Konsumenci docenili BZ WBK

Konsumenci docenili BZ WBK

autor wpisu
Maciej_Stanko
15 maja 2013
Ponad 18 tys. klientów z 12 krajów Europy wybrało marki najbardziej godne zaufania według czytelników Reader’s Digest. W Polsce Kryształowe Godło i Kryształową Statuetkę w kategorii Bank otrzymał Bank Zachodni WBK.

European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzane w Europie na zlecenie wydawnictwa Reader’s Digest. Klienci w każdej z kategorii mogli wskazać tylko jedną markę, którą darzą zaufaniem, polecają i z której sami korzystają. Kryształowe Godło i Kryształowa Statuetka to nagroda w kategorii jakościowej; oceniane były atrybuty jakościowe wybranych wcześniej marek pogrupowane w 5 kryteriach: jakość, stosunek wartości do ceny, silny wizerunek, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczna odpowiedzialność.

Każde kryterium oceniane było w pięciostopniowej skali. O nagrodzie decyduje najwyższa liczba zdobytych punktów w poszczególnych kryteriach plus ich suma ogólna. Tegorocznych zwycięzców wyłoniono spośród prawie 80 tys. marek zgłoszonych przez klientów w 12 krajach Europy.

Nagroda w konkursie Marka Godna Zaufania jest dla nas tym cenniejsza, że została przyznana dzięki głosom otrzymanym od naszych klientów. W Polsce najwięcej osób wybiera usługi polecane przez najbliższą rodzinę lub przyjaciół. Cieszy nas fakt, że nasi klienci są jednocześnie ambasadorami naszej marki. Zaufanie budowane dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów i usług ma fundamentalne znaczenie dla budowy najlepszego banku w Polsce – mówi Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu.

Badanie Marka Godna Zaufania (European Trusted Brands) organizowane jest od 2001 r. Statuetki (złote – ilościowe i kryształowe – jakościowe) przyznawane są w 36 kategoriach. W Polsce badanie zostało przeprowadzone za pomocą ankiety online. Po otrzymaniu emailowego zaproszenia do udziału w sondażu, klienci otrzymali kwestionariusz do wypełnienia. W podsumowaniu badania eksperci zwrócili uwagę na fakt, że dla Polaków, na tle innych krajów Europy, bardziej niż niska cena, liczy się jakość i wiarygodność marki jako czynniki zaufania do marki.

Źródło: www.bzwbk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play
Aktualności
author
Aneta Jankowska
24 sierpnia 2018

Raty BGŻ BNP Paribas w sieci Play

Tarcza antykryzysowa. Koniec branży pożyczkowej w Polsce
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
27 marca 2020

Tarcza antykryzysowa. Koniec branży pożyczkowej w Polsce

Cesja ubezpieczenia na bank – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
31 maja 2019

Cesja ubezpieczenia na bank – co to jest?

Pożyczki bez BIK Sosnowiec
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Sosnowiec

mBank placówki w Dąbrowa Górnicza
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Dąbrowa Górnicza

Porównaj