Alior Bank pracuje nad rozwojem bankowości otwartej

Alior Bank pracuje nad rozwojem bankowości otwartej

author
Patryk Byczek
25 lipca 2020

Alior Bank w ramach otwartej bankowości dodał kolejny Bank, którego Klienci z poziomu bankowości Aliora mogą kontrolować swoje rachunki. BNP Paribas jest siódmy z kolei bankiem, którego Klienci dzięki usłudze AIS mogą ubiegać się o gotówkę, udostępniając bezdokumentowo informacje o swoim wynagrodzeniu.

Alior Bank konsekwentnie integruje się z interfejsem programowania aplikacji (API) kolejnych instytucji finansowych. Dzięki tym wdrożeniom stale rośnie liczba osób, dla których dostępny jest bardzo wygodny i prosty proces kredytowych, za pośrednictwem usługi AIS, pozwalającej na dostęp do informacji o rachunku. Na chwilę obecną z usługi mogą korzystać Klienci, którzy otrzymują wpływy z tytułu umowy o pracę lub emerytury na konto w jednym z poniższych banków:

– Banku Millennium,
– Banku Pekao,
– BNP Paribas,
– ING Banku Śląskim,
– mBanku,
– PKO BP,
– Santander Bank Polska.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Alior Bank wprowadził usługę pod koniec ubiegłego roku i wykorzystują ją podczas wnioskowania o pożyczkę w każdym oddziale Alior Banku oraz za pośrednictwem infolinii. W przypadku kontaktu telefonicznego Klient może wziąć pożyczkę bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwiązanie w najbliższej przyszłości będzie wdrożone również w przypadku procesu pożyczkowego online. Usługa dostępu do informacji (AIS) pozwala pobierać i dostarczać dane o kwocie wynagrodzenia lub świadczenia otrzymywanego na konto również w innym banku.

Proces jest całkowicie intuicyjny i bezpieczny, a dodatkowo przypomina o konieczności przeprowadzenia płatności. Klient z poziomu swojego telefonu musi przejść kilka kroków, które finalnie pozwalają potwierdzić informacje o dochodach w ciagu kilku minut.


Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-07-21-alior-bank-rozwija-otwarta-bankowosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Lombardy w Mielcu
Lombardy
author
Patryk Byczek
06 stycznia 2023

Lombardy w Mielcu

Filarum
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
11 stycznia 2020

Filarum

Zylion – nowa pożyczka
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
18 września 2018

Zylion – nowa pożyczka

Czy komornik może zająć trzynastą emeryturę?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
08 stycznia 2022

Czy komornik może zająć trzynastą emeryturę?

PKO BP w Wałbrzychu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 sierpnia 2019

PKO BP w Wałbrzychu

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Suchej Beskidzkiej

Porównaj