Znamy projekty tegorocznej edycji programu „Tak! Pomagam” Provident Polska

Znamy projekty tegorocznej edycji programu „Tak! Pomagam” Provident Polska

author
Halszka Gronek
09 października 2019

Rada Programowa firmy Provident Polska S.A. wybrała 35 projektów społecznych, które zostaną sfinansowane w ramach programu “Tak! Pomagam”. W akcji wezmą udział wolontariusze na codzień współpracujący z Providentem. Jakie inicjatywy zyskały uznanie Rady? Sprawdzamy w dzisiejszym artykule. 

Ruszyła 27. edycja programu „Tak! Pomagam”, w ramach którego pracownicy i doradcy badaj największej firmy pożyczkowej w kraju, Provident Polska S.A., mają możliwość podjęcia się realizacji wybranego projektu społecznego. Z oficjalnych informacji opublikowanych na stronie instytucji wynika, iż Rada Programowa wolontariatu wybrała 35 najlepszych projektów wolontariackich, z których aż 12 ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Wszystkie wyróżnione projekty inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe od firmy Provident.

Wiadomo, iż tegoroczna, dwudziesta siódma już, odsłona programu „Tak! Pomagam” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród kadry Provident Polska S.A. Wolontariusze zgłosili aż 49 projektów, z których znakomitą większość, bo aż 35 inicjatyw, uznano za warte wykonania i możliwe do realizacji. Pracy przy aż tylu projektach będzie co nie miara, lecz wolontariuszom Providenta żadne wyzwanie nie jest straszne. W ramach tegorocznej odsłony programu przepracują oni łącznie aż 3 466 godzin, pomagając przy tym ponad 500 tys. beneficjentów. 

Warto dodać, iż spore grono wolontariuszy firmy Provident wywodzi się ze środowisk dotkniętych różnymi problemami, dlatego też znają oni lokalne potrzeby i podejdą do ich zaspakajania z dużym zaangażowaniem. Wśród 35 wyróżnionych inicjatyw społecznych znajdziemy między innymi projekty wspierające domy dziecka, przedszkola i szkoły, lokalne kluby seniora, a także schroniska dla zwierząt czy organizacje wspierające ochronę środowiska. Wolontariusze zapowiedzieli także finansowe wsparcie dziecięcej drużyny piłki nożnej Akademia Piłkarska Gool.


Sprawdź najważniejsze informacje o firmie pożyczkowej Provident Polska S.A. 

Wolontariusze murem za środowiskiem naturalnym

Walka z negatywnymi skutkami działalności ludzkiej na środowisko naturalne stała się w ostatnich czasach jednym z głównych filarów wielu wznoszonych programów społecznych. Podobnie w przypadku akcji „Tak! Pomagam” organizowanej przez Provident Polska S.A. Na 35 wyróżnionych aż 12 dotyczyło ekologii. Wynik ten uznać można za bardzo pozytywny i świadczący o rosnącej świadomości ekologicznej młodych ludzi. 

Pracownicy i doradcy Providenta biorący udział w tegorocznej edycji „Tak! Pomagam” zgłosili projekty dotyczące szeroko rozumianej ochrony przyrody, pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt oraz edukacji ekologicznej. Dzięki funduszom wypłaconym przez Provident Polska S.A. na rzecz realizowanych inicjatyw wolontariusze będą mogli wysprzątać las Jodły Oleśnickie (będący rezerwatem przyrody) czy boksy podopiecznych Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt.

Wiadomo także, iż środki przyznane przez organizatora programu społecznego zostaną spożytkowane na przygotowanie i realizację biegu charytatywnego. Cały dochód z tego przedsięwzięcia wolontariusze przekażą na schronisko dla zwierząt. Co więcej, pracownicy i doradcy Providenta biorący udział w tegorocznej edycji „Tak! Pomagam” mają zorganizować wycieczkę edukacyjną do EkoDoliny dla dzieci pozostających pod opieką Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Vitava.

"

Projekty społeczne realizowane w ramach programu „Tak! Pomagam” mają na celu wspieranie lokalnych społeczności i pomoc najbardziej potrzebującym. W tej edycji obserwujemy wzrost zainteresowania projektami ekologicznymi, ale wolontariusze Providenta angażują się także w działania na rzecz najmłodszych, wspierając szkoły i domy dziecka

– wyjaśnia Agnieszka Krajnik, koordynator programu „Tak! Pomagam”.

Więcej o programie „Tak! Pomagam”

Program społeczny „Tak! Pomagam” jest inicjatywą jednej z największych firm pożyczkowych w kraju, Provident Polska S.A. Tegoroczna edycja wydarzenia była już 27 odsłoną programu – wynik ten świadczyć może nie tylko o ogromnym powodzeniu przedsięwzięcia społecznego, lecz także o nieustępującym zainteresowaniu i chęci niesienia pomocy ze strony wolontariuszy. To właśnie oni, chętni do współpracy doradcy oraz pracownicy firmy Provident, nadsyłają pomysły projektów społecznych. Spośród zgłoszeń wybierane są te o największym potencjale. 

Wyboru najlepszych inicjatyw społecznych, jakie oddane zostaną do realizacji w danej edycji programu „Tak! Pomagam”, dokonuje Rada Programowa. W tym roku w jej skład wchodzili: 

  • Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezeska Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, 
  • Agnieszka Krajnik, koordynatorka programu „Tak! Pomagam”, 
  • Magda Maślana, Ekspertka ds. PR w Provident Polska S.A.,
  • Marta Weremczuk-Kacprzak, pracowniczka administracyjna Provident Polska S.A.,
  • Iwona Droździewicz-Szycik – wolontariuszka Provident Polska S.A.
"

Provident Polska chętnie pomaga swoim pracownikom i doradcom w działaniach społecznych, nie tylko poprzez granty na realizację wybranych projektów. Od 2017 wolontariusze Providenta mają płatny dzień wolny przeznaczony na wolontariat

– tłumaczyła Agnieszka Krajnik cytowana w komunikacie prasowym Providenta.


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/465906/27-edycja-tak-pomagam-wolontariusze-providenta-przepracuja-ponad-3-tysIn 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Puck
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
30 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Puck

mytaxi w Katowicach
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 marca 2018

mytaxi w Katowicach

Handel w Polsce spowalnia
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
24 września 2019

Handel w Polsce spowalnia

Ile kosztuje operacja zaćmy?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
15 maja 2019

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Najmłodsi dłużnicy mają 8 lat
Blog
author
Aneta Jankowska
01 czerwca 2017

Najmłodsi dłużnicy mają 8 lat

Darmowy kredyt na rowery KROSS
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
29 kwietnia 2017

Darmowy kredyt na rowery KROSS

Porównaj