman Sachs oraz Bloomberg. Następnie podjął pracę w Bank of America Merrill Lynch, gdzie od 2014 roku był wsparciem dla kadry menedżerskiej w kwestiach planowania strategii w obszarach:

– Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej,
– Globalnej Bankowości i Rynków regionu EMEA.

Nieco wcześniej również w Bank of America Merrill Lynch odpowiadał za doradztwo finansowe i strategiczne. Obszar tej pracy obejmował fuzję i przejęcia dla sektora instytucji finansowych dostępnych na rynkach Wielkiej Brytanii oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

W 2017 roku dołączył do Banku Pekao, gdzie był odpowiedzialny za budowanie strategii instytucji na lata 2018-2020 oraz jej operacjonalizację.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Pekao jest notowany w ramach indeksu WIG20 i należy do pięciu najpotężniejszych spółek na polskiej giełdzie. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Po pierwszym kwartale roku ubiegłego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao. Bank Pekao jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem wysokości posiadanych aktywów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Koszęcinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 września 2019

PKO BP w Koszęcinie

Wywiad z prof. Leszkiem Pawłowiczem
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 grudnia 2019

Wywiad z prof. Leszkiem Pawłowiczem

Expander w Piasecznie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Piasecznie

Mastercard i TransferWise dążą do wydawania kart
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 sierpnia 2020

Mastercard i TransferWise dążą do wydawania kart

Od ilu lat można mieć konto w banku?
Bez kategorii
autor wpisu
Julia Wierciło
13 września 2023

Od ilu lat można mieć konto w banku?

Szybkie pożyczki Czechowice-Dziedzice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Czechowice-Dziedzice

Porównaj