Alior Bank patronem projektu „Babcia na bank”
Alior Bank jest patronem projektu pod tytułem. „Babcia na bank”. To cykl filmów edukacyjnych autorki bloga „Mądra Babcia”, który skierowany jest do osób starszy, którzy potrzebują pomocy w poruszaniu się po Internecie.
Blog „Mądra Babcia” prowadzi Pani Beata Borucka, która pragnie motywować i inspirować seniorów do aktywnego spędzania czasu podczas epidemii koronawirusa w Polsce. Autorka swoją twórczością proponuje Internautom podnoszenie praktycznych umiejętności pozwalających seniorom swobodne poruszanie się po świecie wirtualnym, dzięki czemu osoby starsze mają ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu.
Beata Borucka zaobserwowała wśród widzów i czytelników bloga chęć do korzystania z elektronicznego konta bankowego. E-bankowanie pozwala na zrealizowaniu wielu transakcji i usług bez konieczności wychodzenia z domu, co wśród osób starszy jest najlepszą opcją w trakcie państwowej kwarantanny. W związku z tym powstał cykl filmów związanych z finansami osobistymi „Babcia na bank”. Alior Bank jest partnerem projektu, w którym odpowiada za wsparcie merytoryczne w przygotowaniu materiałów na tematy interesujące seniorów.
Szczególnie dla zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych konieczne jest, aby zachowali oni wszelkie środki ostrożności i w miarę możliwości pozostawali w domach. Zamknięcie w czterech ścianach nie musi jednak oznaczać straconego czasu. Warto wykorzystać go na rozwijanie nowych umiejętności oraz zdobywanie wiedzy, która będzie przydatna również po zakończeniu kwarantanny. Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że co trzecia osoba po sześćdziesiątce nie korzysta z bankowości internetowej z powodu braku wiedzy. Mamy nadzieję, że zainicjowane przez Mądrą Babcię działanie rozwinie kompetencje cyfrowe wśród osób starszych.
– mówił cytowany w komunikacie banku Michał Wójcik, Dyrektor Marketingu Alior Banku.
Babcia na bank
Projekt „Babcia na bank” ma na celu edukować osoby starsze i nie tylko. Autorka chce przekazywać praktyczne informacje o bankowości zarówno internetowej, jak i mobilnej. Widzowie oprócz zapoznania się z podstawowymi opcjam systemu transakcyjnego i aplikacji mobilnej, poznają również zasady prowadzące ich przez bezpieczne bankowanie w Internecie. Program przewiduje materiały o, między innymi:
– opłatach rachunków,
– zakupów przez internet,
– korzystania z karty płatniczej.
Materiały filmowe można znaleźć na kanale YouTube Mądra Babcia”. Filmy są publikowane co tydzień.
Okazało się niespodziewanie, że polscy seniorzy potrzebują wsparcia w wielu dziedzinach codziennego funkcjonowania. Dzisiaj, kiedy ta grupa jest najbardziej narażona na zachorowanie, pomoc osobom starszym w wielu obszarach jest już nie tyle dobrą wolą, a wielką odpowiedzialnością społeczną. To jest chwila prawdy nie tylko dla nas, jako ludzi, mediów czy społeczności w sieci, ale też dla firm i organizacji mających w swojej misji pomaganie. Dzięki takiemu partnerowi, jak Alior Bank otrzymujemy wsparcie merytoryczne w zakresie e-finansów, co jest jedną ze słabszych kompetencji osób starszych. Ścieżka tematyczna „Babcia na bank”, ma ułatwić im poruszanie się w zawiłościach bankowości i płatnościach internetowych, aby móc regulować zobowiązania i robić zakupy nie wychodząc z domu.
– mówiła Beata Borucka, „Mądra Babcia”.
Alior Bank
Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.
źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-21-madra-babcia.html
Dodaj komentarz