Znowu zamawiamy paczki z Chin

Znowu zamawiamy paczki z Chin

author
18 maja 2020

Poczta Polska donosi, że w kwietniu nastąpił przyrost transportowanych drogą kolejową przesyłek z Chin. Przez port zlokalizowany w Małaszewiczach w ubiegłym roku przewieziono o 80% mniej  całego wolumenu towarów, niż miało to miejsce w pierwszych trzech miesiącach roku obecnego.

Wpływ pandemii na przewóz towarów 

Ze względu na obostrzenia w zakresie przemieszczania się, wprowadzone ze względu na epidemię koronawirusa, ruch lotniczy został sparaliżowany. Następstwem tej sytuacji było zwiększenie popularności przewozu towarów drogą kolejową.

Pociągi oferują wolniejszy ruch przesyłek, niż ma to miejsce w przypadku samolotów. W obecnej sytuacji kolej pozostała jednym z niewielu otwartych i działających szlaków transportowych, stąd tak duży wzrost zainteresowania nią. 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Port kolejowy w Małaszewiczach w województwie lubelskim jest jednym z głównych punktów przeładunkowych, biorąc pod uwagę dostawy towarów na gruncie europejskim. W 2018 roku w Lublinie powołano do życia punkt celny, który obsługiwał jedynie ładunki przychodzące do Unii Europejskiej z Azji. 

Współpraca z Pocztą Chińską

Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży – pan Grzegorz Kurdziel mówi o tym, jak na znaczeniu zyskały, zwłaszcza w ostatnim czasie, kontakty i dynamicznie rozwijająca się współpraca  Poczty Polskiej z Pocztą Chińską. 

Dzięki bliskiej współpracy z Pocztą Chińską, Poczta Polska stała się bardzo ważnym partnerem na dynamicznie rozwijającym się rynku przesyłek z Azji. Kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach oraz sortownia Poczty Polskiej w Lublinie odbierają przesyłki, które są nadawane z chińskich baz logistycznych w Chongqing, Tuanjiecun i Yiwiu.

Jak wygląda przewóz tranzytowy w tym aspekcie?

Przewóz tranzytowy dotyczy przyjęć paczek w Małaszewickim porcie kolejowym oraz przekazanie ich do wyżej wspomnianego punktu celnego w Lublinie. Po przyjęciu i sklasyfikowaniu przesyłek, trafiają one do konkretnych urzędów wymiany na terenie Unii Europejskiej. 

Według koncepcji i założeń głównym celem Poczty Polskiej jest podniesienie rangi i umocnienie na płaszczyźnie międzynarodowej swojej pozycji oraz korelowanie handlowej współpracy pomiędzy UE a Azją. 


Źródło:

https://media.poczta-polska.pl/pr/511596/poczta-polska-polacy-znow-zamawiaja-przesylki-z-chin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska
Aktualności
author
28 września 2021

PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska

Raiffesen uruchamia własne TFI
Wpisy
author
10 czerwca 2017

Raiffesen uruchamia własne TFI

„Duch natury i inne bajki” – wystawa Fundacji Sztuki Polskiej ING
Bez kategorii
author
23 listopada 2019

„Duch natury i inne bajki” – wystawa Fundacji Sztuki Polskiej ING

Kolejne policyjne BMW do kasacji
Wpisy
author
11 czerwca 2018

Kolejne policyjne BMW do kasacji

Biuro Terenowe ZUS w Lubaczowie
Oddziały
author
21 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Lubaczowie

500+ dla emerytów – od kiedy?
Wpisy
author
06 września 2018

500+ dla emerytów – od kiedy?