PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych z miliardową sprzedażą

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych z miliardową sprzedażą

author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2020

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że w lipcu bieżącego roku Klienci PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych kupili jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 000 000 000 złotych. Również tylko w lipcu do funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach Pracowniczego Planu Kapitałowego, które prowadzi PKO TFI, wpłynęło prawie 63 000 000 złotych.

PKO Bank Polski podał, że w dalszym ciagu PKO TFI dominuje na rynku. Mowa i dominacji pod względem zarządzanych aktywów oraz wartości napływów (wpłat) miesięcznych.

Po krótkim okresie mniejszego zainteresowania inwestycjami, co było oczywistą konsekwencją pandemii, lokowanie w funduszach PKO TFI znów cieszy się dużą popularnością. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż w lipcu – ponad 1 mld zł netto. Równolegle rosną aktywa programów inwestycyjnych opartych o systematyczne wpłaty inwestowania w naszym portfelu. I tak np. środki naszych Klientów w samych tylko PPK to już ponad 580 mln zł.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Żochowski, prezes Zarządu PKO TFI.

Tylko w lipcu największą popularnością cieszyły się jednostki funduszu PKO Obligacji Długoterminowych, których sprzedaż wyliczono na ponad 620 000 000 złotych netto. Inwestorzy najbardziej interesowali się funduszami akcji:

– PKO Technologii i Innowacji Globalny ( 28 000 000 złotych netto),
– PKO Akcji Rynku Złota (20 000 000 złotych netto).

Warto również wiedzieć, że PKO Technologii i Innowacji Globalny od dawna jest jednym z najlepszych funduszy na rynku. W lipcu bieżącego roku po raz kolejny wspomniany fundusz zdobył pięć gwiazdek w ratingu Analiz Online wyspecjalizowanej, niezależnej firmy analitycznej. PKO Akcji Rynku Złota w opublikowanym „rankingu funduszy złota” Analiz Online zajął pierwsze miejsce.

Klienci PKO TFI podczas zakupów funduszy najchętniej korzystają z placówek PKO BP. Wszystkie informacje o obowiązującej aktualnie ofercie można uzyskać u każdego doradcy PKO BP. Drugie miejsce na podium, pod względem korzystania z oferty PKO TFI, jest bankowości internetowa iPKO. Trzeba wiedzieć, że fundusze PKO TFI mogą kupować również osoby, które nie są Klientami PKO Banku Polskiego. Fundusze zarządzane przez PKO TFI, a raczej ich jednostki, można kupować:

– w placówkach Banku,
– przez internet, z poziomu strony www.i-fundusze.pl.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w dalszym ciagu jest liderem na rynku PPK. Instytucja zarządza 41% aktywów w programach obsługiwanych przez TFI oraz 31% wszystkich aktywów na rynku PPK.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/105664-miliardowa-sprzedaz-pko-tfi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Gorzowie Wielkopolskim
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
27 listopada 2017

Deutsche Bank w Gorzowie Wielkopolskim

Santander Bank Polska w Bełchatowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Bełchatowie

Oszczędzający Kredyt Gotówkowy BGŻ BNP Paribas
Wpisy
autor wpisu
Katarzyna_Meyer
22 sierpnia 2015

Oszczędzający Kredyt Gotówkowy BGŻ BNP Paribas

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 stycznia 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020

Kiedy pożyczkę należy zgłosić do Urzędu Skarbowego?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 lutego 2019

Kiedy pożyczkę należy zgłosić do Urzędu Skarbowego?

Porównaj