Mastercard wychodzi na przeciw przedsiębiorstwom, które chcą zainicjować w swojej działalności sztuczną inteligencję. AI Express, bo tak nazywa się nowa usługa oferowana przez Mastercard, pomoże firmom stworzyć potrzebny do wykorzystania model sztucznej inteligencji - podaje serwis prnews.pl.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.06.2018
Udostępnij:

Według statystyk, ponad 80% dyrektorów największych firm świata uważa, że sztuczna inteligencja jest przyszłością dla przedsiębiorstw. Nowoczesna technologia jest potrzebna firmom, które zajmują się głównie analizą danych. Wiele firm nie ma jednak doświadczenia, które mogłoby pomóc przełożyć działanie sztucznej inteligencji na pracownika, czy użytkownika.


 

AI Express na przykładzie Brighterion

Brighterion jest firmą, która w zeszłym roku przejęta została przez Mastercard. Na podstawie przedsiębiorstwa można przybliżyć rolę wdrażania i działania sztucznej inteligencji. Technologia odpowiada za systemy bezpieczeństwa, które w ułamku sekundy potrafią zauważyć, między innymi, przeprowadzane próby nadużyć finansowych


 

Działanie AI Express
 

Usługa oferowana przez Mastercard skierowana jest do firm, które muszą zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa. Program, między innymi, pozwala na:
 

  • ocenę ryzyka kredytowego,

  • zarządzanie ryzykiem nadużyć finansowych,

  • zapewnienie cyberbezpieczeństwa,

  • wzmożoną efektywność operacyjną,

  • przeciwdziałanie obrotowi nielegalnymi pieniędzmi.


 

Komentarze