Ponad 100 tys. polis OC sprzedanych przez aplikację PKO BP
W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o sukcesie jednej z usług, jakie proponuje swoim klientom w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej. Udało się już przekroczyć cel 100 tys. polis OC sprzedanych za pośrednictwem iPKO oraz IKO. Jaki jest następny próg?
W ostatnich latach banki wychodzą poza czysto finansowe ramy i oferują swoim klientom również pozabankowe produkty i usługi. Przykładem jest PKO Bank Polski, któremu udało się już osiągnąć pułap 100 tys. polis OC sprzedanych za pomocą cyfrowych kanałów kontaktu z klientem.
PKO Bank Polski – najważniejsze informacje
Jak przekonuje spółka w swoim najnowszym komunikacie, do 2022 roku usługa ma osiągnąć wynik pięć razy wyższy. W aplikacji mobilnej IKO, jak i bankowości internetowej iPKO można już jakiś czas kupić polisy różnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Wśród nich znajdują się między innymi Proama, InterRisk, LINK4, Benefia i AXA. W ramach produktów ubezpieczeniowych poprzez cyfrowe narzędzia spółki można zaopatrzyć się także w polisę OC z Zieloną Kartą. Inne produkty, jakie oferuje bank, to polisa AC, NNW oraz Assistance. Wszystkie z nich są dostępne bez wychodzenia z domu.
Pierwszy cel sprzedaży polis OC osiągnięty
W jaki sposób można zakupić polisy OC przez aplikację IKO albo system bankowości iPKO? Wystarczy zalogować się do jednego z tych systemów i po wprowadzeniu parametrów samochodów można przeglądać zaproponowane oferty wymienionych wyżej ubezpieczycieli.
Ofertę ubezpieczeniową można odnaleźć w zakładce poświęconej pozabankowym usługom znajdującym się w ofercie banku. Aby porównać opłacalność polis OC od poszczególnych firm należy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, przepisać dane z dowodu rejestracyjnego i podać wszelkie informacje wymagane w formularzu.
Gdy tylko użytkownik uzupełni wspomniane dane, dochodzi do przekalkulowania kosztów wybranych przez nas ubezpieczeń czy ich pakietów. Dzięki temu możemy sprawdzić w jednym miejscu kilka ofert, a ta najkorzystniejsza zostanie zawsze wyróżniona. Pozwoli to na wybór najtańszej i najlepszej oferty polisy OC.
Jak wygląda kupowanie polis OC w IKO i iPKO?
Gdy już wybierzemy polisę, która wzbudziła nasze największe zainteresowanie, wystarczy zatwierdzić zakup. Dokonuje się tego z wykorzystaniem typowego dla klienta narzędzia autoryzacyjnego (kod PIN, biometria, kod SMS). Po zakończeniu transakcji wszelkie dokumenty związane z polisą trafiają do klienta mailowo.
Adres e-mail jest wskazywany przez klienta we wniosku o zakup polis OC, dlatego możemy wybrać najwygodniejszą dla nas drogę kontaktu. Najszybciej polisę ubezpieczeniową można zakupić z nawet półrocznym wyprzedzeniem. Narzędzie działa tak, by spełnić oczekiwania jak największej ilości klientów.
Oznacza to, że każdy klient będzie miał możliwość wyboru zakresu ubezpieczenia i ceny polisy, jak również metod likwidacji ewentualnych szkód. Pułap 100 tys. sprzedanych polis OC udało się osiągnąć w okresie od września 2019 roku. PKO BP nie zwalnia jednak tempa i w ciągu kolejnych dwóch lat zamierza sprzedać aż pół miliona polis przez Internet.
Źródła:
https://media.pkobp.pl/94353-ponad-100-tys-polis-komunikacyjnych-sprzedanych-przez-pko-bank-polski
Dodaj komentarz