zadluzenia.com
zamknij

Kto korzysta z mediów społecznościowych w Polsce

Media społecznościowe ogrywają ważną rolę w życiu wielu Polaków. Zarówno osoby młodsze, jak i starsze, posługują się aplikacjami, czy stronami internetowymi na co dzień. Dla jednych jest to forma rozrywki, dla innych zaś media społecznościowe mogą być narzędziem pracy. 

Najpopularniejszymi mediami społecznościowymi w Polsce, według badań, są:
 

  • Facebook,

  • Messenger,

  • Instagram.


Platforma, która zajmuje się zarządzaniem komunikacją w social media postanowiła sprawdzić wiek użytkowników poszczególnych mediów.


 

Instagram


Instagram użytkowany jest przez prawie 6 000 000 milionów Polaków w różnym wieku. Największą grupą korzystające z tego rodzaju mediów są osoby w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat, a jest ich 37%. Druga grupa, licząca 27%, to użytkownicy w wieku od 25 do 34 lat. Ostatnie miejsce na podium zajmują osoby niepełnoletnie, w wieku od 13 do 17 lat. Widać wyraźny podział płciowy - kobiety znacznie częściej korzystają z Instagrama, niż mężczyźni (58% wobec 42%).Messenger

Kolejny przykład mediów społecznościowych wzięty pod lupę, to Messenger - aplikacja połączona z Facebookiem, która służy do komunikowania się ze znajomymi. Z danych wynika, że z Messengera w Polsce korzysta ponad 11 000 000 osób.
Największa grupa użytkowników, licząca 30%, mieści się w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat. Na drugim miejscu są osoby mające od 18 do 24 lat i jest to dokładnie jedna czwarta wszystkich użytkowników. Kolejne lokacja należy do grupy wiekowej 35-44 lata. Tutaj również widać podział płciowy - kobiety częściej korzystają z Messengera, niż mężczyźni (53% wobec 47%).

 
Facebook

Pierwszą pozycję i najpopularniejszą społecznościówką jest Facebook. Z tej platformy korzysta, według badania, ponad 16 300 000 Polaków. Największą grupę użytkowników - 29% - tworzą osoby w wieku od 25 do 34 życia. Drugą najliczniejszą grupę tworzą użytkownicy w przedziale wiekowym od 18 do 24 roku życia, będąc grupą liczącą 23%. Ostatnie miejsce na podium to 20% osób w wieku 35-44 lata. Podział płciowy przedstawia się następująco: 
 

  • kobiety - 52%,

  • mężczyźni - 48%. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY