zadluzenia.com
zamknij

Konsumenci docenili BZ WBK

Ponad 18 tys. klientów z 12 krajów Europy wybrało marki najbardziej godne zaufania według czytelników Reader’s Digest. W Polsce Kryształowe Godło i Kryształową Statuetkę w kategorii Bank otrzymał Bank Zachodni WBK.

 

European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzane w Europie na zlecenie wydawnictwa Reader’s Digest. Klienci w każdej z kategorii mogli wskazać tylko jedną markę, którą darzą zaufaniem, polecają i z której sami korzystają. Kryształowe Godło i Kryształowa Statuetka to nagroda w kategorii jakościowej; oceniane były atrybuty jakościowe wybranych wcześniej marek pogrupowane w 5 kryteriach: jakość, stosunek wartości do ceny, silny wizerunek, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczna odpowiedzialność.

Każde kryterium oceniane było w pięciostopniowej skali. O nagrodzie decyduje najwyższa liczba zdobytych punktów w poszczególnych kryteriach plus ich suma ogólna. Tegorocznych zwycięzców wyłoniono spośród prawie 80 tys. marek zgłoszonych przez klientów w 12 krajach Europy.

 

- Nagroda w konkursie Marka Godna Zaufania jest dla nas tym cenniejsza, że została przyznana dzięki głosom otrzymanym od naszych klientów. W Polsce najwięcej osób wybiera usługi polecane przez najbliższą rodzinę lub przyjaciół. Cieszy nas fakt, że nasi klienci są jednocześnie ambasadorami naszej marki. Zaufanie budowane dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów i usług ma fundamentalne znaczenie dla budowy najlepszego banku w Polsce– mówi Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu.

 

Badanie Marka Godna Zaufania (European Trusted Brands) organizowane jest od 2001 r. Statuetki (złote – ilościowe i kryształowe – jakościowe) przyznawane są w 36 kategoriach. W Polsce badanie zostało przeprowadzone za pomocą ankiety online. Po otrzymaniu emailowego zaproszenia do udziału w sondażu, klienci otrzymali kwestionariusz do wypełnienia. W podsumowaniu badania eksperci zwrócili uwagę na fakt, że dla Polaków, na tle innych krajów Europy, bardziej niż niska cena, liczy się jakość i wiarygodność marki jako czynniki zaufania do marki.

Źródło: www.bzwbk.pl

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY