100 serii certyfikatów strukturyzowanych w ofercie BNP Paribas
BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że Biuro Maklerskie instytucji wprowadziło do swojej oferty sto serii certyfikatów strukturyzowanych, które emituje BNP Paribas Issurance B.V. Taki wynik udało się osiągnąć w nieco ponad 4,5 roku od pierwszej subskrypcji. Sprawdzamy szczegóły.
Setna subskrypcja certyfikatów rozpoczęła się w sierpniu bieżącego roku. Certyfikaty można zdobyć w oddziałach Banku BNP Paribas, w centrach Wealth Menagement oraz przez Internet.
Certyfikaty IBV w BNP Paribas
Biuro Maklerskie BNP Paribas posiada w swojej ofercie certyfikaty IBV od października 2016 roku. Do tej pory przyjęto ponad 25 000 zapisów na te instrumenty na rynku pierwotnym, natomiast wolumen łączny emisji przekroczył 2 500 000 000 złotych.
Certyfikaty strukturyzowane są atrakcyjnym sposobem na dywersyfikację inwestycji. – Oferujemy je Klientom, którzy szukają wyższej stopy zwrotu niż na tradycyjnej lokacie, ale jednocześnie akceptują odpowiednio wyższe ryzyko inwestycyjne, przy czym w naszej ofercie znajdują się stale certyfikaty ze 100% ochroną wartości nominalnej w dacie zapadalności.. Poprzez certyfikaty strukturyzowane, nasi Klienci zyskują dostęp do bardzo różnych aktywów, np. akcji, surowców, indeksów, czy walut. Dzięki nim mogą ulokować swoje środki na rynkach, na których osoby indywidualne zazwyczaj nie mogą inwestować bezpośrednio, albo jest to mocno ograniczone (np. zagraniczne rynki akcji).
– mówił cytowany w komunikacie Marek Jaczewski, Kierownik Zespołu Produktów i Projektów w Biurze Maklerskim Banku BNP Paribas. Najważniejsze informacje dla Klientów:
Należy pamiętać, że zaletą dodatkową certyfikatów jest częściowa, pełna lub warunkowa ochrona zainwestowanego kapitału. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zakończone emisje, aż 91% z nich przyniosło Klientom zysk, gdzie w 82% przypadków zysk przekroczył 5% w skali całego roku. W ofercie Biura Maklerskiego BNP Paribas można znaleźć certyfikaty o różnych parametrach:
– z krótszym lub dłuższym terminem zapadalności;
– oparte na indeksach, akcjach światowych firm, walutach, surowcach, czy ETF’ach;
– publiczne (wprowadzane do obrotu giełdowego),
– zamknięte (private placement) kierowane do Klientów Wealth Management.
BNP Paribas
BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.
źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/688200/100-tny-certyfikat-strukturyzowany-w-ofercie-bnp-paribas
Dodaj komentarz