Ponad 100 tys. polis OC sprzedanych przez aplikację PKO BP

Ponad 100 tys. polis OC sprzedanych przez aplikację PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
30 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o sukcesie jednej z usług, jakie proponuje swoim klientom w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej. Udało się już przekroczyć cel 100 tys. polis OC sprzedanych za pośrednictwem iPKO oraz IKO. Jaki jest następny próg?

W ostatnich latach banki wychodzą poza czysto finansowe ramy i oferują swoim klientom również pozabankowe produkty i usługi. Przykładem jest PKO Bank Polski, któremu udało się już osiągnąć pułap 100 tys. polis OC sprzedanych za pomocą cyfrowych kanałów kontaktu z klientem.

Jak przekonuje spółka w swoim najnowszym komunikacie, do 2022 roku usługa ma osiągnąć wynik pięć razy wyższy. W aplikacji mobilnej IKO, jak i bankowości internetowej iPKO można już jakiś czas kupić polisy różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Wśród nich znajdują się między innymi Proama, InterRisk, LINK4, Benefia i AXA. W ramach produktów ubezpieczeniowych poprzez cyfrowe narzędzia spółki można zaopatrzyć się także w polisę OC z Zieloną Kartą. Inne produkty, jakie oferuje bank, to polisa AC, NNW oraz Assistance. Wszystkie z nich są dostępne bez wychodzenia z domu.

Pierwszy cel sprzedaży polis OC osiągnięty

W jaki sposób można zakupić polisy OC przez aplikację IKO albo system bankowości iPKO? Wystarczy zalogować się do jednego z tych systemów i po wprowadzeniu parametrów samochodów można przeglądać zaproponowane oferty wymienionych wyżej ubezpieczycieli.

Ofertę ubezpieczeniową można odnaleźć w zakładce poświęconej pozabankowym usługom znajdującym się w ofercie banku. Aby porównać opłacalność polis OC od poszczególnych firm należy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, przepisać dane z dowodu rejestracyjnego i podać wszelkie informacje wymagane w formularzu.

Gdy tylko użytkownik uzupełni wspomniane dane, dochodzi do przekalkulowania kosztów wybranych przez nas ubezpieczeń czy ich pakietów. Dzięki temu możemy sprawdzić w jednym miejscu kilka ofert, a ta najkorzystniejsza zostanie zawsze wyróżniona. Pozwoli to na wybór najtańszej i najlepszej oferty polisy OC.

Jak wygląda kupowanie polis OC w IKO i iPKO?

Gdy już wybierzemy polisę, która wzbudziła nasze największe zainteresowanie, wystarczy zatwierdzić zakup. Dokonuje się tego z wykorzystaniem typowego dla klienta narzędzia autoryzacyjnego (kod PIN, biometria, kod SMS). Po zakończeniu transakcji wszelkie dokumenty związane z polisą trafiają do klienta mailowo.

Adres e-mail jest wskazywany przez klienta we wniosku o zakup polis OC, dlatego możemy wybrać najwygodniejszą dla nas drogę kontaktu. Najszybciej polisę ubezpieczeniową można zakupić z nawet półrocznym wyprzedzeniem. Narzędzie działa tak, by spełnić oczekiwania jak największej ilości klientów.

Oznacza to, że każdy klient będzie miał możliwość wyboru zakresu ubezpieczenia i ceny polisy, jak również metod likwidacji ewentualnych szkód. Pułap 100 tys. sprzedanych polis OC udało się osiągnąć w okresie od września 2019 roku. PKO BP nie zwalnia jednak tempa i w ciągu kolejnych dwóch lat zamierza sprzedać aż pół miliona polis przez Internet.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/94353-ponad-100-tys-polis-komunikacyjnych-sprzedanych-przez-pko-bank-polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Miliardy dla sektora MŚP pozyskane przez BGK od EFI
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
13 lutego 2020

Miliardy dla sektora MŚP pozyskane przez BGK od EFI

„Fotowoltaika dla biznesu” – webinar w ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 czerwca 2021

„Fotowoltaika dla biznesu” – webinar w ING

Banki mają 7 dni na aktualizację BIKu
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
14 września 2016

Banki mają 7 dni na aktualizację BIKu

PKO BP w Sosnowcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019

PKO BP w Sosnowcu

PKO BP w Orzeszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 sierpnia 2019

PKO BP w Orzeszu

Mieszkanie Plus w Kielcach
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
20 listopada 2017

Mieszkanie Plus w Kielcach

Porównaj